Здравословно хранене

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Публикувай отговор
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Здравословно хранене

Мнение от Noel »

Titi написа:Изображение
:lol: :lol: :lol:
Така де....време е да се пораздвижат тези теми ;)
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
katina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1436
Регистриран на: Юни 7, '12, 18:46
Местоположение: Хасково
Дал благодарност: 64 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Здравословно хранене

Мнение от katina »

Слагам тук тази статия, на която случайно попаднах в нета, мисля, че ще е много полезна за всички :daaa: http://www.daoin.com/feeding.php
Вчерашният ден е вече история, утрешният е загадка, а днешният е дар.
tihomira.markova
Kафенце
Мнения: 14
Регистриран на: Окт 22, '15, 08:47

Re: Здравословно хранене

Мнение от tihomira.markova »

Пробвайте разделно хранене- много е полезно за организма.
Аватар
jeni_
Kафенце
Мнения: 6
Регистриран на: Юни 11, '18, 17:55
Местоположение: София

Re: Здравословно хранене

Мнение от jeni_ »

Ако си мислите, че до момента сте водили здравословен начин на живот, погледнете тази статия за най-вредните храни за закуска - https://epis.bg/zdrave/nai-vrednite-hrani-za-zakuska/

Ще останете изненадани като разберете, че част от тях са мюслите, сокът от плодове и други познати ни "здравословни" продукти...

Какво мислите за тази статия, не ви ли се струва малко прекалено?
Вярвай, че те обичат за това, което си и свиквай да те мразят за същото.
gospodinov

Re: Здравословно хранене

Мнение от gospodinov »

Тя самата закуска е вредна, а пък всичките тези индустриални боклуци описани в статията, въобще нямат нужда от коментар.
Това не трябва да се яде въобще.
imanolov
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Май 2, '20, 11:13

Re: Здравословно хранене

Мнение от imanolov »

Здравейте,
Позволете ми да се включа с една наистина полезна статия относно какво представлява кето диета - https://www.forlife.bg/keto-dieta
Самият аз първоначално бях малко скептичен, особено както практикувам силно физически натоварващ спорт, но моята цел беше да се почувствам по- добре и да пробвам нещо ново, успоредно с това успях и да сваля няколко излишни килограма.
MonicaDiva
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Яну 22, '24, 13:00

Re: Здравословно хранене

Мнение от MonicaDiva »

Здравейте, някой практикувал ли е периодично гладуване 16/8. Интересно ми е резултатите не го правя с цел отслабване а по скоро прочистване на организма. В тази статия за автофагия прочетох полезно инфо и търся мнение.
Аватар
ugod
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1398
Регистриран на: Авг 22, '17, 22:27
Местоположение: Birmingham uk
Дал благодарност: 128 пъти
Получил благодарност: 168 пъти

Re: Здравословно хранене

Мнение от ugod »

Здравейте.
Темата , която искам да засегна е знаем ли освен полезността на картофите, колко вредни за здравето могат да бъдат те. В Интернет има различни становища и човек трудно може да се ориентира в този лабиринт.Тук изключвам отглеждането на картофи, дали са отгледани от самите нас или са купени от търговската мрежа. Има ли значение например дадения вид- или хибрид , както и начина на готвене на картофите. ?
libra
Наркоман
Мнения: 11632
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 69 пъти
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Здравословно хранене

Мнение от libra »

Картофите, както и оризът си имат сортове, които са по-подходящи за определени ястия. За картофите-за яхнии, пържене, пюре и т.н. В магазините сортовете не ги пишат, иначе за сортовете може да се дават тези характеристики.
За диабета въглехидрати не може да се консумират на общо основание. Като стратегия може да се избере да се хапва по малко, например 1/2 картоф с протеин или салата или в супа. Пържени картофи са най-лошия избор, също и инстантното пюре. Като цяло, трябва да се избягва разваряването на нишестето -например пастата да е ал денте, ориз басмати като сорт е най-приемлив. Боб яхния аз го ям с вилица, именно за да избегна развареното нишесте във водата.
Прави ми впечатление, в Цептер съдове, където се вари на 2,5/9 степен, картофите някак си не се разваряват при нормална продължителност на готвене.
Така, че има начин да консумираме картофи и да ne се лишаваме тотално от тях.
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 5903
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 1670 пъти
Получил благодарност: 944 пъти

Re: Здравословно хранене

Мнение от alys »

Варя картофи на пара, предварително обелени и нарязани. Учудих се, че по-бързо се сваряват. Отдавна спрях да пържа картофи. Често задушавам. Иначе ги обичам всякак сготвени. Не мисля, че са най-голямото зло, както и да са сготвени.
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”