Плетки

Аватар
tanya1602
Виенско кафе
Мнения: 311
Регистриран на: Ное 29, '09, 07:50
Местоположение: София

Re: Плетки

Мнение от tanya1602 »

nikolica написа:Мисля, че в магазин за 1 лев сам виждала с подобен размер химикалки. Ще проверя и ще докладвам.
Аааа, да беееее. И моливи има с такава големина. Днес ще се прошетам няколко магазина. :stiskam:
Аватар
tanya1602
Виенско кафе
Мнения: 311
Регистриран на: Ное 29, '09, 07:50
Местоположение: София

Re: Плетки

Мнение от tanya1602 »

Ааааа, неееее....ще го пробвам http://www.youtube.com/watch?v=sewP_h9b ... re=related :stiskam: :potekoha:
Аватар
Feeriq
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Дек 13, '09, 17:58
Местоположение: Sofia

Re: Плетки

Мнение от Feeriq »

Не ми се смейте много ама искам да се науча да плета но пък няма кой да ме научи лично и се чудех има ли начин да се науча от нета някак си ,че видях нещо като онлайн уроци ама не намерих такива за начинаещи ? :oops:
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Плетки

Мнение от ida_ili64 »

Здравей Ферия,мисля,че можеш да се научиш да плетеш сама!Аз се научих да плета на 12(до тогава в училище по трудово на плетките имах само 2-ки,защото майка ми искаше да се науча да плета на пръст,че било интелигентно,а на мен ми бе лесно-на врат да премятам конеца-жива селска баба,казваше майка ми :lol: )-тогава заради това,че забравих да й занеса една чанта,майка ми,тръгвайки си от гости при баба , ми заяви,че няма място в багажа й,и че няма да ми доплете "Ризницата"-едни пуловери,които бяха много модерни тогава и се плетат само от правоъгълници.И аз тогава се самоамбицирах ,взех преждата от баба и си изплетох пуловера сама.При това-от остатъка и шал - е,ама като самодейка,кой да ме светне,че шал не се плете само лицева плетка ;) ,защото се навива като пергамент,та моя стоеше като въженце,но в случая пасваше много добре на пуловера-поло(щото и тук си доприбавих мой елемент-яка).Толкова бях горда ,че не го свалях от гърба си и ме има даже на една снимка от втори курс изтипосана на стъпалата пред електрото...Като се замисля,май всички полезни неща,които съм се научила да правя,са в резултат на нечий отказ да ме научи да го направя или-да го направи за мен.Така и проших-но това е друга тема.
Та ето ти един сайт:
http://pletivo.start.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
,в който можеш да научиш много неща,включително и да гледаш видео клипчета-как става.За мен това си остава най-лесния вариант-гледането и показването.
Приятно учене и се забавлявай,правейки го,това трябва да ти носи наслада,а не да се чувстваш като наказана! :daaa:
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
tanya1602
Виенско кафе
Мнения: 311
Регистриран на: Ное 29, '09, 07:50
Местоположение: София

Re: Плетки

Мнение от tanya1602 »

Тези ги знам отдавна , ама нещо не намирам нищо свстно. Между другото купих много дебели куке/ ще снимам и ще покажа /... :ieeemyzh:
Аватар
maili
Кафевар/ка/
Мнения: 988
Регистриран на: Дек 13, '09, 13:03

Re: Плетки

Мнение от maili »

Аз пък от време на време плета на една кука.Особено когато съм ядосана.Нали гледам от списания моделите и като почна да броя 1,2,3.... след един час плетене вече съм забравила за какво съм се ядосала :lol:
Аватар
Feeriq
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Дек 13, '09, 17:58
Местоположение: Sofia

Re: Плетки

Мнение от Feeriq »

Трудна работа се оказа да се науча така акто гледам :oops: , май не вниамвам ама засега нещо не ми се удава. Но не съм се отказала ще опитвам докато успея :nod: Пуснете снимки на ваши плетени произведения :D
Аватар
роси_г
Дълго кафе
Мнения: 101
Регистриран на: Дек 4, '09, 21:36
Местоположение: варна

Re: Плетки

Мнение от роси_г »

Някой може ли да ми покаже модел на покривка за правоъгълна маса или елипса ?
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Плетки

Мнение от Blue sky »

Feeriq написа:Трудна работа се оказа да се науча така акто гледам :oops: , май не вниамвам ама засега нещо не ми се удава. Но не съм се отказала ще опитвам докато успея :nod: Пуснете снимки на ваши плетени произведения :D
Феерия, опитай с тези курсове, на мен много ми помогнаха, когато преди време се опитах да си възстановя каквото знаех, пък бях забравила, мисля че са доста ясни и прегледни

http://avemeri.by.ru/viazanie/vyazanie_spici.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Изображение
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
maili
Кафевар/ка/
Мнения: 988
Регистриран на: Дек 13, '09, 13:03

Re: Плетки

Мнение от maili »

Току що се връщам от шопинг..... :lol: Снабдих се с две игли и някаква шарена прежда,дето като плетеш сама си правела шарките :shock: .Изобщо незнаех,че има такова нещо,та от днес започвам да се уча да плета. :D Започвам с елече на синчето :ieeee:
Публикувай отговор

Обратно към “Шев, кройка и приложни изкуства”