Разширени вени .

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: Разширени вени .

Мнение от al.yank »

Калико,крампите са мускулни спазми и са ужасно болезнени.Болката е остра,внезапна(малко като в една реклама прозвучах),направо те вцепенява.При мен поне е така,случва ми се обикновено нощем,скачам като ужилена,сграбчвам мястото и стискам,докато не премине,иначе не се трае.
Меда няма как с нищо да попречи,ако нямаш разширени вени.
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: Разширени вени .

Мнение от Димана »

Ани, крампите се получават внезапно, обикновено нощем. Болката е много силна и ти фиксира крака в определено положение. Спасението е да изпъваш крака, а ходилото на контрашпиц. На мен ми помага като ставам и ходя. Страаашно боли, но друго спасение няма. Пия, когато се сетя, "Магнерич".
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Разширени вени .

Мнение от calico »

значи имам крампи, знам я тая болка. даже и да не стяга толкова е ужасна, имам я от десетки години

изобщо не си играя да разтривам- моментално в банята и с душчето обливам с гореща вода колкото мога да трая няколко минути, минава веднага и повече през нощта не се появява
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
cvetnica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1555
Регистриран на: Юни 10, '13, 10:34

Re: Разширени вени .

Мнение от cvetnica »

Ани, крампи, парене, сърбеж - това може да бъде венозна недостатъчност, но може и да не е свързано с вените. Понякога крампи се появяват и засегнат седалищен нерв и при нарушение на електролитите. Най- добре е да отидеш на лекар.
Всеки един човек е уникален, точно като всички останали. :)
Маргарет Мийд
libra
Наркоман
Мнения: 11632
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 69 пъти
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Разширени вени .

Мнение от libra »

При крампи/нощем :evil: /скоквам бързо/като при земетресение,защото болката е кофти/и заставам права,веднага ми минава.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31490
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 766 пъти
Получил благодарност: 1560 пъти

Re: Разширени вени .

Мнение от Мария Николова »

libra написа:При крампи/нощем :evil: /скоквам бързо/като при земетресение,защото болката е кофти/и заставам права,веднага ми минава.
:daaa: Само скокването не мога да го направя, защото 4-5 секунди краката се чудят от кашкавал ли са, от друго ли... Като застана права ги поразходя и всичко минава. По-кофти е като се схванат пръстите на ръцете. Оправям ги един по един. ;)
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
freelancer_bg
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Юни 10, '14, 11:24

Re: Разширени вени .

Мнение от freelancer_bg »

Темата е доста стара, но бързам да споделя опитът си с разширените вени, защото мисля, че ще е доста полезен и ще реши проблемите ви и то забележете .... за жълти стотинки. Та...

Преди няколко месеца при обичайното ми ровичкане и шляене из разични здравословни сайтове, прочетох за биофлаваноида Рутин (Rutin), който по менение на хората, които са го позлвали, има невероятен ефект при варикозните вени (разширени вени, варикоза). Първо приех информацията доста скептично, но след едно обстойно интернет проучване се оказа, че хора от цял свят се кълнат в положителният му ефект при проблема с вените.

В България е доста скъп, но го намерих в iHerb, където цената е $2.57 за 60 капсули по 500 мг. Рутин. Доставката до БГ е 2-4$, според теглото и сумата на поръчката. Друго не ми трябваше за да се убедя да пробвам. Трябва да призная, че ефекта силно ме изненада! Буквално на първата седмица можех не само да го усетя, но и да го видя с очите си. При това ефекта не е временен, а се запазва и с всяка капсула нещата се подобряват.

И за последно една голяма хитрост, която според доктора, който ми я каза усилва многократно ефекта на Рутина - трябва да се приема с витамин Ц!

Пробвайте, убедете се в ефекта и след това споделете, за да може и други хора да се оттърват от гадните разширени вени.
ivo_ve
Kафенце
Мнения: 3
Регистриран на: Яну 13, '15, 12:04

Re: Разширени вени .

Мнение от ivo_ve »

Здравейте :
Виждам че темата е стара но искам да попитам. Има ли ефект от лечение на пчелния мед , че доколкото изчетох за него и после в един момент темата спира да се коментира . Имам проблем с десния крак който претърпя операция преди две г. зареди тромб и там ми казаха че имам и разширени вени. Носех ком. чорап 3/4м. макар че ми бяха каза ли по малко време но крака и след чорапа си остана леко подут под коляното и глезена. И така днес пак съм този проблем само че с доста по подут крак и болки на различни места .Бях да друг съдов хирург който каза че няма страшно и пак да си слагам чорапа и да пия детралес 3м. и аспирин протект 1м. Но друг лекар за други проблеми ми е забранил да взимам аспирин . Та мисълта ми е който е пробвал с пчелен мед за по дълго време да сподели своето мнение .

Мерси предваритно
ivo_ve
Kафенце
Мнения: 3
Регистриран на: Яну 13, '15, 12:04

Re: Разширени вени .

Мнение от ivo_ve »

Здравейте :
Виждам че темата е стара но искам да попитам. Има ли ефект от лечение на пчелния мед , че доколкото изчетох за него и после в един момент темата спира да се коментира . Имам проблем с десния крак който претърпя операция преди две г. зареди тромб и там ми казаха че имам и разширени вени. Носех ком. чорап 3/4м. макар че ми бяха каза ли по малко време но крака и след чорапа си остана леко подут под коляното и глезена. И така днес пак съм този проблем само че с доста по подут крак и болки на различни места .Бях да друг съдов хирург който каза че няма страшно и пак да си слагам чорапа и да пия детралес 3м. и аспирин протект 1м. Но друг лекар за други проблеми ми е забранил да взимам аспирин . Та мисълта ми е който е пробвал с пчелен мед за по дълго време да сподели своето мнение .

Мерси предваритно
Аватар
silvana
Kафенце
Мнения: 10
Регистриран на: Яну 16, '15, 02:08

Re: Разширени вени .

Мнение от silvana »

Здравейте, имам разширени вени, а съм на 24 години. много ме мъчат, а работата ми е такава, че съм на крака през целият ден. какви ли не мазила съм изпробвала, нищо не ми помогна. искам да попитам, дали някой си е правил тази процедура? и има ли ефект от нея? и според вас, какво може да ми помогне, не вярвам в народна медицина, ми се иска нещо наистина ефективно. Предварително ви благодаря.
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”