Здравословно отслабване

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31490
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 767 пъти
Получил благодарност: 1562 пъти

Re: Здравословно отслабване

Мнение от Мария Николова »

Модератор!
Явна търговска реклама на тази редовна рекламаджийка.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 549
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Здравословно отслабване

Мнение от mimeta »

Чешката кухня е богата на сметанови сосове... Плодовете и зеленчуците са или скъпи, или гадни, често и двете. Нормално моят метаболизъм се справяше, само където след остра кинтонемия, когато 2 години карах на хляб и вода метаболизмът ми се предаде. От 50 станах 65 кила. :snif: Личат си. 15 кг на моята фигура са много. Бременна в 9 месец, седмица преди да родя, бях 52 кг.
Миналата година ходех 2 месеца 2-3 пъти седмично на фитнес. Не отслабнах, но поне спрях да пълнея. От тогава се "поддържам", като ходя веднъж на седмица две да тренирам.
Преди месец (от 30 януари) пак започнах усърдно да тренирам - 3 пъти седмично. Не отслабвам нито грам, нито мм в талията, нито мм в ханша :ufff: :ufff: :ufff:
Това е страшно демотивиращо. Уж през цялото време ми мерят пулса, да бъде упражнението оптимално, а ефект няма :ufff:
Четох добри отзиви за Зоната, прочетох книгата, направих си изчисленията и от понеделник почвам. Мислех, че съм чела отзивите тук, но сега не ги намирам :hmmm:
С упражненията продължавам.
Та искам да кажа, че движението е хубаво, в никакъв случай не искам да го оспорвам, напротив, но не е пенкелер. Индивидуално е. Навремето без никакво движение не напълнявах, а сега с много движение не отслабвам. Ям много по-правилно отколкото преди, вода пия. И от възрастта само по себе си не е, защото баба ми, майка ми, сестра ми (по-голяма от мен) през живота си не са спортували, пък никоя от тях не пълнее.
Всичко е заради това, че си разбих метаболизма.
Изображение
sami789

Re: Здравословно отслабване

Мнение от sami789 »

Аз пък съм "ЗА" отслабването с помощта на хапчета.Има някои,които наистина са безвредни.Аз съм опитвала да отслабвам само с диети и спорт,но ежедневието и работата ми не позволяват постояннство,което е задължително.Когато си помогнах с хапчетата вече наистина имаше резултат.И когато видях че свалям килограмите се надъхах още повече да се ограничавам с храненето.
libra
Наркоман
Мнения: 11632
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 69 пъти
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Здравословно отслабване

Мнение от libra »

Има много тежки/смъртоносни диагнози след прием на хапчета за отслабване.Лекарствата не са много,да не кажа че са 2 вида, и много добре се знае тяхното действие.И те,или са забранени,или са под специален режим.Забранените ги забраняват и след това ги пускат под ново име ,докато пак ги забранят.Китайците пък ,същите тези субстанции ги влагат в чайове за отслабване.Субитраминът,конкретно,причинява високо кръвно и разбутва пясъците в бъбреците.Сигурно има и други вреди,в момента не ги помня.
За отслабване е решаващо да се разбере причината за напълняването.Иначе,всеки в даден период може да се мотивира достатъчно и да отслабне.Големият въпрос е какво прави след този период.
diinana

Re: Здравословно отслабване

Мнение от diinana »

Мили дами, някоя от вас използвала ли е спиролина, може ли да сподели мнение дали има ефект и как се приема? Много благодаря
Deleted User 2919

Re: Здравословно отслабване

Мнение от Deleted User 2919 »

Всички говорят за отслабване, но рядко кой може да се придържи към това..но понякога животът налага малко да погладуваш, я от безпаричието, я болестта казва тежката си дума..http://www.blitz.bg/article/11889" onclick="window.open(this.href);return false;
// Подаграта е хронично заболяване (форма на артрит) предизвикано от метаболитни нарушения, които водят до постоянно повишаване нивата на пикочната киселина (урат) в кръвта и извънклетъчните течности на човешкото тяло. //
//Из медикаментозных средств для купирования приступа применяют колхицин. Колхицин оказывает антигистаминное, антикининовое и слабое противовоспалительное действие. Лечение колхицином следует начинать как можно раньше, а после прекращения приступа продолжают в течение 3—4 дней, постепенно уменьшая дозу препарата.

Улучшение наступает обычно в течение 12 часов от начала лечения. Лечение колхицином противопоказано при почечной недостаточности с азотемией, при сердечной недостаточности, язвенной болезни желудка, беременности.

