На диета съм

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Публикувай отговор
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: На диета съм

Мнение от Noel »

violi16 написа:Иве, изглежда чудесно на вид като за първи път. И аз я обожвам доматената , леко подсладена с босилек.
Пожелавам ти успех и достигане до желаното тегло с лекота!

Моят режим на хранене от два месеца и половина е по ,,Зоната'' .Тук гоня повече хормонален баланс на клетъчно ниво, отколкото спад в теглото.
Доста равномерно се свалят килограми , аз свалих 9 за това време. Но чувството на лекота и прилив на енергия са много осезаеми.
Като начало изглежда трудно и обременяващо меренето на продукти с кантарче, баланса на протеини , въглехидрати и мазнини .Но имаш ли търпение да дочакаш първите резултати и самото осъзнаване за какъв здравословен прелом се касае, заобичваш неудобствата.
Такава лекота от дете не съм имала, просто описвам как се чувствам и непременно искам да го споделя с вас ! :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeem
Виоли,къде да прочета за Зоната?
Коя кръвна група си?
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
wenche

Re: На диета съм

Мнение от wenche »

Ето, Ноел,
http://www.vzonata.com/
Най-горе, в ресурси са двете основни книги, които можеш да четеш он лайн безплатно.
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: На диета съм

Мнение от Noel »

wenche написа:Ето, Ноел,
http://www.vzonata.com/
Най-горе, в ресурси са двете основни книги, които можеш да четеш он лайн безплатно.
:tzeluvka: :liubov:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: На диета съм

Мнение от calico »

Виоли, аз те разбирам, Зоната е най най великият начин за хранене. Наистина се чувства човек като дете изпълнен със сили и енергия. Храних се така може би около 9-10 месеца, никога няма да забравя усещането.
В Зоната никога не си гладен, прегладнял, или натъпкан. В зоната никога, ама никога не ти се похапва нещо сладко. Това всъщност е най-основния признак че си именно в оная "зона", заради баланса на инсулина.

На работа тогава си носех най-редовно извара с мед, в бурканче, най-удобно е. Никога няма да повярвате как точното съотношение на извара, мед и капки олио може да те държи сит дълго време и нищо да не ти се яде.
не ме питай сега защо спрях. :oops: :oops: От лакомия естествено. Беше едно много динено лято и нали не можех в Зоната да изяждам по една диня без нищо, та затова.

и никак не е нито строго, нито скучно. Яде се всичко каквото обичайно се яде, просто съотношенията между продуктите се спазват, това е.
Виоли, аз много лесно свикнах на очните мерки, дори и кантар не ми трябваше, някъде из нета ги имаше за ориентир.

дали да не взема пак да я почна, сега таман се въодушевих... :hmmm: :hmmm: :hmmm:

Ноелич, зарежи това с кръвната група. Това са частични неща. Истината е в хранене по Зоната, и добрите айказаноиди.

майчиното мляко е абсолютно точно продукт от Зоната, та затова така го е измислила природата- най-доброто за малките
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: На диета съм

Мнение от Noel »

Калико,дай с думи прости няколко менюта,нито съм сладокусна,нито претенциозна...
Нямам време да чета фермани,а положението около талията се влошава...
Проблема е ,че бъхтам по цял ден на кафе и вода,вечер ако имам сили за една салата добре,ако не без нея...
Как бе,аджеда на дест-дванадесет часов работен режим човек качва кила,а :ufff:
Почивката съм роботизирана и е или градина,или слугинаж домашен :snif:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: На диета съм

Мнение от calico »

Не, Ноеличка. Няма да стане преди да прочетеш книгата. Това не е диета. Това е начин на хранене и трябва да ти е ясно. Тук има принципи, жизнено важни, не менюта. И трябва да разбереш принципите, и теорията
Иначе ядеш това което има в хладилника, въпроса е кое с кое.
Книгата е задължителна, и аз лично силно ти препоръчвам книгата на самия д-р Сиърс, а не българския вариант. Него после.
:gush: :tzeluvka:

просто прочети една книга, не ми обяснявай как нямаш време за нея :svekurva:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: На диета съм

Мнение от Noel »

Разбрах,Калико :tzeluvka:
Ще намеря време :daaa:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: На диета съм

Мнение от calico »

айде от мен да мине, малко обяснения, но ти ще четеш книгата. :svekurva:
напиши на търсачката "д-р бари сиърс зоната pdf" и свали книгата. Щом имаш време през деня да пишеш у форума, значи имаш време и да четеш от компютъра

