На диета съм

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Публикувай отговор
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8426
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 753 пъти
Получил благодарност: 555 пъти

Re: На диета съм

Мнение от Shami »

:lol: :lol: :lol: Нали.
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 549
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 2 пъти

Re: На диета съм

Мнение от mimeta »

Опитвам се да спазвам зоновата диета, за сега не се справям. Таман 2 дена бях без нарушения и една командировка ме извади от зоната. До сега не съм се върнала... :snif:
т.к. никога не съм държала (сериозно) диета съм крайно недисциплинирана. Пречи ми и това, че готвя много и различни храни, вчера бях пред печката до 23:40. По това време вече нямам сила да готвя следващо ядене за себе си, ям каквото намеря (това, на което свършва срока на годност в хладилника).
Иначе през краткото време, докато я спазвах бях много доволна, свалих 4 см в корема и 1 кг. Някой ден ще продължа. За сега карам на четене на мотивиращи истории кой колко е отслабнал и колко добре се чувства. Кой забременял, кой спрял хапчетата за кръвно, кой му изчезнали болките.
Четох книгата и всичко ми се видя доста логично. При всички положения "балансирана храна" звучи по-добре от "разделно хранене"...
От личен опит за сега нищо не мога да кажа, само това, че в българския сайт информацията е най-подробна, най-добре подредена. На чешки и руски нищо не намерих, английският ми не е достатъчнен да намеря информация.
Сайтът нищо не продава, така че вярвам, че не е реклама:
http://www.vzonata.com/
Изображение
kristofa

Re: На диета съм

Мнение от kristofa »

Вчера гледах едно предаване за Вега теста.Порових и в нета.Май ще си навия на пръста да го направя.Какво е вашето мнение по въпроса?Дали е надежден? Благодаря
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6605
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: На диета съм

Мнение от Lizi »

Миналата седмица бях на диетата на Петър Димков:
http://www.lechitel.net/диета-на-петър- ... отслабване
Сега съм на житния режим трети ден. Не е моят тип на ядене с това жито.Непрекъснато съм гладна. Вече посвикнах да съм постоянно гладна . :ufff:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15786
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 671 пъти
Получил благодарност: 1359 пъти

Re: На диета съм

Мнение от Гео, граф »

Изображение

:srofl: :srofl: :srofl:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10069
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 333 пъти
Получил благодарност: 823 пъти

Re: На диета съм

Мнение от МГХ »

Аааа, Гео, не искам да умира никой, но пък май е време и аз да прегледам диетите.Почвам да чета темата, макар че май само с четене няма да стане. Обаче трябва спешно да отслабна заради кръвното и коленете.
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5249
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 61 пъти
Получил благодарност: 87 пъти

Re: На диета съм

Мнение от Daniela Pargu »

Миленка, и четенето върши работа!
Казвам го от собствен опит :hihihi:
Прекрасно действа на съзнанието- успокоява съвестта,че нещо се прави по въпроса :daaa:
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 549
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 2 пъти

Re: На диета съм

Мнение от mimeta »

Така, на диета съм, зонална. Спазвам на око, щото просто не съм в състояние да си приготвя предварително храна. Най-тежки са съботите и неделите, когато съм вкъщи и всички ми пречат да спазвам... Единствено стриктно спазвах по Великден, когато убедих детето да спазва с мен. Резултат има, но върви бавно. В дните, когато спазвам не съм гладна, чувствам се добре. Ходих да ме мерят на такъв специален кантар, който мери количеството мазнини и количеството мускули. Резултатът е -5 кила мазнини + 1 кг мускули. Всички свалени мазнини са от областта на корема (точно както исках). Резултатът е ясен, това е правилният път.
Трудно е, но така и трябва да е, ако е лесно, значи има нещо гнило. Ако беше лесно, всички щяха да са с перфектни фигури.
Свиква се... Поне така твърдят, аз още не съм свикнала де ;) Но е истина, че вече знам таблицата наизуст и на око виждам 730 г чушки, 240 г моркови и 84 г пиле :)
Няма отказване!
Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11632
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 69 пъти
Получил благодарност: 51 пъти

Re: На диета съм

Мнение от libra »

Успех с Бари Сиърс! За мен това е най-трудната диета с това неземно изчисляване на блоковете. А аз имам пребогат опит с диети.
На края стигнах до правилния медицински извод-че за да е някой пълен ,има хормонална /обикновено/причина. И не е невъзможно да се открие,само че имам чувството,че всички доктори с преписване са изкарвали изпити или са чели без да разбират материята.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10069
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 333 пъти
Получил благодарност: 823 пъти

Re: На диета съм

Мнение от МГХ »

libra написа: Юни 5, '18, 16:32 Успех с Бари Сиърс! За мен това е най-трудната диета с това неземно изчисляване на блоковете. А аз имам пребогат опит с диети.
На края стигнах до правилния медицински извод-че за да е някой пълен ,има хормонална /обикновено/причина. И не е невъзможно да се открие,само че имам чувството,че всички доктори с преписване са изкарвали изпити или са чели без да разбират материята.
:lol: Ох, права си донякъде. Има и психическа причина и тя е борбата със стреса.. Всеки по различен начин компенсира. Някои с алкохол, други с други неща, а някои като мен с хапване на сладки неща .
Преди три години спазвах диетата на Ваня Червенякова и при мен се получи приличен резултат от 7 кг за 12 дни. Само дето спрях и после се върнаха. :eeeh:
Какво представлява диетата на Ваня Червенкова

Цикълът на диетата продължава 12 дни. Той включва 6 типа храна и всяка от тях се консумира два последователни дни:

Ден 1 и 2 – Kартофи
Ден 3 и 4 – Пиле
Ден 5 и 6 – Салати
Ден 7 и 8 – Риба
Ден 9 и 10 – Плодове
Ден 11 и 12 – Кисело мляко

Храната може да бъде приготвена по всякакъв начин – варена, печена, задушена, на пара, пържена. Няма ограничение в количествата, които приемате, но е добре да се хапва често и по малко. Подправки, като например галета за пържене на пилето не трябва да се използват. За подправяне на ястията може да ползвате малко сол, малко зехтин и лимонов сок. Разрешени са чаят и кафето, но без захар. Препоръчителен е приемът на много вода, но останалите безалкохолни, а също и алкохолни напитки не са позволени.

Диетата може да се ползва за пречистване на организма и/или за отслабване.
Приемът сутрин на гладно на 1 аспирин и 1 витамин C улесняват преработването на храната, но задължително трябва да се консултирате с лекар дали това е подходящо за вас. Това не е задължително условие в спазването на диетата така, че можете да го пропуснете.
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”