За форума - отново...

Правилата за този форум.
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

За форума - отново...

Мнение от ravik »

Така. А тук искам да си взема напоследък дежурната минутка на водещия, която никой не чува...

Не знам дали осъзнавате, че по-голяма част от вас сте по-близо до годините на моите родители, отколкото до моите и някак не е много редно аз да поучавам този или онзи как да се държи, кое е нормално, защо не трябва да се заяжда, какво е нормална човешка комуникация и така нататък. За мен лично, това е донякъде неприемливо – аз да поучавам някого, който възпитава деца, докато аз никого не съм възпитала през живота си.

И все пак, напоследък всички се дразним. Факт! Дразним се на постоянното дразнене из темите, на постоянното подмятане, на постоянното заяждане, на постоянното сочене с пръст. Толкова ли е трудно, по дяволите, да се опитаме да бъдем една идея по-добри, да се опитаме за една само секунда да се поставим на мястото на другия, за един само момент да се опитаме да не отговаряме на чуждата провокация, както и да се опитаме никого да не провокираме! Не забравяйте – срещу вас седят истински хора! Не седят никове и абстрактни картинки от интернет. Тези хора може да се обиждат от неща, различни от това, от което вие се обиждате. Засягат се от неща, които не биха засегнали вас. Тези хора дишат, живеят, мислят, ходят по улиците, седят срещу вас в автобуса, тези хора чувстват! Просто помислете преди да се заядете, преди да отговорите рязко, преди да нагрубите и персонифицирате. Не знам дали осъзнате, че като нагрубите един, това го прочитат още 500 и обиждайки един, обиждате още 500! Едва ли можете да намерите по-сериозна трибуна. Всеки ден, абсолютно всеки ден получавам оплаквания от този и онзи срещу третия и петия. Дали това е нормално според вас? Според мен не е.

Всички знаете, че форумът има система за предупреждения. Както предполагам всички знаете, аз тази система я мразя и не желая да я ползвам. Тук сте зрели и възрастни хора. Не смятам, че аз съм човекът, който трябва да ви предупреждава и наказва. Това се прави в детската градина. И смятам, че е обидно за зрели хора. Не ме карайте да ползвам тази ситема. Моля!

Знаете и че форумът няма модератори. Има само администратор с модераторски функции. Това съм аз. Последното, което искам да правя в този форум е да раздавам наказания, да съм съдник и да следя кой крив, кой прав, кой настъпил някого, кой погледнал някого накриво и т.н. Това, което искам да правя в този форум е да пускам снимки, теми, да чета и пиша за цветя и други хобита. Мисля, че всички това искаме. Също така мисля, че форумът се получава едно хубаво място. Това, което му липсва е малко повече толерантност, позитивизъм, добър тон. Последното най-вече.

Това е, което исках да ви кажа. Надявам се всеки да се замисли поне малко и да погледне себе си първо и само. Не да сочи с пръст! Само за себе си се замислете. Поднасям извинения на тези, които ще прочетат това и които досега винаги са спазвали само добрия тон.

И последно, ще махна от различните теми заяжданиците и ще ги преместя в Архив. Тези разговори нямат място из форума.
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: За форума - отново...

Мнение от lila »

Добре де, скара ни се. Мене ме е срам ужасно :oops:
Ми то какво ще стане - някакъв зализан форум - много моля извинете, другарке, видя ви се ... диференциала отзад, посегнал човека да оправи роклята и изял шамара.
Има саморегулация някак. Рано или късно нещата се пооглаждат. А общо взето комин без пушек нЕма. Е.
Това нещо като черната дъска ли ще е?
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: За форума - отново...

Мнение от Blue sky »

ДА на приятния забавен спам, обичам да чета за едно и да попадам изненадващо на приятна, забавна, разтоварваща смешка, закачка, коментар или нещо подобно, обикновено поне асоциативно свързано с темата :daaa:
мразя да виждам заяждане под каквато и да било форма :evil: :twisted:
He who plants a garden, plants happiness
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: За форума - отново...

Мнение от lila »

Че то, в зависимост от настроение и контекст всичко може да мине за заяждане :hmmm:
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11801
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 141 пъти
Получил благодарност: 181 пъти
Обратна връзка:

Re: За форума - отново...

Мнение от johnstalker »

ravik написа:...
Всички знаете, че форумът има система за предупреждения. Както предполагам всички знаете, аз тази система я мразя и не желая да я ползвам. Тук сте зрели и възрастни хора. Не смятам, че аз съм човекът, който трябва да ви предупреждава и наказва. Това се прави в детската градина. И смятам, че е обидно за зрели хора. Не ме карайте да ползвам тази ситема. Моля!

Знаете и че форумът няма модератори. Има само администратор с модераторски функции. Това съм аз. Последното, което искам да правя в този форум е да раздавам наказания, да съм съдник и да следя кой крив, кой прав, кой настъпил някого, кой погледнал някого накриво и т.н. Това, което искам да правя в този форум е да пускам снимки, теми, да чета и пиша за цветя и други хобита. Мисля, че всички това искаме. Също така мисля, че форумът се получава едно хубаво място. Това, което му липсва е малко повече толерантност, позитивизъм, добър тон. Последното най-вече.
...
Ами идеален ред се постига с тоталитарност.Знаеш ли колко ще ме уплашиш, че имало там еди каква си шибана система за предупреждения?! :hihihi:
Усещам, че ти е писнало на главата от ревящи патки и кокошки които са били или обидени или с наранени чувства и искат от теб да накажеш виновникът. Просто ги игнорирай тези, и ще ти е по-ведро настроението. :tzeluvka: :tzvetentze:
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: За форума - отново...

Мнение от lila »

Коооо коо ко-ко-ко
Голям си ербап бре :lol:
отивам да си гладя перушината :hihihi: :hihihi: :hihihi:
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11801
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 141 пъти
Получил благодарност: 181 пъти
Обратна връзка:

Re: За форума - отново...

Мнение от johnstalker »

lila написа:Коооо коо ко-ко-ко
Голям си ербап бре :lol:
отивам да си гладя перушината :hihihi: :hihihi: :hihihi:
Ти си жълта патка, не ми се маскирай на кокошка! :D :hihihi:
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: За форума - отново...

Мнение от lila »

Слушай, дебеланко, ще си видиш орхидеята не много скоро - папапапа :hihihi: :hihihi: :hihihi:
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11801
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 141 пъти
Получил благодарност: 181 пъти
Обратна връзка:

Re: За форума - отново...

Мнение от johnstalker »

lila написа:Слушай, дебеланко, ще си видиш орхидеята не много скоро - папапапа :hihihi: :hihihi: :hihihi:
Ето ся веднага ше са оплача на РАвик! Да видиш ти, като та баМне! :angelche:
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: За форума - отново...

Мнение от lila »

И бре :lol: папапа :hihihi:
Ако патките имат опашки, моята се разтрепера :nod:
Публикувай отговор

Обратно към “Правила”