Гоблени

Публикувай отговор
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13702
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 179 пъти
Получил благодарност: 365 пъти

Re: Гоблени

Мнение от zeleno »

аз приключих с балерината , изпрах , изгладих и навих на руло
почувствах се направо като отвързана - 4 години го ших
и понеже неможах да реша кой по напред искам да почна - сега съм започнала два гоблена :mrgreen:
ще си почиват до зимата , аз само като видя сняг ми се дошива
Изображение
втория немога да го кача - голяма е картинката
Нежно настроение от Мария Диаз
Аватар
Inna
Kафенце
Мнения: 6
Регистриран на: Сеп 18, '16, 21:14
Обратна връзка:

Re: Гоблени

Мнение от Inna »

http://gobleni.info/ тук има доста безплатни схеми за гоблени
iana_hk
Кафевар/ка/
Мнения: 924
Регистриран на: Авг 26, '10, 22:00
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 51 пъти

Re: Гоблени

Мнение от iana_hk »

Серенка, какво става с божурите, нареди ли го?
Винаги съм харесвала гоблени, но нямам търпение да шия, но това с реденето ме заинтригува.
"Ако искате да живеете дълго, започнете да живеете с кеф!"
д-р Мишел Саймс
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4448
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 89 пъти
Получил благодарност: 230 пъти

Re: Гоблени

Мнение от jozefin »

Най-после го довърших това чудо.
Очаквах да изглежда по-добре.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Малкото вълче прилича на сърне. А големият до него, не са го доизкусурили. Цветово за вълците също има какво да се желае.
На снимките "гобленът" изглежда по-добре отколкото в действителност.
Ще ми е интересно да видя и маковете.
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Гоблени

Мнение от serena »

Божурите ги завърших наскоро. Много съм доволна и въодушевена, поръчала съм един, който да наредя за подарък за Нова година и съм набелязала следващите два :D Божурите са истинска прелест, гледани по-отдалеч, почти няма блясък или ако има, е много дискретен, единственият недостатък е, че фонът може да се пипне по-добре като цветове. Според мен обаче зависи от размера на картината, тъй като по-големият размер се работи с повече цветове. Примерно видях там снимка на готов с размер 50х50 и фонът беше доста по-сполучлив. Моят беше 40х40 см с 37 цвята. Това е най-добрата снимка, която успях да направя, но на живо е в пъти по-хубаво :liubov: въобще не се виждат отделните елементи
Изображение

За подарък съм избрала този - страхотно ми хареса картината, от нея все едно струи светлина, дано е сполучлив (пак 40х40 см, това е най-големият предлаган размер)
Изображение

А това са следващите два, за които нямам търпение, особено първия (всички са с квадратни елементи)
Изображение - 50х70 см

Изображение - 50х60 см, това го имам и като гоблен за шиене, но съм още в началото.

Ще изчакам да видя покрай Коледа дали няма да пуснат малко по-големи отстъпки, и без това ще имам да редя. Страшно ми хареса, много е лесно и приятно и става доста по-бързо от гоблен. Въпросът е да е сполучлива картината като цветова схема, според мен не всички изображения са подходящи за такава изработка.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4448
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 89 пъти
Получил благодарност: 230 пъти

Re: Гоблени

Мнение от jozefin »

jozefin написа:..Ще ми е интересно да видя и маковете.
Спала съм докато пиша. Имах предвид божурите :D . Красиви са. Вярно, че фонът цветово може да е по-добър.
Вълците на малката картинка са сиви, докато на гоблена преобладава жълто и бежово.
Може ли да снимаш кутията на твоя?
На мен ми се увидя докато го направя :mrgreen: . 60/45 е. От пролетта съм почнала, като разбира се, имах дългички периоди на непипване :mrgreen:
Относно блясъка - на мен ми харесва. Дискретен е. Снимах така, че да се вижда. Зависи от ъгъла.
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Гоблени

Мнение от serena »

Да, блясъкът и на мен ми харесва. А фонът се различава в горната част, предимно в средата и в дясно, според схемата е с изцяло светли цветове, а на картинката има розови, сиви, жълтеникави нюанси, каквито има горе отляво. Ето как изглежда завършен
Изображение

А така изглежда размер 50х50 - снимката е на клиентка на същия доставчик от сайта - ясно се вижда как особено горе в средата и в дясно фонът е напълно различен и повече отговаря на оригиналната картина, макар пък че е по-тъмен, а на оригинала цветовете са по-пастелни
Изображение

След време сигурно ще го наредя в по-голям размер. Но гледани от необходимото разстояние, божурите са просто прекрасни, много добре направени като цветове :liubov:
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4448
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 89 пъти
Получил благодарност: 230 пъти

Re: Гоблени

Мнение от jozefin »

Наистина са прекрасни!
Това с разминаването в цветовете, явно го има при всеки един. Аз снощи се порових в коментарите на потребителите. Нали си бях харесала зимата от предната страница. Ами пишат, че въобще не си отговарят цветовете. Снегът бил в розово и жълто. Небето много тъмно. И пак, при различните доставчици, цветово картините са различни (освен разликата с оригинала). Също се коментира, че при някои липсват елементи. При мен един цвят също не ми достигна.
Ето тук, един случайно избран за пример
https://www.aliexpress.com/item/Free-sh ... 031df31ab4" onclick="window.open(this.href);return false;
Не можах да копирам снимката на потребителката Алена З.
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Гоблени

Мнение от venetka70 »

zeleno написа:аз приключих с балерината , изпрах , изгладих и навих на руло
почувствах се направо като отвързана - 4 години го ших
и понеже неможах да реша кой по напред искам да почна - сега съм започнала два гоблена :mrgreen:
ще си почиват до зимата , аз само като видя сняг ми се дошива
Изображение
втория немога да го кача - голяма е картинката
Нежно настроение от Мария Диаз
Зеленко, а в рамка кога???
И аз бързам, бързам да шия, купувам нови и нови , а накрая си стоят с години и чакам за рамки. Всяко Коледа си обещавам, че само да започне новата година и първата ми работа е да сложа ушитите гоблени в рамки. Да ама не- имам 3 броя без рамки, като се замисля два от тях седят вече 15 години на руло. Ще взема да ги изпера и изгладя отново, пък дано тогава се заема и с рамкирането.
А можеш ли да ми кажеш името на гоблена от снимката, че ми хареса много ???
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13702
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 179 пъти
Получил благодарност: 365 пъти

Re: Гоблени

Мнение от zeleno »

първия който уших е в рамка и е в Германия при племенницата ми , за нея беше
втория е навит на руло и чака да види стаята в която ще виси и тогава рамкиране
тези ангелчета ще ги шия когато падне сняг - аз само зимата шия
сега ще ровя да видя мога ли да ти ги изпратя някакси на мейл примерно :hmmm:
Публикувай отговор

Обратно към “Шев, кройка и приложни изкуства”