Разширени вени .

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Marti
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1203
Регистриран на: Дек 12, '10, 21:41

Re: Разширени вени .

Мнение от Marti »

Снощи ми се ревеше о болка.Прибрах се много късно, но преди да легна си омазах краката - от пръстите до горе. Днес цял ден не усещам нито болка,нито мравучкане, нито парене.
Аватар
leydi_pena
Kафенце
Мнения: 24
Регистриран на: Фев 25, '13, 03:37
Местоположение: Габрово

Re: Разширени вени .

Мнение от leydi_pena »

:dovolen: :stiskam: :ieeemyzh: Като мажеш редовно и продължително, ако комбинираш и с билковите капсули, резултатът ще е още по-добър... :dovolen:
Аватар
nikolica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1036
Регистриран на: Дек 1, '09, 06:57
Местоположение: пловдив

Re: Разширени вени .

Мнение от nikolica »

leydi_pena, имам захаросан мед, ако го разтопя внимателно( да не е на висока температура), ще си запази ли лечебните свойства?
Няма нужда да се ядосвате за нещо, което може да се промени. А ако не може да се промени, съвсем няма смисъл.
denitsavm

Re: Разширени вени .

Мнение от denitsavm »

nikolica написа:leydi_pena, имам захаросан мед, ако го разтопя внимателно( да не е на висока температура), ще си запази ли лечебните свойства?
Медът се разтопява на водна баня - слагаш бурканчето в тенджера с вода и на котлона, като почне да ври намаляваш на най-малкото и го чакаш да се разтопи. Така най-не си губи полезните съставки :daaa:
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Разширени вени .

Мнение от rumivarna »

denitsavm написа:
nikolica написа:leydi_pena, имам захаросан мед, ако го разтопя внимателно( да не е на висока температура), ще си запази ли лечебните свойства?
Медът се разтопява на водна баня - слагаш бурканчето в тенджера с вода и на котлона, като почне да ври намаляваш на най-малкото и го чакаш да се разтопи. Така най-не си губи полезните съставки :daaa:
Покачването на градусите в меда убива тотално всичките му полезни свойства!
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17027
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 134 пъти
Получил благодарност: 461 пъти
Обратна връзка:

Re: Разширени вени .

Мнение от Миша »

Покачването на температурата над 50-60 градуса унищожава полезните качества на меда,слагате в топла вода,не вряща,и постепенно ще се разтопи,колкото по-бавно,по-добре
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
nikolica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1036
Регистриран на: Дек 1, '09, 06:57
Местоположение: пловдив

Re: Разширени вени .

Мнение от nikolica »

Попрочетох из нет-а и разбрах, че за да не се загубят качествата на меда, трябва да се ратопи на не повече от 35 градуса.
Няма нужда да се ядосвате за нещо, което може да се промени. А ако не може да се промени, съвсем няма смисъл.
Marti
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1203
Регистриран на: Дек 12, '10, 21:41

Re: Разширени вени .

Мнение от Marti »

Ох, да дам отчет. Две седмици мазане всяка вечер. И моят мед е захаросан,но го разтопих на водна баня. Вечер навлажнявам леко кожата с мокра ръка и след това омазвам с мед. По-лесно се разнася.Но ефекта е много голям. Няма я предишната болка в краката
Благодаря на Лейди Пена за споделената безценна рецепта :gush:
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Разширени вени .

Мнение от Магдалена »

:hmmm: А имаме ли очакване, че грубата изпъкналост/релефност на вените ще намалее или даже ще изчезне !? :snif:
Marti
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1203
Регистриран на: Дек 12, '10, 21:41

Re: Разширени вени .

Мнение от Marti »

Тем написа:Аз пия Пикногенол вече повече от 17 години - не че са изчезнали разширените вени, но не ме болят, не се надуват и може би по-бавно се увеличават. А освен това има благоприятен ефект върху здравето и състоянието на кожата.
а с пукането как е?
защото наскоро спуках вена и.. вчера пак
пия детралекс,рувенор, мажа с мед и редувам с рувенор , нося си компресиращите чорапогащи ама файда йок
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”