Крем за лице с екстракт от охлюви

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
ioana_stoikova
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Юли 12, '13, 15:42

Крем за лице с екстракт от охлюви

Мнение от ioana_stoikova »

Здравейте. :)

Какво ви е мнението за кремовете с екстракт от охлюви? Използвали ли сте?
Аз в момента използвам българския крем Snail Code със 100% екстракт от охлюви.крем
Много съм доволна от този крем, наистина прави кожата мека и гладка.
И ми е интересно, дали някой от вас е използвал такъв вид кремове и какви са ви впечатленията? :)
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Крем за лице с екстракт от охлюви

Мнение от milena02 »

Тук към охлювите имаме особено отношение. Мразим ги! Понеже ни гризат цветята в градините. Затова ги тровим, гадините, пъдим ги с разни химикали и ги тъпчем яростно с крака. Не ни брой сред клиентите на крем с охлюви!
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15786
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 672 пъти
Получил благодарност: 1359 пъти

Re: Крем за лице с екстракт от охлюви

Мнение от Гео, граф »

milena02 написа:Тук към охлювите имаме особено отношение. Мразим ги! Понеже ни гризат цветята в градините. Затова ги тровим, гадините, пъдим ги с разни химикали и ги тъпчем яростно с крака. Не ни брой сред клиентите на крем с охлюви!
:lol: :lol: :lol: :lol: ... Милена, разплака ме от смях :angelche: !!!

Мога само да добавя, че аз лично обичам да ги храня. С Мезурол :twisted: :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
cvetnica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1555
Регистриран на: Юни 10, '13, 10:34

Re: Крем за лице с екстракт от охлюви

Мнение от cvetnica »

От заглавието на темата се сетих за сериала на Нова "Етажна собственост" :lol: :ieeee: :lol:
Всеки един човек е уникален, точно като всички останали. :)
Маргарет Мийд
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: Крем за лице с екстракт от охлюви

Мнение от al.yank »

Ако все пак трябва да бъде по темата,мога да споделя,че от близо година ползвам крем с екстракт от охлюви-за дневен,нощен(не че нощем се мацотя),околоочен.Не знам дали съм се изпънала кой знае колко,но тена ми определено изсветля и ми изчезнаха пигментните петна,придобити в следствие на години наред приемани хорм.таблетки.Уточнявам,обаче,не става дума за кремчето,рекламирано в първото мнение.
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
Аватар
PPetrova
Кафе с мляко
Мнения: 253
Регистриран на: Юни 22, '11, 10:51
Местоположение: Сливен

Re: Крем за лице с екстракт от охлюви

Мнение от PPetrova »

Тъй като съм на определена възраст .би трябвало да кротна- ама не, то лакове, то кремове, то шалове, то гривни и разни други дрънкулки.Освен това ,ако имам муза си обичам гримчето и червилата.Купих си крем от охлюви или от нещо си охлювско, но на фирма Victory или Victoria,българска, на цена около 10лв,просто не помня точно-касае се за късна пролет 2013.Почти през цялото време не бях възхитена,кожата стана някак си грапава, аз от бръчки не се оплаквам,може да се каже че все още почти нямам/мнението е на другите около мен/ и реших,че е поредното набутване.Но почти на привършване се оказа че въздействието му е великолепно.Явно трябва по-дълго и по-голямо количество. Иначе сега ползвам маската за лице от същата фирма пак от охлюви и съм доволна.Мисля си, след като кожа на моята възраст се повлиява добре, то на млада възраст ще е още по-добър резултата.
libra
Наркоман
Мнения: 11632
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 69 пъти
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Крем за лице с екстракт от охлюви

Мнение от libra »

Стига,де,ще повърна!
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Крем за лице с екстракт от охлюви

Мнение от calico »

libra написа:Стига,де,ще повърна!

що бе Либре? дай да са мажем с охлюви, те поне в изобилие в градините :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
denitsavm

Re: Крем за лице с екстракт от охлюви

Мнение от denitsavm »

libra написа:Стига,де,ще повърна!
Преди около 3 години за пръв път четох за ефекта от слузта на охлювите за кожата. Това е и всъщност съставката на крема /да не си помислите, че защитните организации също мразят охлювите и не взимат отношение :twisted: / . Някъде в Лозенец, в някой от свръх-луксозните козметични салони бяха почнали и терапии със слуз... а дали и те или само по чужбинските гъзарски салони пък правели съвсем натюр терапии, пускайки охлювите да те налазят отвсякъде :hihihi:

Явно е, че терапиите са ефективни, за кремове нищо не мога да кажа. Саше, ти от коя марка си доволна? Ще взема да пробвам, щото и без туй трябва да си купувам мазило :dovolen:
dal

Re: Крем за лице с екстракт от охлюви

Мнение от dal »

начи докато не изкарате рецепта за мазило от зелени въшки или дражета от сушени акари , аз ще гледам да запазя самообладание :D
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”