Гоблени

Публикувай отговор
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Гоблени

Мнение от apis »

ninkatatata , питам те ти първо едната част ли уши напълно,и после започна с шиенето на втората част ?
Тогава се получавала една вертикална разделителна линия между първа и втора част,
която не изчезва дори след изпиране и изглаждане на готовия вече гоблен за рамкиране.
Казаха , че не трябва да се шие на части гоблена,т.е. да си се шие из целия гоблен,а не до определена линия да се отсича,и след това да се шие останалото.
Примерно шиеш с един цвят конци целия гоблен,след това започваш с друг цвят целия гоблен и т.н.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 918 пъти

Re: Гоблени

Мнение от МГХ »

Аз пък шия както ми е интересно. Започвам с един цвят , сменям го, защото искам да видя какво се получава и т.н. Шия и от горе понякога . В общи линии се опитвам да правя еднообразието интересно и забавно. Иначе ми доскучава. По този начин не се получават линии , но пък доста стягам и шия в една посока и ми става не правоъгълен , а леко ромбоиден. После го изправям с гладене и вода , ама пак си е малко крив. Голям зор е да се напъха в рамка. По-рано ММ ми ги рамкираше и все се ядосваше заради липсата на центриране. ;) Сега, откакто ме хвана мерака за декупаж, не съм шила гоблени. Пък и ще плета одеало за малкия и трябва да е готово за януари-за РД . Старото му е малко , а си го харесва. Бях изплела на всички в къщи .
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Гоблени

Мнение от apis »

МГХ , изречението ,,Шия и отгоре понякога ,, не го разбрах ?
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 918 пъти

Re: Гоблени

Мнение от МГХ »

apis написа:МГХ , изречението ,,Шия и отгоре понякога ,, не го разбрах ?
Не само от долната част на схемата нагоре , а и отгоре надолу.Не само от земята , а и от небето към земята. :lol: :lol: :lol:
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Гоблени

Мнение от apis »

О , да ,така е по интересно !
ninkatatata
Виенско кафе
Мнения: 367
Регистриран на: Окт 24, '12, 20:03
Местоположение: Варна
Получил благодарност: 1 път

Re: Гоблени

Мнение от ninkatatata »

При толкова голям гоблен според мен е много трудно с един цвят да обходиш целия гоблен. Не шия па права линия в зоната на снаждане.Гледам там от двете схеми .
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Гоблени

Мнение от zeleno »

магазина на бул Христо Ботев работи
събота и неделя почиват
в него има всички конци / вкл. и Мадейра / и панами , които имаше едно време в магазина на ДМС , освен това цените са с десетина стотинки по-ниски от магазините на женски пазар
с по колко бода се шие даден знак , ако иде реч за пейзаж или натюрморт , си решаваш ти
ако шиеш едно към едно , гоблена става четири пъти по-малък просто
аз шия на Аида 10 , май беше , с три ката конец , едно към едно
шия така , защото съм зле с очите и не искам излишно да се напрягам , все пак го правя единствено , основно и само за удоволствие :lol:
шия само гобленов бод , опитах да се мъча с кръстчета , но не ме кефи
гоблените си ги генерирам в разни руски сайтове / http://www.xrest.ru/" onclick="window.open(this.href);return false; примерно / , имам и един , който момичетата от Осинка ми изпратиха , защото вече нямаше от къде да се купи
сега има много схеми и в Пин-та
маниачките гобленарки шият на рамка , която опъва гоблена и шият ред след ред / все едно тъкат /
но това са хора влюбени в шиенето , както ние в копането :lol:
аз , понеже шия "на ръце" , както те се изразяват , започвам от горния десен ъгъл към долния ляв , защото предпочитам по-големи гоблени
/ А3 примерно /и ми е трудно да държа в лявата ръка останалия плат , а е ясно , че ако вече е и избродиран , ще е още по-тежък
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Гоблени

Мнение от Dewina »

Здравейте сръчни момичета!

Търся схеми на лавандула / в различни големини - за торбички за гардероба с лавандула до големината на малка възглавница и с различни мотиви /лавандула в саксия, стрък лавандула, поле лавандула и тн./

Проблема е, че не разбирам от бродиране и не мога разбера колко големи са схемите. :ufff:
Бихте ли ми помогнали?
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 918 пъти

Re: Гоблени

Мнение от МГХ »

https://www.pinterest.de/pin/2280651686 ... 8/?lp=true" onclick="window.open(this.href);return false;
Виж тези и други в пинтерест. Изображение

Изображение
Това изглежда съвсем лесно Изображение
Аватар
pipike
Баш кафе майстор
Мнения: 2513
Регистриран на: Юли 31, '12, 09:24
Местоположение: София

Re: Гоблени

Мнение от pipike »

Изображение
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Шев, кройка и приложни изкуства”