Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Публикувай отговор
Аватар
kremenu6a
Дълго кафе
Мнения: 141
Регистриран на: Апр 1, '13, 13:17
Местоположение: Пафос

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от kremenu6a »

А аз да попитам какво ви е мнението за крем за лице DERMA Q10 ето този http://apteka.framar.bg/30022813/" onclick="window.open(this.href);return false;арома-дерма-q10-дневен-крем-50-мл- Някой ползвал ли го е :dovolen:
Понасяй с достойнство нещата,които не можеш да промениш
Аватар
kannamy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1443
Регистриран на: Яну 16, '12, 16:36
Местоположение: София/Богьовци
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 44 пъти

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от kannamy »

Да си кажа моята рецептичка.Горе долу един път на седмица я ползвам таз адска смес.Върху филия хляб 2-3 лъжици кисело мляко -някое от по-истинските,най-добре домашно.Отгоре поръсвам сода за хляб.Стои 5 мин макс.Хляба издъпрпва водата и се получава гъста смес,която я наплеквам по муцуната.Хайде още 5-10минути в поза сфинкс и хубаво го измивам .Това е .Кожата става мекичка и хубава като бебешко дупе.Щипе тук таме ако има раничка нещо ,но бързо отшумява .А кремчетата в къщи ги бъркам аз.Според сезона и кой за какво иска.Сега например съм набъркала от кокосово масло,пшенично,арганово и две три капки лимонена есенция +розова вода.Добавям и пчелен восък.Туй то.За изгаряне и ранички съм набъркала крем с невен.Вече една година си приготвям бъркочите за домашните и около тях-след като се изринах от някакъв Q10 марков ,хич нямам спомен какъв беше.Уж бръчки да изглаждам , та станах червена като домат.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от Titi »

kremenu6a написа:А аз да попитам какво ви е мнението за крем за лице DERMA Q10 ето този http://apteka.framar.bg/30022813/" onclick="window.open(this.href);return false;арома-дерма-q10-дневен-крем-50-мл- Някой ползвал ли го е :dovolen:
Ами то много относително това с кремовете, затова никой не ти отговаря, предполагам. Различната кожа си изисква различни кремове и всеки си намира нещо за него си. Не знам и какво очакваш от крем за 3 лв.? Четири парабена има в него, доколкото му разгледах една листовка. Аз за козметиката за коса и лице съм на принципа или скъпо и качествено, или ако не мога да си го позволя, ще си забъркам нещо сама, както kannamy ти е описала. Ако имаш суха кожа, само със зехтин да я намазваш, ще е 100 пъти по-добре отколкото крем за 3 лв. Това е моето мнение.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от milena02 »

Тити, на кое му викаш "скъпа" козметика? Понеже има кремове и за 800-1000 лева. Имам приятелки, които гладни ще ходят, обаче кремът трябва да е мерцедеса на кремовете. Разлика между техните кожи и моята не виждам. А аз викам "скъпо" и на 100 лева за крем. Обикновено купувам бяла козметика за средно 40-50 лв., като бягам от всичко обявено като "иновации" - лазер ефекти, три де, киселини назнам какви си, предпочитам на билкова основа да са. Даже и това ми се вижда скъпо (изчислено в рози), но си надмогвам сръндзавостта.
Аватар
kremenu6a
Дълго кафе
Мнения: 141
Регистриран на: Апр 1, '13, 13:17
Местоположение: Пафос

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от kremenu6a »

Благоаря за отговорите :dovolen: Знам,че всяка кожа е индивидуална :dovolen: исках само да знам дали някой го е ползвал,че да преценя.Незнам какво да очаквам за 3 лв.но не всичко евтино е боклук :dovolen: поне според мен :nod: А тук всички цени са много надути,на всичкото отгоре и в евро :angelche: а на този крем попаднах случайно та затова попитах :hihihi: Ще се ориентирам към някой друг и вероятно пак ще Ви попитам :hihihi:
Понасяй с достойнство нещата,които не можеш да промениш
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от Titi »

milena02 написа:Тити, на кое му викаш "скъпа" козметика? Понеже има кремове и за 800-1000 лева. Имам приятелки, които гладни ще ходят, обаче кремът трябва да е мерцедеса на кремовете. Разлика между техните кожи и моята не виждам. А аз викам "скъпо" и на 100 лева за крем. Обикновено купувам бяла козметика за средно 40-50 лв., като бягам от всичко обявено като "иновации" - лазер ефекти, три де, киселини назнам какви си, предпочитам на билкова основа да са. Даже и това ми се вижда скъпо (изчислено в рози), но си надмогвам сръндзавостта.
Верно не се изказах както трябва, но ти намери точното наименование "бяла козметика", нея имах предвид, а не кремовете от 800-1000 лева. Който има пари, да е жив и здрав да си купува и от тях, де, лошо няма.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от Noel »

Кременуша,препоръчам ти козметиката на BIoten.Изключително атрактивни цени !Знам колко е трудно да си в чужда страна и да пестиш всяка стотинка изкарана с мъка.Това е сайта -www.biotencosmetics.com-тук се предлага само в аптеките :tzvetentze:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
kremenu6a
Дълго кафе
Мнения: 141
Регистриран на: Апр 1, '13, 13:17
Местоположение: Пафос

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от kremenu6a »

Noel написа:Кременуша,препоръчам ти козметиката на BIoten.Изключително атрактивни цени !Знам колко е трудно да си в чужда страна и да пестиш всяка стотинка изкарана с мъка.Това е сайта -www.biotencosmetics.com-тук се предлага само в аптеките :tzvetentze:
Noel :tzeluvka: Благодаря много. Ще погледна в сайта и ще разгледам тук какво предлагат :dovolen:
Понасяй с достойнство нещата,които не можеш да промениш
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от milena02 »

Няма да ми се смеете, обаче по ирония на съдбата точно аз, дето се гъбарках с рекламните агенти на крема с охлюви, взех че се запалих по тази козметика. Оказа се, че крем с охлюви ми понася доста добре. Един (евтин, има го навсякъде, не помня марка) го изразходих целия, леко мазен ми идваше, но като нощен беше ОК. Сега съм хвърлила око на охлюварския крем на Revive. Пловдивдска фирма, имали си собствена ферма за охлюви. 43 лв. струва малко бурканче. Някой да го е ползвал? В нета е пълно с рекламни постове, хвалят го, но им нямам вяра.
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от al.yank »

Миленче,коментирали сме го тук
http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.ph ... 0%B2%D0%B8" onclick="window.open(this.href);return false;
ако нещо те интересува-питай :dovolen:
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”