Декупаж

Публикувай отговор
Аватар
Петина
Виенско кафе
Мнения: 435
Регистриран на: Мар 16, '12, 08:59
Местоположение: гр. Шумен

Re: Декупаж

Мнение от Петина »

И аз от скоро се занимавам с декупаж, ей така за разпускане в къщи вечер след работа. Новобранец съм в тази техника, но срам - не срам да ви покажа: Изображение Изображение

И разни картички правя с квилинг техниката, ама не съм поглеждала за такава тема във форума.
Аватар
Фъстък
Kъсо кафе
Мнения: 97
Регистриран на: Мар 31, '13, 15:39
Местоположение: Русе

Re: Декупаж

Мнение от Фъстък »

Какъв ти срам, :potekoha: :potekoha: направо ми останаха очите в подложките с маковете. :sheart: :sheart: Давай, показвай още срамоти. :D
Гледайте напред с надежда, назад с благодарност, нагоре с вяра, настрани с любов.
Аватар
Петина
Виенско кафе
Мнения: 435
Регистриран на: Мар 16, '12, 08:59
Местоположение: гр. Шумен

Re: Декупаж

Мнение от Петина »

Благодаря Фъстъче! Само да кажа, че туй всъщност са CD-та, всъщност може да се ползват и за подложки, но може и примерно като пано за някоя стеничка :dovolen:
Аватар
Фъстък
Kъсо кафе
Мнения: 97
Регистриран на: Мар 31, '13, 15:39
Местоположение: Русе

Re: Декупаж

Мнение от Фъстък »

Аааа cd-та билии, аз на подложки за чаши ги направих, сигурно защото сега с такива се занимавам и вече ми се привиждат хахах :D
Гледайте напред с надежда, назад с благодарност, нагоре с вяра, настрани с любов.
Аватар
si111
Баш кафе майстор
Мнения: 2044
Регистриран на: Дек 16, '09, 20:15
Местоположение: Fiji
Обратна връзка:

Re: Декупаж

Мнение от si111 »

Часовник "Морско дъно", релефи и техника "Раку", на който още не съм сложила стрелките ;)
Изображение

Изображение
Аватар
Фъстък
Kъсо кафе
Мнения: 97
Регистриран на: Мар 31, '13, 15:39
Местоположение: Русе

Re: Декупаж

Мнение от Фъстък »

Ехааа :potekoha: :potekoha: Изглежда ми толкова митично. Невероятно е! :slove: :sheart:
Гледайте напред с надежда, назад с благодарност, нагоре с вяра, настрани с любов.
denitsavm

Re: Декупаж

Мнение от denitsavm »

Силве, слагай стрелките! И върни малко времето/лентата, защото от много време не си писала тук, видяхме първите ти стъпки, видяхме и как стана майстор, но това вече е някакво ново ниво и не е зле да покажеш какво си сътворила през времето, когато не беше много активна, а аз знам, че има какво да покажеш :ieeee: :angelche:



Имам едни въпроси към вас, декупажистите. Ето това ме интересува - метод на трансфериране го наричат " onclick="window.open(this.href);return false; Този ми се струва най-удачен за моят първи опит. Но искам да ми кажете три неща:

1. Този Mod Podge толкова ли е съществен?, т.е. нямам С200, но имам PVA лепило за дърво и PVA лепило за всичко /crafting pva glue/ - ще стане ли с някое от тях и как да ги разреждам и ползвам за такова трансфериране?
2. Боята трябва да е акрилна или може и блажна?
3. Има ли или няма значение мастилото? т.е. навсякъде казват с мастилено струен принтер, но понякога споменават, че може и лазарен :hmmm: Имате ли инфо по въпроса?
Аватар
si111
Баш кафе майстор
Мнения: 2044
Регистриран на: Дек 16, '09, 20:15
Местоположение: Fiji
Обратна връзка:

Re: Декупаж

Мнение от si111 »

Ще ти отговоря отзад напред на въпросите и то най-общо за декупаж, Дени. Този метод на трансфер точно не съм работила.
3. Ако разпечатката е мастиленоструйна - няма начин да стане, защото при намокрянето, за да залепиш хартията може да се разлеят мастилата. Затова ползвай лазерен принтер или машина, която пече тонера.
2. Блажна не може. Само акрилна - на водна основа.
1. Mod Podge не знам какво е. Не съм чувала да е задължителен, но за разпечатки ти трябва лепило на водна основа. С 200 е идеално, защото с него мажеш и от долу и отгоре разпечатката, а като изсъхне става прозрачно. PVA лепило за всичко също ще ти свърши работа и то става прозрачно.
Аватар
Krasiyana
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1065
Регистриран на: Юли 19, '12, 22:10
Местоположение: гр.София

Re: Декупаж

Мнение от Krasiyana »

Силве, много ми харесва часовника! :tzvetentze:
“За да летиш, не ти трябват крила, а простор, една голяма любов и малко мечти.”
Силвия Кристъл
http://www.album.bg/krasiyana/?page=1" onclick="window.open(this.href);return false;
denitsavm

Re: Декупаж

Мнение от denitsavm »

Си, много ти благодаря! :liubov: Още утре ще се пробвам да видя какво ще стане с наличните материали :ieeee:
Публикувай отговор

Обратно към “Шев, кройка и приложни изкуства”