Гоблени

Публикувай отговор
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4458
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 100 пъти
Получил благодарност: 314 пъти

Re: Гоблени

Мнение от jozefin »

Доста стабилно стоят. Трябва да се изчагъркат, за да паднат и пак е трудно. Не знам с времето дали ще са пак така.
Защо да не може да се сложат в рамка? Аз така си ги представям.

Котки :dovolen:
Изображение
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Гоблени

Мнение от serena »

Не, няма как да паднат. И двата вида елементи - кръгли или кваратни - се лепят върху основата. Цветната схема е отпечатана върху плата, който после е намазан с някакво лепило и е покрит със защитен слой. Реди се, като се отлепя малко от защитния слой от единия край, от който се почва. Редиш наред, примерно не може да махнеш целия защитен слой и да редиш елементи само от един цвят. Всъщност може де, но аз вероятно няма да го правя. После като ти писне да редиш, покриваш със слоя отново. На мен ми прилича на нещо средно между шиене на гоблен и редене на пъзел, а аз много обичам пъзели :dovolen: Освен това може да се рамкира, след като се изработи, и да си бъде като картина. Ето едни страхотни макове, които също много харесах:
готов Изображение

и рамкиран Изображение

Пристига комплект с всичко - основа със схема, цветни елементи (с до 20-30 % в повече от необходимото за резерв), инструмент за редене и пластмасови съдчета за елмазите. От повечето видове има различни размери.

Жозефин, котаците са страхотни, от алиекспрес ли са, досега не съм ги мяркала, ама то там са хиляди.

ПП - намерих ги, ама жалко, че няма снимки на готовата мозайка от клиенти, та не мога да преценя как ще изглежда. Може нататък да ги пробвам.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31679
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1023 пъти
Получил благодарност: 2347 пъти

Re: Гоблени

Мнение от Мария Николова »

Защото рамката ляга "по лице", с гърба нагоре. Ако няма да се слага стъкло, картината се поставя с гърба нагоре в жлеба на гърба на рамката. Следва картон и накрая той се затиска с ламаринени пластинки, или по стария способ се зачукват "стъкларски" пирончета.
И всички кръгли и квадратни са в насипно състояние под рамката. :evil:
Не, няма как да паднат. И двата вида елементи - кръгли или кваратни - се лепят върху основата.
Ааааа! Това е друго нещо! :daaa: :dovolen:
Мерси, Серенка! :tzvetoman:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10110
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 367 пъти
Получил благодарност: 1029 пъти

Re: Гоблени

Мнение от МГХ »

serena написа:Хах, наредени :D :D
Продават и в България, но на високи цени, ето два сайта - http://diamantengoblen.com/index.php?ro ... ry&path=75" onclick="window.open(this.href);return false; и http://artivet.com/26-diamanteni-gobleni" onclick="window.open(this.href);return false;.
Аз поръчах оттук - http://www.aliexpress.com/category/2001 ... ery=n&tag=" onclick="window.open(this.href);return false; огромен избор всякакви сюжети и на двойно по-ниски цени, с безплатна доставка до България за повечето видове. От месец разглеждах и проучвах, гледах снимки на клиенти, които са поръчвали, как изглеждат готови. Някои не са сполучливи според снимката, но други са чудесни. Сега чакам с нетърпение да пристигнат божурите (размер 40х40) и да ги почна :dovolen:
Жозефин, този, който редиш, какъв е като сюжет и с кръгли или квадратни елементи е?
Как се поръчва тук и как се плаща ,че направо онемях като ги видях.Дори не знаех ,че имало такива красоти. Имам ушити гоблени ,но тези за мен са новост. Видя ми се много интересно .И аз обичам да редя .
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Гоблени

Мнение от serena »

