Здравословно хранене

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Публикувай отговор
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Здравословно хранене

Мнение от orkud »

Правила съм подобна палачинка, докато бях на Дюкан /грешка/. Правех я съвсем на око с две или три разбити яйца, не повече от три лъжици овесени трици , малко подсладител и канела или ванилия - тефлонов тиган и готово.
Става страшно вкусна, засищаща е , бърза и за закуска е много добър вариант
Аватар
marioletka
Кафе с мляко
Мнения: 272
Регистриран на: Дек 1, '10, 18:32
Местоположение: до София

Re: Здравословно хранене

Мнение от marioletka »

ravik написа: А канелата може да се сложи на прясното мляко - тя наистина се счита, че намалява кръвната захар и е много полезна. :nod:

За канелата нямам какво да допълня, само мога да посъветвам всички да я консумират със всичко, аз си я слагам не само в прясно мляко, а и в кафето, много я употребявам сестра ми отслабваше поедно време с канела, но не съм запозната в подробности с "диетата".

А сега да се върнем на питата :dovolen: Правих я в недея на моя човек, получи се нещо невероятно страшно вкусно и полезно :daaa: аз вече реших, че вкъщи палачинки с бяло брашно няма да се правят, само с овесени ядки :daaa: мисля си за едни соленки с овесени ядки, ако съм в настроение да готвя утре ще ги направя и ще пиша какво се е получило. :dovolen:
Песимистът вижда трудности във всяка възможност, оптимистът - във всяка трудност - възможности.
Уинстън Чърчил

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... 8148402236
Аватар
ZAPLESKA
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1360
Регистриран на: Май 2, '10, 18:53
Местоположение: до Пловдив
Обратна връзка:

Re: Здравословно хранене

Мнение от ZAPLESKA »

соленки от овесени ядки
/може и да съм пускала рецептата вече /

изостанали овесени ядки колкото има
изостанали сиренца и кашкавали от хладилника
някоя друга забравена маслина
подправки по избор
3 яйца
готварска сметана /тук ми беше грешката/
и кисело мляко -забравено в хладилника


разбива се киселото мляко с трите жълтъка и двата белтъка
/ако са малко ядките може и по-малко яйце или мляко/
сипват се вътре ядките и се разбърква
после се забравят за неопределено време
/да попият и надуят/
като тръгнат да ви търсят ги сипвате на готварска хартия
заравнява се, маже се с разбития белтък и се ръси с подправки
/смесих сусам, малко ким и две зрънца черен пипер + някакъв микс за домашен хляб от кауфланд/
по едрите неща смлях и натроших, ситните директно наръсих
отгоре сиренцата и кашкавала минати през най дребното ренде

нарязах на лентички и ги пораздалечих, последния път ги направих като една голяма соленка /но по тънка/
/после начупих на парченца, но я забравих на слабо във фурната и стана като чипс от овесен сухар/
след това мяташ тавата във фурната

като се изпекаха не приличаха на нещо ядливо /много ми беше сметана+мляко комбинацията и се бяха разтекли/
обаче се оказаха доста вкусни и леко пикантни - омитат ги за секунди
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
marioletka
Кафе с мляко
Мнения: 272
Регистриран на: Дек 1, '10, 18:32
Местоположение: до София

Re: Здравословно хранене

Мнение от marioletka »

Направих ги тези соленки. :dovolen:
Добре се получиха, не съм им слагала сметана и маслини,а отгоре ги поръсих със сусам и кашкавал :dovolen:
Песимистът вижда трудности във всяка възможност, оптимистът - във всяка трудност - възможности.
Уинстън Чърчил

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... 8148402236
Аватар
Fado
Кафевар/ка/
Мнения: 911
Регистриран на: Дек 8, '09, 13:00
Местоположение: София

Re: Здравословно хранене

Мнение от Fado »

hubavatairina1
Kафенце
Мнения: 2
Регистриран на: Дек 4, '11, 15:58

Re: Здравословно хранене

Мнение от hubavatairina1 »

Момичета дали има голяма разлика между мюсли и овесени ядки? т.е. аз я знам разликата ама чисти овесени ядки така и не се научих и сутрин гледам да хапвам поне мюсли :dovolen:
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Здравословно хранене

Мнение от libra »

Мюсли основно е овесени ядки,но много често има добавени сушени плодове и ядки и вече калориите са други.Но са здраволсовни ,ако това ти е целта.
plitka
Kафенце
Мнения: 15
Регистриран на: Май 30, '12, 14:44

Re: Здравословно хранене

Мнение от plitka »

Пийте повече вода и по-малко алкохол.
Консумирайте повече ниско въглехидратни храни
Да се консумира по-малко сол, защото тя задържа водата.
Червеното цвекло е богато на антиоксиданти, някои от които му придават и яркия цвят, витамини, минерали, фибри. Източник е на магнезий, калий, калций, желязо, фосфор, цинк, витамин С, витамини от групата В – В1, В2, В3, В5, В6 и В9
- Захар – предизвиква колебания в кръвната захар и може да доведе до събуждане в малките часове.
- Шоколад – особено в допълнение към кофеин е доста вероятен причинител на безсъние.
- Червено вино – както всеки друг алкохол пречи на здравия сън. А и съдържа аминокиселината тирамин, която увеличава нивата на стимулиращи мозъка невротрансмитерите.
- Аспартам - по-лош е за съня дори и от захар - насърчава освобождаването на стимулиращи невротрансмитери, които могат да ни държат будни цяла нощ.
- Пикантни храни и подправки - чесън, джинджифил и люти чушки. Те са прекалено затоплящи и ни стимулират да ядем повече преди лягане.

За да се радвате на по-здрав сън, пробвайте някои от следните храни:
Пуешко месо – има най-високо ниво на триптофан. Пилето, морските дарове и соята също.
Кисело мляко и други млечни продукти – те също са богати на триптофан. Добра комбинация е и кисело мляко с боровинки, ягоди, орехи.
http://www.ecomedia.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
just

Re: Здравословно хранене

Мнение от just »

:!: Отделете 1.30 ч. и чуйте тази лекция :!:
http://nau4i.me/index.php?option=com_co ... &Itemid=99" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Здравословно хранене

Мнение от Titi »

just написа::!: Отделете 1.30 ч. и чуйте тази лекция :!:
http://nau4i.me/index.php?option=com_co ... &Itemid=99" onclick="window.open(this.href);return false;
Час и тридесет е МНООООГО време, а то ми е ценно. Не може ли да я преразкажеш с няколко изречения?
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”