Декупаж

Публикувай отговор
Аватар
si111
Баш кафе майстор
Мнения: 2044
Регистриран на: Дек 16, '09, 20:15
Местоположение: Fiji
Обратна връзка:

Re: Декупаж

Мнение от si111 »

JuliS написа:Си111 забравих...
Не знам какъв е този ефект РАКУ ...ама много искам да знам! :mrgreen: Фантастичен е!!!!
Първо да кажа, че са много красиви и ефектни сватбените бутилки!
Петина, чудесна първа бутилка :daaa:

Раку е японски майсторлък от 16 в. за правене на глинени съдчета за чай. Заравяли са суровите глинени съдчета с горими материали, запалвали са и ги оставяли да тлеят по няколко дни. В резултат се получавали уникални в дълбокия си релеф съдинки.
При часовника е използван само ефект на релефа раку, не е тлял въобще, :D а с бързо съхнеща структурна паста е наподобен този релеф. В него са направени 4 различни релефа освен раку, с различни структурни пасти. Дълбокия релеф леко в ляво от средата е раку. Мен ако питаш всичките се постигат и с бързо съхнеща кварцова мазилка, особено италианската е много добра за различни релефи.
Аватар
Петина
Виенско кафе
Мнения: 435
Регистриран на: Мар 16, '12, 08:59
Местоположение: гр. Шумен

Re: Декупаж

Мнение от Петина »

Има лак, 3 или 4 пъти я минах. Имам инфо от една мацка за един лак, който е направо като заместител на тези, които се използват за декупаж. Тестван е във всяко отношение. Лакът е водоразтворим лазурен на фирма Фаворит 3003 ООД, с едно момченце със шапка на кутията.
Аватар
Петина
Виенско кафе
Мнения: 435
Регистриран на: Мар 16, '12, 08:59
Местоположение: гр. Шумен

Re: Декупаж

Мнение от Петина »

Голяма зарибявка е тоя декупаж. Ето последните две творения:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Само, че туй оранжево-жълтото още не съм го лакирала.
denitsavm

Re: Декупаж

Мнение от denitsavm »

Да взема да цопна и моето творение, нещо като плах опит в декупажа, но по-скоро лепене на декупажна хартия върху боядисан предмет Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

А беше това Изображение

И да си кажа, придоби вид, но като за първи опит в 3 неща от едно от тях въобще не съм доволна, а именно Chalk Pain-та. Това е вид акрилна боя, по-странна и много прехвалена в нета, но явно не е това, което аз очаквам ;) Иначе ми харесва така, точно този ефект търсех, надали ще тръгна да дорисувам и замазвам като истински декупажист
GIOIA(Джоя)

Re: Декупаж

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Плах опит,но чудесен резултат! :o
Много, много ми харесват!
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 458 пъти
Получил благодарност: 866 пъти

Re: Декупаж

Мнение от greeneyed »

Много прецизно си работила,Дени! :nod: Очевидно хартията е твърда, не са салфетки ,нали? Виждам ръбчета останали от изрязването. На второто куфарче всъщност какво си правила- на тъмен фон боя лепени устните или ? :hmmm:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Таралас
Кафе машина
Мнения: 3155
Регистриран на: Юли 3, '11, 12:47
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Декупаж

Мнение от Таралас »

темата е декупаж, ама аз току що обърнах две чаши купажно домашно младо вино, произлязло от златните ръце на мама, наздраве
VIBER tel 0877 28 88 40 Facebook https://www.facebook.com/georgi.goshev.9
[url=http://www.exoticplantsbg.com/][img]http://prikachi.com/images/194/7864194b.png[/img][/url]
Титаник е направен от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьор.
denitsavm

Re: Декупаж

Мнение от denitsavm »

greeneyed написа:Много прецизно си работила,Дени! :nod: Очевидно хартията е твърда, не са салфетки ,нали? Виждам ръбчета останали от изрязването. На второто куфарче всъщност какво си правила- на тъмен фон боя лепени устните или ? :hmmm:
Второто куфарче е всъщност първото куфарче "преди" да го омажа :nod: То си е някакъв плат

