етерични масла и арома глезотии :)

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11801
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 141 пъти
Получил благодарност: 181 пъти
Обратна връзка:

Re: етерични масла и арома глезотии :)

Мнение от johnstalker »

ZAPLESKA написа:пробвай какаово :swink:
Пробвал съм го! Става! :D И течен шекулат също става! :hihihi:
Аватар
ZAPLESKA
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1360
Регистриран на: Май 2, '10, 18:53
Местоположение: до Пловдив
Обратна връзка:

Re: етерични масла и арома глезотии :)

Мнение от ZAPLESKA »

тука в едно магазинче за ръчно правени бонбони продават ванилия шушулки, кори канела и какаово масло :ieeee: стават идеално и за декорация и ароматерапия :ieeemyzh: а и джинджифиловите бонбони са :potekoha:
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: етерични масла и арома глезотии :)

Мнение от ravik »

Водолейке, пробвай портокалово. Не знам дали има на Българска роза, защото аз купувах някакви вносни, но много ми харесва като аромат. :nod:
Пък аз ще пробвам карамфиловото - обожавам тази миризма. :mrgreen:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: етерични масла и арома глезотии :)

Мнение от el pistolero »

vodo-leika написа:
johnstalker написа:Етеричните масла могат ли да се ползват като еротични масла?! ;)
Зависи. От това, което изчетох голяма част от тях са и афродизиак, канелата например. :daaa:
Значи все пак разблъндичканият мозък на Бай ви Ел Пущинерьо е бил прав с прочитането на заглавието :semo:
:hihihi: :hihihi: :hihihi:
el pistolero написа:Първоначално, като погледнах в списъка с актуалните теми и прочетох "еротични масла и арома глезотии" :hihihi:

гЛешка :angelche:
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: етерични масла и арома глезотии :)

Мнение от vodo-leika »

ravik написа:Водолейке, пробвай портокалово. Не знам дали има на Българска роза, защото аз купувах някакви вносни, но много ми харесва като аромат. :nod:
Пък аз ще пробвам карамфиловото - обожавам тази миризма. :mrgreen:
Аз си взех някакво "Цитронела", днес ще го пробвам. Купих си и на копър :lol: , ама пише, че спомага за лесно заспиване, а аз се кокоря до късна доба. :mrgreen:
Аватар
ZAPLESKA
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1360
Регистриран на: Май 2, '10, 18:53
Местоположение: до Пловдив
Обратна връзка:

Re: етерични масла и арома глезотии :)

Мнение от ZAPLESKA »

мен ми изписаха някакво с портокалово и лимоново масло, днес го подуших и ми харесва определено :D доста свежарско усещане вкарва :ieeee: чудя се бадемовото как ще е :)
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: етерични масла и арома глезотии :)

Мнение от vodo-leika »

Две впечатления от последните минути - като ползвате карамфиловото, измивайте веднага лампата, че няма такова цапане :hmmmmmm: ! И две - така наречената цитронела е убийствена - цитросова свежест, полъх на лято и ароматизира за отрицателно време! :potekoha:
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11801
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 141 пъти
Получил благодарност: 181 пъти
Обратна връзка:

Re: етерични масла и арома глезотии :)

Мнение от johnstalker »

Споделете малко опит и какви овлажняващи гелове и лубриканти ползвате. Моля!
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: етерични масла и арома глезотии :)

Мнение от Moria »

johnstalker написа:Споделете малко опит и какви овлажняващи гелове и лубриканти ползвате. Моля!
Изображение :hihihi:
Изображение
Аватар
kareliata
Кафе с мляко
Мнения: 210
Регистриран на: Авг 6, '10, 12:59
Местоположение: София

Re: етерични масла и арома глезотии :)

Мнение от kareliata »

Водолейче, от доста време ползвам етеричните масла
на "Етерика" и съм много доволна.

Това са моите фаворити:
1. Етерично масло от бергамот
Успокоява при депресии, тонизира, действа противовъзпалително при инфекции, кожни раздразнения, акне, гъбички, пърхот, избелва и свива порите, регулира мастните и потните жлези.

2. Етерично масло от иланг-иланг
Aфродизиак, със силен омайващ аромат, действа еуфорично и създава настроение, против косопад, акне, намалява мастната секреция на кожата, укрепва ноктите, заздравява венците.

3. Етерично масло от пачули
Антидепресивно, антисептично, дезодориращо, седативно, тонизиращо, антивирусно, мощен афродизиак, спомага заличаване на белези, пикочогонно, предотвратява задържането на течности в организма, регенерира, укрепва имунната система, против целулит, поддържа еластичността и стегнатостта на кожата, повишава здравината и блясъка на косъма, действа противопърхотно, храносмилащо, противохемороидно, противовъзпалително, противогъбично, ефективно против молци.

4. Етерично масло от розмарин
Антисептично, болкоуспокояващо, спазмолитично, отхрачващо, диуретично, предотвратяващо косопад, активизира умствена дейност, тонизира, повишава кръвното налягане, стимулира сърдечната дейност, възбужда апетитa, намалява секрецията на мастните и потните жлези, афродизиак.

5. Етерично масло от чаено дърво
Активизиращо умствената дейност, успокояващо, изпотяващо, имуностимулиращо, противосърбежно, антисептично, противовирусно, противооточно, противогъбично, обезболяващо, ранозаздравяващо, инсектицидно, успокояващо болките в ставите, предпазващо от кариес.

Някои от тях са с доста специфична миризма (пачули, иланг-иланг например).
Не знам дали стават за аромалампи, може би само бергамот и розмарин, другите имат по-особена миризма, задължително ги ползвам в "мокра" сауна, парна баня и за горещи вани в къщи.
Имат страхотен тонизиращ ефект. :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”