етерични масла и арома глезотии :)

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

етерични масла и арома глезотии :)

Мнение от vodo-leika »

Снабдих се с няколко шишенца с етерични масла от магазин на българска роза - лавандула, лайка и бор. Първите две ги ползвах зимата, облекчаваха ми всякаква кашлица и запушен нос.
Сега съм заложила на бор и когато работя, си пускам арома лампата. Ароматът е странен, но лично мен ме успокоява и прави въздуха свеж. :dovolen:
Ето тук може да прочетет всяко за какво е. Съжалявам, че е линк към магазин, но са добре систематизирани.
http://magazin-kozmetika.com/objects.php?cid=4
Тези дни смятам да си купя от канела.
Някой позлва ли подобни? Да ми препоръчате друг аромат? :dovolen:
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11801
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 141 пъти
Получил благодарност: 181 пъти
Обратна връзка:

Re: етерични масла и арома глезотии :)

Мнение от johnstalker »

Заложи на ароматЪт на един истински мъж! Формулата е сложна и се пази в тайна, но най-често ще се срещне под формата на миризма от: Пот, ефтин алкохол, чесън или червен лук, не добре доизмит задник, цигари... и феромони от мъжки крака! :hihihi:
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: етерични масла и арома глезотии :)

Мнение от el pistolero »

Първоначално, като погледнах в списъка с актуалните теми и прочетох "еротични масла и арома глезотии" :hihihi:

гЛешка :angelche:
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: етерични масла и арома глезотии :)

Мнение от vodo-leika »

Уффф, и двамата сте хвани единия, удари другия! :lol: :lol:
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: етерични масла и арома глезотии :)

Мнение от lila »

:lol: :lol: :lol:
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: етерични масла и арома глезотии :)

Мнение от vodo-leika »

Ето тук намерих доста изерпателна информация за всяко едно масло поотделно:
http://www.zdrave.vselena.com/vivasan_e ... asla_1.htm
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11801
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 141 пъти
Получил благодарност: 181 пъти
Обратна връзка:

Re: етерични масла и арома глезотии :)

Мнение от johnstalker »

Мачкам и разтривам с матряли на клиента! Гледам на пъп и е.. и за здраве! :hihihi: :hihihi:
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: етерични масла и арома глезотии :)

Мнение от Satori »

vodo-leika написа: Някой позлва ли подобни? Да ми препоръчате друг аромат? :dovolen:
Ние много ползваме разни смрадливи неща, най-вече пръчици за палене. Понякога попадаме на по-дразнеща миризма, но имаме няколко фаворита. Мускусът е един от тях.
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: етерични масла и арома глезотии :)

Мнение от el pistolero »

От пръчиците най- ме кефи аромата на Опиум, ама не правете грешката да взимате от едни по- дебелки пръчици (подобни на бегалски огън), които се водят индийски и се срещат в хипермаркетите. Ползвана е нафта или някакви други подобни петролни продукти и димът им е еднакъв на всички- на запалена платсмаса :x
С по- тънките пръчци не съм срещал този проблем с гадният дим :daaa:
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: етерични масла и арома глезотии :)

Мнение от vodo-leika »

Вече си напълних цяла кутия с етерични масла от Бългаска роза и съм много доволна. Ще споделя малко впечатления, ако на някого му е интерсно.
Досега съм ползвала следните:
-лайка и лавандула - чудесен е при настинка. Има си типичните за лайка и лавандула аромат, отпушва носа и облекчава кашлицата.
-босилково - мирише странно, но не неприятно. За сметка на това, баща ми, заради когото го взех и който от години кашля хронично, се чувства чудесно от него и не кашля.
-бор -чудесен аромат, обожавам го. Чудесно се връзва в студена утрин с кафе и компютър, действа ми освежаващо.
-канела - сладникъв, траен, канелен аромат. Ако прекалите, може да ви заболи главата. Траен е и стаята мирише с часове слез изгасянето на лампата. Това за сега ми е любимият аромат.
-карамфил - много специфична и приятна миризма, с плодова нотка. Каквото съм забелязала за канелата, важи и за него.
-кедър - пак за кашлица и пак действа чудесно, но мирише много странно на терпентин. Имаше едно време един мебелочистител в стъклени шишенца, е така мирише кедровото етерично масло :lol:
-цитронела - свежо, цитросово, освежаващо, ароматизира чудесно и тонизира
И като цена са направо смешно -повечето от тези, които съм изброила са 3,30, най-скъпо беше босилковото масло - 4,90.
Дано съм ви била полезна.
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”