Да, хартията е твърда, не много де, от тая, която продават специално за декупаж. Личат си ръбчетата, най-вече там където реших да спестя мазането и отгоре с лепилото ... а и аз въобще не целях да не се случат ръбчетата. Идеята ми беше да ползвам въпросната чалк пейнт, т.е. тебеширена боя в превод, защото страшно я хвалят и масово боядисват с нея всичко, постигат невероятни неща, ползват я за шаби шик, състарени, за боядисване в няколко тона преливащи се и смесени, боядисват дърво, камък, стъкло, метал, меламин, дивани :shock: , платове и всичко, което се сетиш само с нея и съответстващите към нея тъмна и безцветна вакса и всичкото това без никакъв праймер и никаква предварителна обработка /а стига бе :o / ... и аз /знаех че не е за мен/ но трябваше да пробвам все пак. Та резултата от боята е плачевен както очаквах - като жулна с нокът и се бели като гипсова шпакловка дето аз съм замесила ;) Ваксата я фиксирала, ама грънци, пак се чопли и от плата и от металните ръбчета ... Та така и така кутията я ползвам, грозна беше с тия устнички :nod: , имах въпросната хартия за декупаж и трябваше да изпробвам боята та това е резултата.

Иначе все още не съм стигнала до нещото, което искам да изглежда по някакъв специален начин и това да включва декупажа, та и затова не съм почнала да пробвам по сериозно, а аз не мога просто така, трябва ми цел, като я намеря и ще я осъществя :angel2:
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7593
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 1875 пъти
Получил благодарност: 1003 пъти

Re: Декупаж

Мнение от pepelqshka71 »

Всичко много, ама много ми хареса. Вашите творения ми изглеждат вълшебни. Продължавайте да ни радвате с красотите, които творите. Велики сте!
И да си призная от март месец въздишам по кашпата на фъстъчето. Направо съм влюбена в нея. Виждам я на прозореца в новата ми къща :angelche: . Обожавам цветя и пеперуди. Фъстъче, моля те продай ми я, МОЛЯ, МОЛЯ,МОЛЯ!. Или направи друга с цветя и пеперуди и ми я продай.
Охх, прекрасна е :potekoha: :potekoha: :potekoha:
Фъстък написа:За да ви вдъхна малко търпение ще си кача снимките на кашпата, както обещах, ще се отчета демек. :D Изображение
Между другото на снимките не изглежда толкова хубава, колкото е в действителност (не че се хваля ама.. :D ) не мога да снимам много като хората :D таа така де, надявам се да ви хареса. :tzvetentze:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Фъстък
Kъсо кафе
Мнения: 97
Регистриран на: Мар 31, '13, 15:39
Местоположение: Русе

Re: Декупаж

Мнение от Фъстък »

pepelqshka71 написа:Всичко много, ама много ми хареса. Вашите творения ми изглеждат вълшебни. Продължавайте да ни радвате с красотите, които творите. Велики сте!
И да си призная от март месец въздишам по кашпата на фъстъчето. Направо съм влюбена в нея. Виждам я на прозореца в новата ми къща :angelche: . Обожавам цветя и пеперуди. Фъстъче, моля те продай ми я, МОЛЯ, МОЛЯ,МОЛЯ!. Или направи друга с цветя и пеперуди и ми я продай.
Охх, прекрасна е :potekoha: :potekoha: :potekoha:
Фъстък написа:За да ви вдъхна малко търпение ще си кача снимките на кашпата, както обещах, ще се отчета демек. :D Изображение
Между другото на снимките не изглежда толкова хубава, колкото е в действителност (не че се хваля ама.. :D ) не мога да снимам много като хората :D таа така де, надявам се да ви хареса. :tzvetentze:
Много ме е срам че чак сега влизам и виждам коментара, но покрай университета и изпитите нямах никакво време. :oops:
Благодаря много за хубавите думи.
Та за кашпата ще направя нещо по въпроса, като намеря подходящите пеперуди ще ги позная и ще направя една. :tzvetentze:
Гледайте напред с надежда, назад с благодарност, нагоре с вяра, настрани с любов.
Публикувай отговор

Обратно към “Шев, кройка и приложни изкуства”