Системи за земеделие

Публикувай отговор
troll

Re: Системи за земеделие

Мнение от troll »

Ех... винаги селскостопанските производителки са ми отделяли спецялно внимание!
:mrgreen:
Като бях на 5 години и се разхождах небрежно из Градската градинка, зад Мавзолея(после го бутнаха) забелязах, че привличам неизменно вниманието на връстничките ми, които садяха нещо в земята.
Тогава, поради незрялост, си мислех, че туй е щот съм готин, но сега, след толкоз години, разбрах, че се дължи на наличието у мен на свободно време, което мога да споделя с тях.
:mrgreen:
А алелопатията(термина научих преди малко от Миша) винаги много ме е интересувала, щото на повечето езици конкуренцията е състезание за ресурси.Та винаги ми е било интересно има ли в природата таквоз нещо да убиеш първия и нищо че си по-зле от него и ти да станеш първи. т.е. състезанието за ресурси да е вреденето на конкурента.
При хората се нарича съперничество.
Аз познавам явлението като "companion plants" такива растения дето си помагат и такива дето си пречат.Това не е съвсем точно, щото при алелопатията става въпрос за активно вредителство, а не за агресивно заемане на общи ресурси.
Ами подходяща тема за уикенда!
:mrgreen:
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Системи за земеделие

Мнение от ivanina »

troll написа:Ех... винаги селскостопанските производителки са ми отделяли спецялно внимание!
:mrgreen:
Като бях на 5 години и се разхождах небрежно из Градската градинка, зад Мавзолея(после го бутнаха) забелязах, че привличам неизменно вниманието на връстничките ми, които садяха нещо в земята.
Тогава, поради незрялост, си мислех, че туй е щот съм готин, но сега, след толкоз години, разбрах, че се дължи на наличието у мен на свободно време, което мога да споделя с тях.
:mrgre
Ами подходяща тема за уикенда!
:mrgreen:
:hmmm: ....Аха!...аз пък акцентрирам върху това! - нещата тук си имат дълга предистория, щом е от 5 годинки...
Мен това ме хвърля във разсъждения. :idea1:...пермакултурата е ok :daaa:
Човек привлича вниманието на обкръжението което сам си избира - в случая на момиченцата,които си садят нещо там в тревните площи зад мавзолея....няма лошо. :dovolen:
У мен обаче възниква въпросът - дали това момченце/не говоря конкретно/ настанявайки се трайно в женската аудитория не припознава себе си за една от всички тях!? ....Също така интересно ще ми е да чуя , какво е и мнението на останалите момченца от детската група за ТАКАориентиралото се свое другарче , защото ако някой МЕН случайно ме съзре да се изживявам като тартор на една мъжка банда, играеща си на "партизани с дървени пушки" - първото и единствено изказано мнение за мен ще е -" мъжкарана"...а за момченцата..... няма да го казвам,
но все си мисля ,че избора ни сред кои да сме е в резултат на хормоналния дисбаланс на индивида, който е характерен точно за годините на ранното детство и годините когато слизаме от Върха на 50 те години.
...нищо не е случайно, за всичко си има причина! :snurd:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 918 пъти

Re: Системи за земеделие

Мнение от МГХ »

О,не ! Аз винаги съм работила отлично с мъже и малко по трудно със жени.
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Системи за земеделие

Мнение от ivanina »

МГХ написа:О,не ! Аз винаги съм работила отлично с мъже и малко по трудно със жени.
...А-а, да!...ама да кажеш "работила съм" е едно - а прекарвам свободното си време е съвсем друго.
В работата си - тъй да се каже нямаш избор - но останалата ти част от живота , хормоните решават къде да си !...само ми отговори на въпроса - защо с теб се се срещнахме тук,а не в някой автофорум или форум по бойни изкуства? ...не че и там няма жени , но са кажи речи толкова - колкото са мъжете в хобито. И представяш ли си, виждаш ли се в ролята на водач в едно такова мъжко форумно общество - какво ще е усещането ти , и какъв ще е отговорът ти на въпроса- Коя съм аз и на кой свят принадлежа по-вече!? :mrgreen:
п.п.....дължа извинение за това че леко кривнахме от темата , но вината не е в мен :eeeh:
ми то дума....дума отваря!
:mrgreen:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Системи за земеделие

Мнение от Миша »