Для купирования приступа применяют также нестероидные противовоспалительные препараты. //
И билките: Първо е люляк, този, който цъфти през май,люляк обикновен.
:

// 6. Сирень майская (цветы) (не мичуринская). Цветы сирени насыпать рыхло в пол-литровую бутыль до верха, залить водкой или спиртом. Настоять 21 день в темном месте, процедить. Принимать по 30 капель 3 раза в день до еды. Курс лечения 3 месяца. Этой же настойкой делать растирания и компрессы. Применяется при подагре, отложениях солей.
Источник: https://medn.ru/receptrazn/97.htm" onclick="window.open(this.href);return false; //

Хмел за мазане:
// 17. Хмель (шишки). Для лечения подагры и ревматизма из порошка сухих шишек приготавливают мазь. 1 столовую ложку порошка шишек растереть с 1 столовой ложкой несоленого свиного сала или свежего сливочного масла. Употреблять как болеутоляющую мазь при подагре и ревматизме.
//

Лабазник , Брястолистно орехче вземат цветя
// Лабазник вязолистный, таволга вязолистная (цветы). 15 г цветов на 1 литр кипятка. Настоять, укутав, 3 часа, процедить. Принимать по 1 /4 стакана 4 раза в день при подагре и ревматизме.
Источник: https://medn.ru/receptrazn/97.htm" onclick="window.open(this.href);return false; //
Тези рецепти са от медицински портал, билки.

http://www.tiensmed.ru/news/labaznik-e7f.html#nov11" onclick="window.open(this.href);return false;

Когато ползват Ливадно орехче, то вземат корени
Последно промяна от Deleted User 2919 на Май 4, '17, 16:30, променено общо 1 път.
Deleted User 2919

Re: Здравословно отслабване

Мнение от Deleted User 2919 »

Чай из таволги(ливадно олрехче)
2 ст.л. таволги залейте литром горячей кипяченой воды. Настаивайте 10-15 минут. Не передерживайте: чай из таволги получится горьким.
Чай
2супени лъж.от цвят залива се 1л гореща, кипяща вода. Да постои 10-15 мин, запарва се.. Не държите повече от 15, иначе чай ще бъде горчив.
https://polzavred.ru/tavolga-poleznye-l ... znika.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
patrisiq22
Kъсо кафе
Мнения: 93
Регистриран на: Авг 19, '15, 18:28
Местоположение: Sofia

Re: Здравословно отслабване

Мнение от patrisiq22 »

Някой може ли да ми препоръча програма за детоксикация?
curly
Kафенце
Мнения: 11
Регистриран на: Юни 11, '17, 16:01

Re: Здравословно отслабване

Мнение от curly »

Аз не съм от хората, които имат нужда от отслабване, поне така мисля :D Ама като ученичка имах едни 3-4кг излишни. В крайна сметка стигнах до извода, че само с диети не става. Спортувах, ама се и тъпчех с джънк фудс. Тази зима пак бях качила няколко кг и сега сменях работата, та от стрес си ги смъкнах, което пак не е хубаво. Но съм решила да почна вкъщи да правя упражнения, най-вече за корема, защото ми е слабото място. В крайна сметка за да отслабнем са важни 3 неща - спорт, правилен хранителен режим и желание. На мен все ми куцаше нещо. Това са неща, които всеки ги знае де :)

Едно приятелско семейство мъж и жена скоро правиха една 9 дневна изчистваща програма. Мъжът свали 4кг, а жената 5кг. Сега продължават пак да спазват режим. Изглеждат много добре. Чакам един приятел да се върне от командировка и той ще я почва, че много му хареса програмата. Давам линк със статия, в която са описани и продуктите, които се ползват. Дано е полезна на някого.
Аватар
IvayloManolov
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Май 19, '20, 20:59

Re: Здравословно отслабване

Мнение от IvayloManolov »

Здравейте, включвам се в маалко стара тема, за което се извинявам, но просто искам да споделя моите впечатления относно методите за отслабване, които открих тук - https://www.forlife.bg/otslabvane-metodi
Съгласявам се с предишното мнение на колегата, че това не е за абсолютно за всеки но на абслолютно всеки може да се наложи да спазва някакви ограничения, поради каквито и да е причини. Може би често защото диетите и ограниченията не са желани имат прочутия йо-йо ефект, а пък аз искам да споделя колко много ми се промениха възгледите относно тази тема. Наложи ми се да спазвам строга диета поради здравословни прични и като всички останали започнах да се чудя как ще храня по този начин. Беше ми просто непонятно. Първите седмици наистина бяха трудни и по принуда разрбах, че ако не приема този начин на живот от тук нататък - ще имам много проблеми. Именно и това беше решаващият момент за мен, някак просто приех с лекота и примирение нещата. Разбира се не всички стигаме до този момент, но това което искам да споделя е че ако някой има затруднения в тази сфера просто трябва да се пробва да промени собствения си начин на приемане на нещата. Надявам се да съм бил полезен.
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”