Косата

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Аватар
nikolica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1036
Регистриран на: Дек 1, '09, 06:57
Местоположение: пловдив

Re: Косата

Мнение от nikolica »

Вече три пъти ползвам боя за коса Mea natura, безамонячна е. Намирам я в аптеки, рядко в магазин. Вътре има и масло за подхранване.
Изображение
Няма нужда да се ядосвате за нещо, което може да се промени. А ако не може да се промени, съвсем няма смисъл.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Косата

Мнение от Миша »

Алкохола в маските не е само при мазни коси,той затопля скалпа и оттам стимулира косъма.

Когато имам проблем ,след измиване ползвам розова вода или лосион от чемерика,подхранват и карат косата да расте бързо,при мен много бързо :eeeh: ,като си отрежа косата есента,за две години стига под кръста :eeeh: Бои не ползвам,макар косата да ми е наполовина бяла,ползвам индийска къна + оцет или лимонов сок,загрявам я почти до кипване и я държа 4-5 часа ,държи ми по 6 месеца ,премахва пърхота,подхранва и прави косата невероятно лъскава ,трудно се отмива,това е единствения й недостатък.Само не взимайте черна къна,защото косата става направо гарваново черна
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Косата

Мнение от vodo-leika »

Хайде да направя малко реклама.
Преди година имах жесток проблем с косата си - падаше на снопове, няма да правя сравнения, но просто беше потресаващо да прокараш гребен и вътре да остават цели кичури! :shock: След консултация с лекар се оказа, че е от кофти шампоан и ми предписаха този:
Изображение
Не робувам на скъпа козметика, но тези 30 лв. са най-добре похарчените в живота ми, ако говоря за шампоани! В момента пряко сили падат по 4-5 косъма, наистина ефектът беше поразителен. Зная, че за косопада има различни причини, но поне на мен много ми помогна! :dovolen:
ManuelaK
Kафенце
Мнения: 3
Регистриран на: Яну 21, '14, 18:53

Re: Косата

Мнение от ManuelaK »

Против косопад пих в продължение на три месеца тези таблетки. Предписа ми ги лекар, защото при мен положението беше трагично. Скъпи са, но имат ефект.
Изображение
Аватар
tsany
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1412
Регистриран на: Яну 3, '11, 15:59
Местоположение: София

Re: Косата

Мнение от tsany »

На мен след раждането тоя път така ми падаше че лятото вече ми прозираше скалпа. Пих витамини, ампули в косата след баня, някакъв билков шампоан, но най ми помогна маслото на икаров. Мажеш в корените, много е мазно и завиваш с наилон и така един час. След няколко процедури поспря и не беше скъпо.
ИРИСИ 2017
http://tzany.snimka.bg/advertising/2017.949279" onclick="window.open(this.href);return false;
марианна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1861
Регистриран на: Юни 6, '13, 10:07
Местоположение: Самоков

Re: Косата

Мнение от марианна »

Дени,момичета,без много да се хилите сега :stiskam:
Изпитано,проверено от години с чудесен ефект :daaa:
Тривитаминол
Има го в животинските аптеки,мажат се овцете за по добро руно :lol: :lol:
Ефекта върху нашите коси е:
спира косопада.
нов,бърз растеж.
косата става мека и гладка
Шампоана и балсама на Клоран с масло от норка имат също добър възтановяващ ефект
Чемериката,както е писала Миша спира косопада,но леко изсушава косъма
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Косата

Мнение от calico »

тази чемерика не е ли силно отровна?

по аптеките имаше едни шампоан който ми бе любим, и сигурно по тая причина вече не го предлагат, не знам що и от аптеките не знаят
някой ако го е виждал някъде да вика силно и да ми купи едно кашонче.
дали пък поръчка да не спретнем? :angelche:

Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
kremenu6a
Дълго кафе
Мнения: 141
Регистриран на: Апр 1, '13, 13:17
Местоположение: Пафос

Re: Косата

Мнение от kremenu6a »

марианна написа:Дени,момичета,без много да се хилите сега :stiskam:
Изпитано,проверено от години с чудесен ефект :daaa:
Тривитаминол
Има го в животинските аптеки,мажат се овцете за по добро руно :lol: :lol:
Ефекта върху нашите коси е:
спира косопада.
нов,бърз растеж.
косата става мека и гладка
Шампоана и балсама на Клоран с масло от норка имат също добър възтановяващ ефект
Чемериката,както е писала Миша спира косопада,но леко изсушава косъма
Подкрепям с две ръце и два крака :D От тривитаминола ми спря косопада и косата ми става толкова мека ... Расте бързо,подхранена е и гъста.Ползвам го 2 пъти в месеца понеже тук не се продава.През другото време слагам арганово масло от раменете до краищата й :dovolen: Ще помоля ММ утре да ме снима и ще пусна снимка :nod:
Понасяй с достойнство нещата,които не можеш да промениш
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Косата

Мнение от Noel »

:hmmm: А сегаааа,къде да търсим тая панацея?
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Косата

Мнение от Titi »

Noel написа::hmmm: А сегаааа,къде да търсим тая панацея?
Аз също ползвам от време на време Тривитаминол. Купува се от ветиринарните лечебници. Съдържанието му е комплекс от много витамини, страхотно съживява косата. Единственото, което трябва да имате предвид е това, че сваля боята. Тоест, ползвайте го като ви наближи времето за боядисване.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”