МГХ написа:Как се поръчва тук и как се плаща ,че направо онемях като ги видях.
Хах да, и аз бях така, докато се ориентирам и посвикна с гледката :D само имай предвид, че картинките са много красиви, но готовите не изглеждат съвсем като тях. Някои са много сполучливи, други не чак толкова. Аз се опитах да се ориентирам по отзивите на клиенти, поръчали конкретен гоблен - като отвориш линка, отдолу под картинката и цените има Feedback, там може да се четат отзиви и гледат снимки, ако има публикувани.
Освен това първоначално се учудих защо има еднакви гоблени няколко пъти - от различни доставчици са. Сайтът ми се струва удобен и лесен за ползване, при търсене има достатъчно филтри, за да се прецизира резултатът и да намираш по-лесно това, което ти трябва.

Иначе за да се поръчва, трябва да се регистрираш като потребител в сайта, регистрацията е много лесна. След това отваряш страницата с избрания гоблен, цъкваш на по-светлооранжевия бутон Buy Now (под цените отстрани вдясно на картинката) и следваш стъпките - първо се въвеждат име и адрес, а после номер на карта. Пише какви платежни системи ползват, аз платих с Visa. Пращат на и-мейла потвърждение, че поръчката е приета. И след това се чака :dovolen:
Може да се избере вид валута, в който да излизат цените и да се плаща, първо цените бяха в долари, но като се регистрирах, ги промених в евро и така поръчах и платих. Надявам се всичко да е наред и да пристигне за около 4-5 седмици.
Има и т. нар. Wish List, където да си запазваш гоблени, които са ти харесали, за да не ги търсиш после пак. Има поръчвани и от България, иначе основно са от Русия и Украйна, там доколкото разбрах са много запалени.
Само за сравнение този гоблен с божурите се предлага и от единия български сайт, но там за този размер цената е 88 лева, а аз платих 15 евро. Повечето доставчици правят големи отстъпки (еди колко си % off) и доставката до България е безплатна.

Ако се справя и ми хареса, както си мисля, че ще стане, това ще е следващият, който ще редя
Изображение
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Аватар
liubami
Кафевар/ка/
Мнения: 789
Регистриран на: Яну 11, '13, 13:08
Местоположение: софия

Re: Гоблени

Мнение от liubami »

Момичета,харесала съм си два нестандартни гоблена :)
Вижте ги,кой от двата ви допада повече? Изображение
Изображение
https://flickr.com/photos/147607694@N05 ... 9499790383" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Гоблени

Мнение от serena »

Моите божурковци пристигнаха :D :D браво, много бърза доставка, всички цветове са налице и от утре го почвам. Мале, голямо редене ще падне, обаче много ще е забавно :dovolen: :dovolen: само трябва да внимавам с котешкото воинство да не ми отмъкнат нещо :mrgreen:
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4943
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 125 пъти
Получил благодарност: 65 пъти

Re: Гоблени

Мнение от къщичка »

Люба, аз бих избрала с ЖуЖетата :)
Аватар
pipike
Баш кафе майстор
Мнения: 2513
Регистриран на: Юли 31, '12, 09:24
Местоположение: София

Re: Гоблени

Мнение от pipike »

Схемите

http://club.osinka.ru/search.php?forum=57&q=NIMUE" onclick="window.open(this.href);return false;
http://club.osinka.ru/topic-51443" onclick="window.open(this.href);return false;

http://club.osinka.ru/topic-51443?start=315" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
liubami
Кафевар/ка/
Мнения: 789
Регистриран на: Яну 11, '13, 13:08
Местоположение: софия

Re: Гоблени

Мнение от liubami »

Аз в крайна сметка започнах съвсем друг гоблен,тези двата малко страшнички ме се видяха,а и много скъпи,по 80-90 лв за толкова миниатюрни гобленчета.Pipike,благодаря за схемите :tzeluvka: предпочитам оригиналните комплективки,всичко да си е събрано на едно място,а и оригиналните панами :angelche:
https://flickr.com/photos/147607694@N05 ... 9499790383" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Шев, кройка и приложни изкуства”