Шев и кройка,по някоя и друга бройка :))

Публикувай отговор
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Шев и кройка,по някоя и друга бройка :))

Мнение от ida_ili64 »

Някои неща не стават в точното време, но пък ставайки след това, са не по-малко радващи :). Така се случи и с моето новородено коледно пано, което дори не бях и мечтала да шия, но в мига , в който видях панела в това коледно одеяло-най-долния панел

Изображение , пожелах да имам тия снежковци! И тъй като не бе упоменато в списанието нищо за марката и дизайнера на платовете, единствения вариант бе, аз да интерпретирам щампата в лична интерпретация с апликации. Това и направих
Снимка, някъде по пътя на изпълнението на дърветата...

Изображение

''Изплитането'' нашапките на снежковците:

Изображение
Доста умувах в избора на крайната кантираща рамка, лутах се между зеленикавото на елите, червеното - нашаплите и бродерията на надписа и синия фон, накрая заложих на синьото, мисля, че не сбърках, така паното не е така досадно ярко, излъчва зимна мекота и не е само с коледна насоченост.
И крайния резултат:

Изображение
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Шев и кройка,по някоя и друга бройка :))

Мнение от vodo-leika »

Иде, като бях малка ми четяха приказка за едни вълшебни снежковци, които чипоносо момченце искаше да задържи цяла година пред къщата си! Твоите усмихнати другари ми я напомниха, приказни са! :D
п.с. подаръкът ми от теб - друг един снежко е неизменна част от коледната украса, има си специално място на прозорец вдясно от елхата! :tzeluvka: :tzvetentze:
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Шев и кройка,по някоя и друга бройка :))

Мнение от ida_ili64 »

Водолейче, радвам се, че моето снежно човече те радва всяка Коледа :daaa: :liubov: !
За мен декември е един от най- прекрасните месеци в годината, имаме си много семейни радости, поводи да се забавляваме усмихваме и подхранваме обичта в дома ни. Един от тези празници е точно в деня преди Нова година - 30.12. Този път творението ми за тази дата бе ето тази възглавничка -сърце - както винаги е с две лица:
Изображение

Изображение
Идеята се роди от една възглавничка, изработена от японка, аз реших да използвам метода на парченцата, за да използвам доста остатъци от изрезките от коледните подаръци, които подготвях тази година. Е, не , че нямам още достатъчно изрезки, но пък сега си имам една много пъстра и весела ''сърцата'' възглавница :).
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10033
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 617 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Шев и кройка,по някоя и друга бройка :))

Мнение от greeneyed »

Като приказни царски особи са , Ида, в снежното царство, без слугите; царя- висок и строен, царицата- охранена и лъскава))))))))))))))))))))))))) ;)
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Шев и кройка,по някоя и друга бройка :))

Мнение от ida_ili64 »

Грийни, то кой както ги види, аз лично ги кръстих :"Светец и чревоугодник" , щото единия е строен и с анелски крила, а другия - трътлест :lol: .

A аз от няколко дни започнах да оформям първите цветове на едно мечтано от мен одеяло- дала съм си три години срок, за да го завърша... Какво ще стане, ще видим, но ми доставя невероятна тръпка да събирам шестоъгълниците с диаметър 5 см в цветя, трябва да подготвя и едно немалко количество за фона в нюанси на мръсно- бяло, екрю и бежово- за сега така го виждам, но няма да се изненадам в процеса на шиене всичко да се ''преобърне'' и промени... :), така става доста често при мен...
Ей така изглежда холната маса в момента
Изображение

Поредното цвете...

Изображение

И няколкото реализирани цветя

Изображение
Изобщо не са редени, нито е ясно дали ще останат в този ред и последователност- събрани са за снимката.
Живота продължава...:)
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ZAPLESKA
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1360
Регистриран на: Май 2, '10, 18:53
Местоположение: до Пловдив
Обратна връзка:

Re: Шев и кройка,по някоя и друга бройка :))

Мнение от ZAPLESKA »

уникални :potekoha:
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Шев и кройка,по някоя и друга бройка :))

Мнение от Noel »

Светеца и чревоугодника :lol:
Приказни са,Идич :tzeluvka:
Дебеланко ме усмихна рано,рано...
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Шев и кройка,по някоя и друга бройка :))

Мнение от ida_ili64 »

За да разсея всякакви митове и легенди, както и разни съмнения, ви казвам привет с днешна дата :dovolen: .
В момента съм захванала три големи одеала, като казвам големи- такива са си.
Двете са за подарък, еднонкото ще си е мое, но то и ще си се прави... дълго време, защото си става много бавничко- аз не бързам, когато- тогава, знам, че ще го има. До момента е в този си вид:
Изображение
и сега му приготвям нови цветенца за ''градинката''
Изображение
Общо ще се състои от 20 модула- до момента са готови 4.
Другото одеало ... седи за момента в ето този вид:
Изображение
Чака си времето и 50 -те ''сърдечни операции'' - трябва да се апликират 50 бели блока със сърца в два цвята - ето така
Изображение
За целта си направих и шаблона от снимката- за да се позиционират сърцата на еднакво място.
Модела си е мой и преди да го събера на купчинката по-горе, беше няколко дни на земята,за да ни е затруднено движението из дневната- беше си забавно! Така бе, докато му измисля подредбата, която ще е такава:
Изображение
Третото одеало се роди съвсем спонтанно - влюбих се в плата с морски десен... и... нямаше накъде- купих го.
Изображение

Изображение
Правих му ръчни апликации и бродерии
Изображение

Изображение
Има си и стихче
Изображение
И надписи- бродирани на ръка
Изображение
След като събрах сандвича от два плата и вата, проших някои места на машина, а сега се боря с първото си ръчно куилтване - изнурителна работа , ама ината ми помага да не се откажа
Изображение
Това одеяло си има срок- трябва да стане до средата на другата седмица и... значи, така ще е.
И така, отчетох се! :dovolen:
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Шев и кройка,по някоя и друга бройка :))

Мнение от ida_ili64 »

Aх, да! Направих си и една книга ;).
Изображение

Изображение
Като казвам направих, имам предвид точно това, разпечатх я , проших я, подших я, направих й кориците и на снимките е завършения й вид. Ако ви се наложи или изпитате желание да си напрвите сами книга, може да ви е полезно това тук:
http://diva-edel-art.blogspot.fr/2015/0 ... st_20.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
si111
Баш кафе майстор
Мнения: 2044
Регистриран на: Дек 16, '09, 20:15
Местоположение: Fiji
Обратна връзка:

Re: Шев и кройка,по някоя и друга бройка :))

Мнение от si111 »

Иле, колкото пъти ти видя нещата и дъха ми спира от красота и цвят, а ръцете ме засърбяват и душата копнее по този невероятен пачуърк! А знаеш, че те следя от близо и непрекъснато ;) Кога ли ще накупя, материали и ще се впусна в шиваческа треска :ieeemyzh:
Публикувай отговор

Обратно към “Шев, кройка и приложни изкуства”