Невероятни природни чудеса

За приключения, скитници и вечните пътешественици, които навсякъде се чувстват у дома си.

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 816 пъти
Получил благодарност: 1731 пъти

Re: Невероятни природни чудеса

Мнение от Мария Николова »

Мише, благодаря ти за тази красота! :liubov:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
patrisiq22
Kъсо кафе
Мнения: 93
Регистриран на: Авг 19, '15, 18:28
Местоположение: Sofia

Re: Невероятни природни чудеса

Мнение от patrisiq22 »

След 4 месеца най-накрая ще сбъдна моята мечта да отида на Сафари в Африка. Задължително искам да заснема тези моменти. Като цяло знам,че има животни, до които няма как да се приближим много, защото са опасни, а аз искам да видя и заснема всичко. Търсих доста в Интернет и открих това устройство ........ . Да си призная не бях виждала подобни дигитални камери в бинокъл и не знам много за тях. Някой ползвал ли е подобно устройство? Заслужава ли си и според вас да си го поръчам ли? Първоначално мислех за някой фотоапарат, но са твърде скъпи, а екскурзията ще ми излезе доста пари и не мога да си позволя още големи разходи.
Последно промяна от Anonymous на Авг 28, '17, 22:22, променено общо 1 път.
Причина: линкове с цел реклама
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Невероятни природни чудеса

Мнение от Миша »

Отдавна не се бях "разхождала " по белия свят :snif: , но днешната разходка почти ме компенсира :dovolen: , искам да ви покажа днешното си "откритие"-едно малко парченце вълшебство, отдалечено само на 2часа и половина от Рейкявик, извинявам се за многото снимки, но тази малка планина направо ме плени :sheart: , не мога да подбера само 5 снимки

Планината Kirkjufell, Исландия

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1442 пъти

Re: Невероятни природни чудеса

Мнение от Тутти »

Миша,божествено е.Благодаря ти за това споделено чудо.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Невероятни природни чудеса

Мнение от Гео, граф »

Вулкана Киркюфел е една от емблемите на Исландия. Със своя изящен профил, с изчистената линия на купола си, той просто приковава вниманието върху себе си. Преди време си говорехме с приятели кой къде иска да отиде и ги сразих с моята мечта за Исландия. На този малък остров (почти колкото България) има толкова много рядко срещани и нестандартни природни форми, че вероятно ще ми трябват месеци, за да го кръстосам надлъж и нашир. Дали ще си остане само мечта... май от мен си зависи :shappy:

Мише, благодаря ти, че не спираш, авантюристично сърце :sbear: :slove: !!!
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Невероятни природни чудеса

Мнение от Миша »

Гео, ти поне знаеш къде искаш да отидеш , пожелавам ти да осъществиш тази своя мечта :tzeluvka:

А питали ли сте се, ако някога някой/нещо ви даде 15 минути да изберете едно-едничко място от света и времето, и ви обещае, че ще ви заведе там и ще ви разкрие всичките му тайни, кое място бихте избрали? Аз от доста време се чудя, и не 15 минути, а 15 месеца сигурно няма да мога да реша и така ще си остана непросветена :mrgreen: Обаче все пак имам няколко фаворита, едно от тях е точно за тази тема, там водите на езерата са кристално чисти, а въздухът блести от свежест, казват, че Боговете там са посядали на почивка и са решавали съдбините на човечеството, още могат да се видят техните тронове и странно изваяни нелогични фигури, там има странни езера , които апокрифната археология определя като изкуствено създадени, но пък ако има истина в тези твърдения това ни връща стотици хиляди години назад в историята, когато човечеството едва пристъпва с треперещи крачета :hmmm: , там има спящи каменни великани, които пазят хармонията в природата, има странни скали, които трептят от непозната енергия, висящи камъни, които не падат, противно на логиката, оттам е минавал древният път към Свещените планини и само най-чистите души са успявали да го намерят, там цъфтят най-най-сините кандилки на света ....и в момента там е само -60 градуса :mrgreen: Познавате ли това място? Като ми остане време ще ви разкажа повече за него, в мигове на умора затварям очи и се пренасям там ,и сякаш древната енергия на старите богове се влива в мен ...
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Deleted User 2919

Re: Невероятни природни чудеса

Мнение от Deleted User 2919 »

Не бях там, но толкова харесах тази красота:
http://idi.bg/blogs/view/blog/1237" onclick="window.open(this.href);return false;

Изображение
Изображение

Изображение

http://www.chronicle.bg/zhivot/ezeroto- ... sloveniya/" onclick="window.open(this.href);return false;

Изображение
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Невероятни природни чудеса

Мнение от Миша »

Вечерна Москва под облаци , когато силния студ се среща с циклон с топли въздушни маси, снимки от Останкино, 12 януари тази година
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

http://chistoprudov.livejournal.com/196035.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Невероятни природни чудеса

Мнение от Миша »

Нова Зеландия, паяжинка , само 30 метра дълга и 2-3 м широка :D
[video][/video]

http://www.bgfeed.co/index.php/2017/04/ ... efbl_popup" onclick="window.open(this.href);return false;
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Пътешествия и туризъм”