Акция "Красив балкон"

Публикувай отговор
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Акция "Красив балкон"

Мнение от ida_ili64 »

След вчерашната тема на Тити:"София, цветята, балконите, Торбаландия и тамплиерите",мира нямам!И ми е страшно криво,питам се,защо за всяка статистка България е все на последно място или на първо-отзад напред... :hmmmmmm:
Тогава ми се зароди една идея,да направим една акция за "Красив балкон" в България,но още не съм наясно с организацията , реализацията на идеята...Вие какво мислите?Просто винаги съм си мислела,че добър цветар е не този,който само си отглежда собствените хубави китки,а успява да зарази и околните с идеите си и раздава цветята и знанията си относно цветята.А ние имаме сред нас такива хора.При това имаме и още едно "скрито оръжие",което се нарича Мария(моят мъничък Пършинг :tzeluvka: ) и е човек пълен с огромна енергия, раздаващ се не на 100,а на 200% за всяка една идея,която е взела под свое крило :nod: .
Хайде,дайте да го измислим и да направим нашата Родина по-красива!Торбичките,уви,едва ли бихме могли да съберем от предблоковите градинки,и поляните,конструкциите на панелните си блокове също не можем да променим,но това,което имаме на балконите си-можем :daaa: !
Всеки има разсади ,които са му в по вече,спокойно може да даде на съседката,която би имала желание,но няма достатъчно средства и познания,може някак си да се включат местни медии,който има познати в тях,да се разкаже в другите форуми за идеята...
Предусещам първата реакция на много от вас..."Хммм,лесно и е на Ида,нали е в Германия и няма тя да се занимава с това,лесно й е да дава идеи и акъли на чужд гръб!"Но преди да го направите,моля ви,замислете се,толкова ли е трудно да направим поне един опит,сами да вземем живота си в ръце,да направим нещо по-хубаво за нас самите ,което би ни коствало....само малко любов,една торба пръст ,две сандъчета и малко разсад -прехвърлени от нашия на съседния балкон?!
Хайде да го направим!Ние можем!Убедена съм в това! :daaa:
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Акция "Красив балкон"

Мнение от vodo-leika »

Иде, много добра идея! Можем наистина да го обмислим като реализация. А докато го обмисляме, всеки може да се заеме да зариби/зацвети/ поне един балкон на съсед. :dovolen: !
Аватар
5ia
Кафевар/ка/
Мнения: 992
Регистриран на: Дек 13, '09, 09:06
Местоположение: Русе

Re: Акция "Красив балкон"

Мнение от 5ia »

Никой да не казва, че на Ида и е лесно, щото е в Германия! Аз знам на какво е способна. И повярвайте, тя не говори само за да става раздумка! Аз съм съгласна с идеята, и ще направя каквото мога :daaa:
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Акция "Красив балкон"

Мнение от orkud »

Мога да обещая, че всички, занимаващи се с декупаж, които познавам, ще бъдат запознати с предложението :daaa: Ще помисля какво още :hmmm:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31644
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 967 пъти
Получил благодарност: 2196 пъти

Re: Акция "Красив балкон"

Мнение от Мария Николова »

Вместо да притичам на терасата, да изпуша една цигара с чисти ръце :ieeee: ....като не мога да си държа езика зад зъбите по тази тема пак ще ви досаждам. :oops:
Като се радвам на хорските дворове, всеки път неволно си казвам: "Ето тези две съседки се мразят и в червата... :snif: Продумват си само да изрекат ругатни." Това е когато видя, че единия двор е пълен само с една багра някакво цвете. А другия двор е пълен със същото цвете, но друга багра.
Или обратното - "Ето две умни съседки, които са разбрали, че за да се разбираш със съседа си цял живот, никой компромис не е достатъчно голям, браво!" Става ми драго, като видя повтарящи се в съседни дворове еднакви багри на еднакви цветя. :sdovolen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
mama_li

Re: Акция "Красив балкон"

Мнение от mama_li »

Да кажа за себе си. В нашия, панелен блок, "цветните балкони не са много, но не са и 3-4 като при Тити. И май всяка година има поне още един нов. В околните блокове,към които има изглед моята тераса, забелязвам известно раздвижване последните 1-2 години. Резници от сакъзи не жаля и раздавам.
Даже от розите пред блока, които скоро подрязах, раздадох пръчки на минаващи и желаещи да си завъдят като нашите рози - като предупреждавах, ако не се хванат сега, на есен пак да се обядят. Отделно колежките в работата, поне две-три започнаха да гледат китки :dovolen: .
Аватар
5ia
Кафевар/ка/
Мнения: 992
Регистриран на: Дек 13, '09, 09:06
Местоположение: Русе

Re: Акция "Красив балкон"

Мнение от 5ia »

То ми е ясно, че никой няма да ме похвали, ма да го направя сама :lol: ! Зацветила съм много хора , снимки обаче още няма. Изобщо - дерзая по проекта. А вие? :dovolen:
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Акция "Красив балкон"

Мнение от lila »

Смятам да изкарам етажерките на терасата. Орхите ще се броят ли :hmmm: Смятам да му видя сметката на чистия въздух, както се казва.
Аватар
paju4eto_Ligla
Баш кафе майстор
Мнения: 2168
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20
Местоположение: София

Re: Акция "Красив балкон"

Мнение от paju4eto_Ligla »

Откакто Лиглата е у нас, из сандъците ми няма много цветя, само в краищата им (тя си умира да лежи върху тях). Тази година ще има малко петунии-саморазсадки, здравецът вече цъфти и купих сладки каскадни теменужки, които се развиват чудесно :daaa:
Аватар
Зари
Баш кафе майстор
Мнения: 2031
Регистриран на: Апр 11, '10, 13:25
Местоположение: Хасковлийка от София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 1 път

Re: Акция "Красив балкон"

Мнение от Зари »

Изображение
Още не съм ги подредила окончателно и както се вижда, обсъждаме нещата. :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”