Пречистване на тялото и духа чрез пости

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Аватар
Фъстък
Kъсо кафе
Мнения: 97
Регистриран на: Мар 31, '13, 15:39
Местоположение: Русе

Re: Пречистване на тялото и духа чрез пости

Мнение от Фъстък »

Да обновя малко темата, смятате ли да постите тази година? Аз мисля че ще се справя. Никой не ми вярва, естествено, понеже съм чревоугодник и обичам да си хапва, но аз сама си се надъхвам. :stiskam: Реших да го направя, понеже имам нужда от разтоварване - физически и от части психически. Какви са вашите подбуди, поради които постите? :tzvetentze:
Гледайте напред с надежда, назад с благодарност, нагоре с вяра, настрани с любов.
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Пречистване на тялото и духа чрез пости

Мнение от serena »

Аз също ще постя. Понеже така или иначе не ям никакво месо, а и от останалите животински продукти кусвам много рядко, постите не са ми никакъв проблем. Конкретно тези пости съм решила да изкарам без грам захар и без тестени печива, както и да намаля кафето, а освен това да се размърдам малко и да увелича движението. Да си правя повече кълнове, да пробвам смутита и един ден седмично да не поемам храна и вода (сухо гладуване). Искам да видя как ще се чувствам, правила съм го и преди, но много рядко, а чувствам, че има голяма полза.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Аватар
sadeyes
Кафе с мляко
Мнения: 253
Регистриран на: Мар 17, '14, 16:17

Re: Пречистване на тялото и духа чрез пости

Мнение от sadeyes »

Тази година съм решила да направя коледните пости, за да видя как би се чувствало тялото ми. Дано да успея. :)
Аватар
Swetoslawa
Дълго кафе
Мнения: 123
Регистриран на: Авг 1, '14, 15:01
Местоположение: Варна

Re: Пречистване на тялото и духа чрез пости

Мнение от Swetoslawa »

sadeyes написа:Тази година съм решила да направя коледните пости, за да видя как би се чувствало тялото ми. Дано да успея. :)
Успех, това е добра идея :daaa:
ИзображениеКамъкът си тежи на мястото! ИзображениеИзображение
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Пречистване на тялото и духа чрез пости

Мнение от ivanina »

sadeyes написа:Тази година съм решила да направя коледните пости, за да видя как би се чувствало тялото ми. Дано да успея. :)
Аз постя всяка година, но при мен нещата не стоят точно така /коледни или великденски пости/...не решавам аз , а организма кога от каква храна се нуждае - той ми казва че през лятото иска само растителна храна и аз с удоволствие му се подчинявам, а тялото през трите летни месеца се чувства прекрасно . :daaa:
Сега и да реша , не мога да спазя такива пости -с настъпването на есента организма без глас ми нашепва " месце "...и по възможност по- блажно! :mrgreen:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
sadeyes
Кафе с мляко
Мнения: 253
Регистриран на: Мар 17, '14, 16:17

Re: Пречистване на тялото и духа чрез пости

Мнение от sadeyes »

ivanina написа:
sadeyes написа:Тази година съм решила да направя коледните пости, за да видя как би се чувствало тялото ми. Дано да успея. :)
Аз постя всяка година, но при мен нещата не стоят точно така /коледни или великденски пости/...не решавам аз , а организма кога от каква храна се нуждае - той ми казва че през лятото иска само растителна храна и аз с удоволствие му се подчинявам, а тялото през трите летни месеца се чувства прекрасно . :daaa:
Сега и да реша , не мога да спазя такива пости -с настъпването на есента организма без глас ми нашепва " месце "...и по възможност по- блажно! :mrgreen:
Наистина организма си решава, кога колко може да приеме промяната. На мен засега ми се получава добре. Чувствам се прекрасно не съм отпаднала, както очаквах. Липсва ми само сиренцето и млякото :( Но ще издържа :)
BorisS
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Авг 18, '16, 08:14

Пречистване на тялото и духа чрез пости

Мнение от BorisS »

была как то такая процедурка....
строго по мед показаниям, после полостной операции....
когда едва ползала....
после - стала ползать поактивнее
didi
Kафенце
Мнения: 2
Регистриран на: Юли 10, '20, 09:41

Re: Пречистване на тялото и духа чрез пости

Мнение от didi »

Здравейте!
Опитвам се да спазвам всяка година постите и то постепенно.Исках да разбера дали ще мога да издържа и през цялото време слушах тялото си.
Разбрах,че за постна храна се счита меда и безгръбначните.Така постех няколко години,но си казах нека този път пробвам да постя без мед и безгръбначни.Към края на поста усетих
различно чувство на пречистване,каквото не бях усещала другите пъти.
didi
Kафенце
Мнения: 2
Регистриран на: Юли 10, '20, 09:41

Re: Пречистване на тялото и духа чрез пости

Мнение от didi »

По време на постите похапвам боб,леща,зеленчукови супи,доматена супа,яхния с грах,ориз със зеленчуци,плодове,конфитюри,сладка от
череши,сливи и други,гевреци,сусамки,постни сладки,локум,ядки,баница с праз без,която е приготвена без млечни продукти,пълнозърнест хляб 1-3 филиики на ден
и се чувствам отлично.
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”