Пиете ли достатъчно вода?

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: Пиете ли достатъчно вода?

Мнение от el pistolero »

По една 0,5 литра бутилка с вода във всяка ръка си влачиш по улицата и по МОЛ-ъ и хем си тренираш, като с малки гирички, хем пиеш за отстраняване на мазнините.
Тия с повече от 2 ръце бая фитнес ще направят :hihihi: :hihihi: :hihihi:
Нали знаете, че без вода няма как да изгубите излишните мазнини... е и движение и хранителен режим де, но водата участва в транспорта на всичко от и до клетките, че даже и в изграждането им. :nod:
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11801
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 141 пъти
Получил благодарност: 181 пъти
Обратна връзка:

Re: Пиете ли достатъчно вода?

Мнение от johnstalker »

Пия по 2 литра бира всяка вечер! :D :angelche: Преди ракията.. :ieeemyzh:
Аватар
svetla06
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1586
Регистриран на: Ное 29, '09, 19:41
Местоположение: Русе

Re: Пиете ли достатъчно вода?

Мнение от svetla06 »

Ами освен да пробвам - едва събирам половин литър, но като се замисля и толкова няма :eeeh: . Ще опитам :nod: !
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31490
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 766 пъти
Получил благодарност: 1560 пъти

Re: Пиете ли достатъчно вода?

Мнение от Мария Николова »

johnstalker написа:Пия по 2 литра бира всяка вечер! :D :angelche: Преди ракията.. :ieeemyzh:
хахахахаха! :srofl: :srofl: :srofl:
Като изминеха бая дни, без да съм пила нода, се питах гласно какво ми има, нещо не ми е добре, а не знам какво ми е. Тогава Николай казваше "пий вода". "Не съм жадна, как насила да пия, като не ми се пие..." "Така. Близни си пръсчето, топни го в солницата, оближи солта и след 2 минути пий колкото можеш."
Май трябва да си сложа за постоянно на масата една солница. Още сега! :daaa: :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
donkata
Кана кафе
Мнения: 590
Регистриран на: Юни 30, '11, 15:30
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Пиете ли достатъчно вода?

Мнение от donkata »

johnstalker написа:Пия по 2 литра бира всяка вечер! :D :angelche: Преди ракията.. :ieeemyzh:
И аз така! Само че не пия ракия. Пия още две бири.

Вие имате
ЛОША хидрация!
......
Препоръчваме ви да намалите
употребата на алкохол.

К'ъв алкохол? Касметлии са тия дето могат да спрат алкохола. Спират. Решават си проблема и живеят вечно! А ние с бирите? Даже не е ясно дали е газираано или алкохолно - май го броят към бозата.
Има 10 вида хора - такива, които знаят двоичната система и такива, които не я знаят.
Изображение Изображение Изображение Изображение
plitka
Kафенце
Мнения: 15
Регистриран на: Май 30, '12, 14:44

Re: Пиете ли достатъчно вода?

Мнение от plitka »

"Преди малко си напълних пак бутилката с вода. :)
Аз по принцип мога да не пия вода. Хич, въобще и със седмици. Нито ожаднявам, нито се сещам, нищо. :) И затова съм си сложила една бутилка литър и половина на бюрото и така като ми седи до компютъра и без да разбера как я изпивам през деня. Ама явно трябва бутилка и 1/3 на ден. :angelche: "

Хихихи... и аз съм същата. Аз знам, че трябва по 2 литра, но се озорвам. Пия по 1 литър :) Полезно е да се пие... даже знам че цистит може да селекува с топла водичка :)
http://www.ecomedia.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Пиете ли достатъчно вода?

Мнение от Titi »

Два литра вода на ден е ориентировъчна доза. Точното количество, необходимо на организма е по 0,30 мл. вода на 1 кг. тегло. Всеки може да си изчисли персонално.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11801
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 141 пъти
Получил благодарност: 181 пъти
Обратна връзка:

Re: Пиете ли достатъчно вода?

Мнение от johnstalker »

Titi написа:Два литра вода на ден е ориентировъчна доза. Точното количество, необходимо на организма е по 0,30 мл. вода на 1 кг. тегло. Всеки може да си изчисли персонално.
100 кила Х 30 млл бира = 3 литра! Ще вдигна дозата! :ieeee:
nayden_popov
Kафенце
Мнения: 5
Регистриран на: Сеп 30, '12, 10:00

Re: Пиете ли достатъчно вода?

Мнение от nayden_popov »

Да определено! Стремя се да пия по 2-3 литра на ден, като в същото време гледам и да я смесвам т.е да пия и от минерални извори :)
ivan1
Kафенце
Мнения: 19
Регистриран на: Май 7, '13, 14:29

Re: Пиете ли достатъчно вода?

Мнение от ivan1 »

Литрите вода зависят от това колко вода отделяте (потите се) ако цял ден сте на слънце и се потите постоянно, и 3 литра няма да ви стигнат, зимата 1,5 литра е достатъчно, но аз лично пия много повече
Спорта, Учението и здравословният начин на живот са като хобито - изискват постоянство
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”