Пиете ли достатъчно вода?

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.

Re: Пиете ли достатъчно вода?

Мнениеот tihomira.markova » Чет Окт 22, 2015 11:32 am

За съжаление, не мога все още да се науча да пия достатъчно вода. На ден ми се насъбира 1 литър най-много. :hmmmmmm: :hmmmmmm:
tihomira.markova
Kафенце

Мнениеот Karla11 » Чет Окт 22, 2015 12:06 pm

И аз преди не пиех капчица вода, но със самоналагане...всичко се постига. Та в момента даже май пия доста повече от колкото е зададено като минимум.
Karla11
Kафенце

Мнениеот curly » Нед Юни 11, 2017 4:21 pm

Наистина е много много важно да пием вода! Преди години пием вода само с кафето или по-точно само тази, с която е направено кафето. После покрай някои проблеми набързичко се научих да пия вода. В крайна сметка нашето тяло преработва и изхвърля много токсини и начинът да ги махнем от тялото е с приема на вода и естествено с ходенето до тоалетна. Дори се чудя на хората, които не пият вода, както аз бях преди, как издържат....
curly
Kафенце

Мнениеот mincho » Нед Окт 08, 2017 3:44 pm

Аз пия по максимум 2 чаши на ден, това е много лошо, но не изпитвам жажда. Не мога да си обясна причината.
mincho
Kафенце

Мнениеот calico » Нед Окт 08, 2017 8:10 pm

mincho написа:Аз пия по максимум 2 чаши на ден, това е много лошо, но не изпитвам жажда. Не мога да си обясна причината.

Има една книга - "Ти не си гладен, ти си жаден".
ако често похапваш през деня между основните хранения, значи ти се пие вода.
опитай, всеки може да изпие една чаша вода дори когато на му се пие. 8 чаши на ден е минимума.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
calico
Наркоман

Мнениеот mincho » Пон Окт 23, 2017 6:15 pm

Ще пробвам, доста често съм гладен.
mincho
Kафенце

Мнениеот Светката » Сря Окт 25, 2017 9:36 pm

Водата е, за миене и пране Минчооо :D
Ракията е за пиене бе човекоо :D :D :D
Усмихвай се често.
Това не ти струва нищо,
но ефектът е неизмерим!

Очите ти излъчват топлина,светлина и други комунални услуги.
Аватар
Светката
Баш кафе майстор

Мнениеот ivanina » Пет Окт 27, 2017 10:22 pm

ivan1 написа:Литрите вода зависят от това колко вода отделяте (потите се) ако цял ден сте на слънце и се потите постоянно, и 3 литра няма да ви стигнат, зимата 1,5 литра е достатъчно, но аз лично пия много повече

Абсолютно вярно!
...и аз съм тук от малцината споделили, че пият вода "като жадни" и то в големи количества.
Причината е точно в обилното потене от най- малкото физ. усилие и мисля че благодарение на него ,
успявам да контролирам и теглото си. :nod:
Не съм от хората , с изграден навик тръгвайки от къщи да пъхат шишенцето с вода в чантичката си , но
след всяко хранене , дори и след ядене на плодове пиенето на по 2 до 3 чаши 200мл. чешмяна филтрирана вода са си в реда на нещата- пълна необходимост! :dovolen:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
ivanina
Кафе машина

Мнениеот Shami » Съб Окт 28, 2017 8:15 am

Аз много малко пия вода ,даже съм се улавяла ,че има дни когато и чаша вода не съм изпила.
Не пия кафе ,отскоро ,някъде два месаца спрях и газираните и негазираните напитки.Като съм жадна само вода минерална или от чешмата,но пак пия по съвсем малко.
А задържам течности.За да ги разкарам,четох,че трябва да пия повече вода,но хич не ми се пие насила.
Има дни пия по две три чаши вода и това е.Особено като е студено времето изобщо не ми се пие вода ,нищо не ми се пие.
А пък се потя и аз обилно,чак да се чуди човек .Имам усещането че хем съм като плондир ,хем не пия течности.
Аватар
Shami
Кана кафе

Години: 47

Предишна

Назад към Здраве и красота