Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Публикувай отговор
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от ravik »

Специално за акнето, скоро една позната разказваше как го е оправила. Направила си е антибиограма на секрет от пъпките (прави се май в повечето лаборатории) и след това е пила антибиотик специално за съответните бактерии според антибиограмата. В интерес на истината, нямаше никакви пъпки по лицето, така че вероятно си струва да се опита.
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от lila »

Някой да ползва Логона боя за коса? Има ли някакви особености? Че ме въздомързява да чета големия ферман с описанието;
благодаря предварително :tzvetentze:
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от lila »

Е аре с какво си боядисвате косите е? С оловна боя за 3 лева? Или ходите нейчъръл из храсталаците с рози и пащърнаците?
Дано поне не миришете нейчъръл ... :hihihi:
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от bouquet »

Не съм ползвала тази боя, но от тази съм повече от доволна. Ползвам фито /т.е. без амоняк/, количеството е повече от другите бои, а цената е смешна.
http://www.mmbeauty.eu/" onclick="window.open(this.href);return false;
Търся добри хора
Аватар
Росица
Виенско кафе
Мнения: 314
Регистриран на: Дек 13, '09, 10:31

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от Росица »

Аз не ползвам Логона, но си купувам и смесвам почти същите билки като използваните в нея. Правя го вече няколко години. Като натурална боя за коса е много по-различна като приготвяне, нанасяне и времето с което се стои е няколко часа. Аз съм много доволна, косата ми видимо се съживи и има страхотен блясък. Според мен си струва да минеш на такъв натурален начин на боядисване. Моя цвят е тъмно червен и се получава много добре, много добре покрива белите коси, но трябва наслагване, от първия път не е така добре и предполагам знаеш, няма как да ти изсветли косата. Наслагваш върху цвета си.
Аватар
cvetnica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1555
Регистриран на: Юни 10, '13, 10:34

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от cvetnica »

Допреди три месеца си ходих направо "нейчъръл" :hihihi: ,ама почнаха по автобусите да ми дават билети за пенсионери и сефте откакто съм човек (дали съм) се боядисвам с beauty, явно улучих и цвят и съм много доволна. :daaa: Боядисвам я един път в месеца, покрива добре и не пада боята. Засега се отдалечих с десетина години от пенсионирането! :hihihi:
Всеки един човек е уникален, точно като всички останали. :)
Маргарет Мийд
Аватар
Leni
Кафе с мляко
Мнения: 265
Регистриран на: Авг 14, '13, 09:34
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от Leni »

Да побутна малко темичката нагоре :) В нас имам бадемово масло и се чудя какво да го правя на някакви маски или домашен крем - някой да е пробвал нещо такова. Кожата ми чувствителна и леко склонна към омазняване.
Иначе ме заинтригува една маска на Блу - някой друг пробвал ли е дали има този ефект като при нея :)
Blue sky написа: Аз съм много доволна от следната маска за коса - 1 жълтък, 1 ампула витамин А, 1 с.л мед, 1сл. водка или ракия, 1 с.л мас. Маже се и стои поне два часа. Някога когато имах страшен проблем с косопад, определено много ми помогна, направо беше видимо как ми порасна нова коса, изглеждах на два етажа :D, но трябва постоянство. Сега често си правя маска, но с каквото ми попадне, цяло яйце, мед, хума, зехтин, каквото има подръка, това смесвам и все е добре.
Какво му трябва на един добър фотограф?! - едно око и един пръст...
http://travelcafe.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
и накрая балконът http://leni-s.com/balcony-relax/
Мириам
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Окт 1, '13, 15:46

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от Мириам »

Гледам ,че доста отдавна е писано тук,но все пак някой може да надникне-аз бадемовото масло дълго време го добавях към шампоана-косата става много хубава.Иначе домашни рецепти знам много,защото преди време се интересувах много.Ето една наистина добра за светла коса-Клаудия Шифър я правила, четох едно време.
1 яйце,1лъжица деавит-витамин д-течен,1 лъжица водка,1 лъж.лимонов сок.Всичко се смесва много добре и се нанася на току-що измита леко влажна коса,добре се разтрива,после шапчица-наелонова и отгоре кърпа-да затопля.Стоиш поне 2 часа и измиваш.
Важното е процедурата да се прави редовно-поне 1 път в седмицата.Резултатите се виждат след 2 рата маска,но пък са великолепни.По времето, когато я правех имах най-хубавата коса в моя живот.Блестяща,златиста,лесно разресваща се.
Друго-много ефективен пилинг метод е разтриването на лицето или тялото с утайка от кафе-кожата става много гладка,след това крем.Освен това утайката от кафе намалява целулита.За нежна кожа хубав е и пилингът с леко влажни пшенични трици!
denitsavm

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от denitsavm »

Освен с кафе, защото много цапа банята, много хубав пилинг се прави и със захар, - взимаш си една кафяна чашка и като се намажеш с душ-гела или сапуна топваш ръка в захарта и търкаш. Тя пък се разтваря в топлата вода и няма проблеми с мръсотия :nod:
Аватар
kremenu6a
Дълго кафе
Мнения: 141
Регистриран на: Апр 1, '13, 13:17
Местоположение: Пафос

Re: Козметика - продукти, процедури, домашни рецепти

Мнение от kremenu6a »

Чувала съм и за пилинг със хлебна сода :nod: Навлажнява се лицето и с малко сода с водичка се разтърква лицето.После крем :dovolen: Аз лично си почиствам лицето в момента със продукт на Гарниер (ексфолиант,с гранулки) :dovolen: Много съм доволна :nod:
Понасяй с достойнство нещата,които не можеш да промениш
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”