Принципа се основава на откритието на клетъчните хормони- айказаноиди, някъде 80-те години. Д-р Сиърс е лекар, наследствено обременен със лошо сърдечно заболяване, и е трябвало да си отиде сравнително млад. Започва да се интересува от тия неща, той е биохимик, търси начин да превъзмогне болестта. Така стига до хормоналния баланс, и онова което командва хормоналния баланс- айказаноидите, микрохормоните. Започва да търси начин да увеличи производството на "добри" айказаноиди и да намали в тялото "лошите"-тия които ни разболяват. Установява, че най-важното за тая работа, е хормоналното равновесие на инсулин-глюкагона. Разбира, че това може да се командва с храната, която поемаме. Установява какво точно трябва да е съотношението въглехидрати:протеини:мазнини за да е организма в "Зоната" . Зоната е онова състояние, при което организма произвежда само добри айказаноиди и е в идеалния хормонален баланс, а той както знаеш определя колко сме здрави.


айде стига толкова, ще я прочетеш. Чели сме толкова излишни неща, а това е важно.

писали сме едновременно
:tzeluvka:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
violi16
Кафевар/ка/
Мнения: 899
Регистриран на: Юли 25, '10, 17:00

Re: На диета съм

Мнение от violi16 »

Ани, благодаря , че си отговорила вместо мен, няма какво да допълня повече :D ! Който се е впечатлил ще намери подробности и повече обяснения.
Аз също я започвах преди 7-8 години, след случайно прочетена статия на Лулчев в E-vestnik. Веднага ме грабна тогава.
И аз като теб се поотпуснах от лакомия и я поизоставих, но... знаех , че идва време да я възстановя и сериозно да си я спазвам, чаках да назрее необходимостта от това. Тази зима се позакръглих доволно, усещах хормонален дисбаланс, следобедно ежедневно имах хипо гликемични пристъпи.
И се взех в ръце в края на януари !!!
Сега много ми помогна новия сайт и форум, пълен със съвети и рецепти. До днес съм почти 11кг надолу, с минимални усилия и ограничения.
Ани,радвам се ,че те подсетих :ieeee: , опитай отново, сега е сезона на всичко прясно, градинско. :daaa: :daaa: :daaa: Чувството на лекота и прилив на енергия са ни така нужни лятото в градините :daaa: :lol:
Ноелче, лесно е. Зора е първите две седмици. И ...,,под секрет'' не съм чела книгите. Форума е страхотен помощник, ще намериш инфо за всичко. :tzeluvka:
http://violi16.snimka.bg/flowers/2014.821675" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Leni
Кафе с мляко
Мнения: 265
Регистриран на: Авг 14, '13, 09:34
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: На диета съм

Мнение от Leni »

Момичета не прекалявайте с тия диети ..и аз все си поставям някакви цели и не успявам да ги спазя. Наскоро имах интервю с един приятел нутрициносит. Интервирах го за една статия за травела- Здравословно меню на път.. покрай темата се заговорихме точно за диетите и колко са вредни. Неговата теза беше както е и всъщност истината, че диета е начин на мислене и хранене, а не временна промяна в режима за месец примерно. Това което ме посъветва той е не да се лишавам от храна, а да подбирам качествена такава. Защото лишенията от която и да е група храни повлияват върху организма ни лишавайки го от различни групи витамини, минерали и прочие. Друго - посъветва ме да наблегнем на повече сезонни плодове и зеленчуци, и да се опитаме да се вслушаме в гласът на тялото. Т.е. максимата да ядем твърдо по3 пъти на ден да не я спазваме. По скоро когато сме ангажирани с нещо тялото ни е съсредоточено да ни дава енергия за да го довършим (ангажимента), след това ще ни подаде сигнал че сме гладни. и така доста време разговаряхме и доста неща понаучих, но най важното е да си подбираме храната, да пием вода по възможност да редуваме минерална с изворна (никога само една и съща), и да слушаме сигналите на тялото. По повод на водата аз отдавна реших да разнообразявам и почти винаги в нас има или домашна лимонада със зелен чай (но без захар) или студен чай от билки. Като последния най-често е от шипки (че шипката поне може 2-3 води да мине и пак пуска, а е леко кисела и адски освежава) :ieeemyzh:
Какво му трябва на един добър фотограф?! - едно око и един пръст...
http://travelcafe.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
и накрая балконът http://leni-s.com/balcony-relax/
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”