Косата

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
denitsavm

Косата

Мнение от denitsavm »

Аз си попрегорих косата с една боя :eeeh: и после от морето стана ептен на гъз за пръв път ми се разваля така на морето :shock: ...уж скъпа, похвалиха ми я... сега е като метла :evil: Ако знаете някоя изпитана домашна маска за подхранване и овлажняване или да ми препоръчате някоя да си купя :angel2:
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: Косата

Мнение от Роза1924 »

50ml рициново масло, 50 мл силна ракия, 1 жълтък - мажеш и косата и корените, увиваш с хартия, отгоре найлон /може шапка за баня/ и стоиш така поне 4-5 часа. Изпитана и ползвана от години - успех :daaa:
denitsavm

Re: Косата

Мнение от denitsavm »

Супер, ще пробвам още утре :nod: Мога ли да заместя ракията с нещо :hmmm: и без това не разполагам с домашна, а не понасям миризмата и :eeeh: , ще трая за хубост, ама ако може водка :angel2:
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: Косата

Мнение от Роза1924 »

Може с чист спирт, коняк а защо не и водка - силен алкохол да е. Като ти мирише - удряш едно на гладно и спира да ти мирише :dovolen:
dal

Re: Косата

Мнение от dal »

по сериозно филиране , което ще отнеме прегореното и върховете , които са изтощени
поне два вида готови маски за коси , които да се редуват при всяко миене - може и български , може и вносни , стига да са пресни
контролно второ по щадящо филиране след три седмици
никакви фризьорски интервенции освен боядисване тон по тъмно от обичайното /да изравни и покрие/ и то след две седмици , евентуално

препоръчвам ти боя на гарние , аз се боядисвам през 25 дена и то с по три бои за коса , защото моята е и много дълга и гъста и дебела -цени между 4 и 5.50 лв , няма никакъв смисъл от по скъпите , повярвай, аз съм пробвала всичко що е измислено ;
ако си взела палете -гори , ако си ползвала л.ореал - скъпо и не всяка серия е подходяща , например ферия на мен грам работа не ми върши ;

Изображение ползвам 3.16 номер

до преди това /5 години / ползвах Изображение , но не ми се дават по 60 лева на месец :D
denitsavm

Re: Косата

Мнение от denitsavm »

Мерси и на двете ви :tzvetentze: Косата директно я подстригах /момчето ме подстрига :mrgreen: /, и то с поне 10 см. , на места и повече. Боята беше Сиос... ама съм им бясна направо. Иначе засега се боядисвам на два месеца и все безамонячна Лореал ми е вършела работа, но исках един ярко червен цвят и нали като си навия нещо го правя, въпреки смътното усещане, че не е много удачно... та червена не стана, стана си направо препечена... като я пипам е точно като да галя семената на стипата :eeeh: , въпреки обилното количество балсам... направо е плашещо
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9980
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 415 пъти
Получил благодарност: 800 пъти

Re: Косата

Мнение от greeneyed »

Дени, ако решиш да правиш домашна маска-към 1 жълтък, 1 с.л ракия, 1 с.л зехтин, 1 с.л кис.мляко непременно добави ампула с вит.А, Е и Д. И внимателно с боите- те са като химическа бомба за косата. Непременно ползвай подхранващи балсами след всяко измиване на косата. :dovolen:

Писали сме едновременно- аз ползвам същата боя- професионална е и не ми уврежда така косата, но щом ти не си доволна , сменяш я, няма спор.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Bi_
Кафевар/ка/
Мнения: 991
Регистриран на: Дек 12, '09, 14:57
Местоположение: РУСЕ

Re: Косата

Мнение от Bi_ »

И аз съм за боите на Гарние :nod: И Импресия ползвам понякога,но при положение че са на почти една цена предпочитам Гарние.И след всяко миене ползвам маска или балсам на Дева.То май косата ми е единственото свястно нещо дето ми е останало :lol:
libra
Наркоман
Мнения: 11632
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 69 пъти
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Косата

Мнение от libra »

Сиос ми е малко съмнителна.
dal

Re: Косата

Мнение от dal »

против домашните маски съм , независимо че съм убедена в полезността на зехтини , жълтъци и т.н. за косата принципно

домашната маска не мирише хубаво , няма равна консистенция и те прави да приличаш на извънземно - за инцидентно става , но през няколко дена да ходиш като заплескан миризлив месал в главата е направо отвратително и нищо не те извинява
домашните маски трябва да висиш овъртолевен в блажотии часове , то е като с билколечението- голямо упорство , много време и индустриални количества за да имаш някакъв ефект
готовите маски особено някои на пантен / гарние /дов /и елсейв са направо превъзходни и ефикасни , като можеш да я сложиш в банята докато оправиш другата маска на лицето / епилации/ тинтириминтири / и там разни екстри , и като излезеш за приличаш на човек и да има ефект и да ухаеш на хубаво , а не на сплъстени вещици до следващото миене коса.

да бе , да! знам че домашното си е най най , само казвам защо не е баш така :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”