Какво става тук, какъв е тоз сексизъм, труженички, хормони....Тук няма такова нещо :o Обаче аз наистина имам слабост към троловете :dovolen: ,и тук не искам да лаская мъжкото его :mrgreen: , а просто троловете са част от другата ми страст , митовете и легендите, израснала съм със страшните разкази за таласъми и караканджули , знаете ли какво е караконджул ? Нещо подобно на трол-живее в тъмни пещери, обрасли с трънаци и коприва , получовек-полукозел, с един крак , с опашка, космато, рогато , брадато , нощем изпълзява от дупката си , качва се на гърба на окъснелите пътници и ги пришпорва , и ако се поддадат на страха ги разпорва, а червата им навива на колелата на мелниците , сутрин трябва да се прибере преди съмване, иначе светлината го превръща в камък. Баба ми вечер разказваше такива страшни истории, а ние слушахме изтръпнали от страх, обаче знаете ли какво те спасява от караконджула, той не обича смеха, ако не му позволиш да се качи на гърба ти и посрешнеш с усмивка думите му , той се смалява , смалява, и накрая се пуква като балон , баба ми казваше злъчка, но по-съвременно звучи балона.
Троле, това не се отнася за теб :tzvetentze: , просто ника ти предизвиква усмивка у мене и ме връща към детството , много обичах да слушам тези страшни истории, това не са захаросаните приказки за принцеси и принцове, това са приказките за свръхестествените създания, които обитават нашия свят,някои са облечени в кожи и рога , често алчни за кръв , и за другите, които ни пазят от подобни кръвопийци , те живеят в домашното огнище и се грижат за дома и добитъка .Много мъдри са тези приказки, подготвят те, че в света има и страшни неща, но винаги има кой да те закриля, стига да не се поддадеш на страха и отчаянието.Не трябва да загърбваме мъдростта на древните, било когато ни учат как да преборим караконджулите, било когато ни учат как да живеем, или в частност как да отгледаме нещо, в крайна сметка защо трябва да се правим на богове, когато боговете са ни дали нужното, за да живеем , в случая- пермакултурата :dovolen:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
troll

Re: Системи за земеделие

Мнение от troll »

Вече 51 години нестихващ интерес към мен!
:sbow:
Благодаря Дами и Господа!
Щото имам регистрирани и от вторите.
:mrgreen:
А за разделението на мъжки и женски интереси Иванина определено не е права.
Жените са развили тез дейности и интереси, щото са си седяли в къщи.
Обаче има сума мъже, сега, дето си седят в къщи повече или по друго време от жените си.
И ако не са хептен дебили свършват по нещо къщно.Робството не го лайквам!
Аз съм един любезен и възпитан западен мъж, но не бива да се заблуждавате! У мен си седи, добре скрит, ония ген на див балкански субект, който само чака да го дръпнат достатъчно силно за опашката, та да си покаже рогата.
Ся още не кърмим, но опитите продължават.
:mrgreen:
А виж Миша, пермакюлтурата е един интелектуален *****.
Ся ако си туриш етикет на доматите че са пермакултура и им туриш 2 лева повече, ща призная за пермакултуртрегер.
Ама напиши "пермакултура домати" в търсенето и виж кво щи излезе.
Пише, че сеят моркови и босилек между доматите!
Е кво общо има туй с пермакултурата не сфанах?
Кажи ми една естествена система дето има домати, пиперки и т.н.
Във връзка с експеримент насадих 5 домата насред тревата. Еми не се предадоха, но и не пораснаха, а и цвят нямаха.
Продуктивните култури, които отглеждаме отдавна са се отдалечили от естественото. Тук се познавам с няколко диви натуралисти, които и компоста отричат и садят разни неща за зелен тор. Хората, нямат финансови възмо ности, и живеят в апартамент , но са наели малко земя и се развихрят. Аз мога да наема 3х6 метра за година за 25 пари и те ще го поливат.
Проблем е, че е отдалечено на окло 6-7 км от мен, а аз съм умен т.е. мързелив.
:mrgreen:
troll

Re: Системи за земеделие

Мнение от troll »

А и Миша не е права, щото като стана дума за секс интереса, към темата рязко скочи.
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Системи за земеделие

Мнение от ivanina »

troll написа:А и Миша не е права, щото като стана дума за секс интереса, към темата рязко скочи.
.....ми то с твоята пермакултура ти буквално приспа цялата членска маса. :x
Като се поогледах -залата празна /изнизали се бяха някои през задната врата/а други си поприхъркваха сладко - сладко. Сега всичко е окорено- давай да гласуваме!....и умната с материала...не искам скучни теми! :twisted:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
ния
Кафевар/ка/
Мнения: 809
Регистриран на: Ное 20, '14, 13:16
Местоположение: 5963 Муселиево

Re: Системи за земеделие

Мнение от ния »

troll написа: Кажи ми една естествена система дето има домати, пиперки и т.н.
Във връзка с експеримент насадих 5 домата насред тревата. Еми не се предадоха, но и не пораснаха, а и цвят нямаха.
Продуктивните култури, които отглеждаме отдавна са се отдалечили от естественото. Тук се познавам с няколко диви натуралисти, които и компоста отричат и садят разни неща за зелен тор. Хората, нямат финансови възмо ности, и живеят в апартамент , но са наели малко земя и се развихрят. Аз мога да наема 3х6 метра за година за 25 пари и те ще го поливат.
Проблем е, че е отдалечено на окло 6-7 км от мен, а аз съм умен т.е. мързелив.
:mrgreen:
Троле,тъкмо си мислех ко правя тука, не се вписвам в пейзажа,но определено градините ми са мултикултурни :D даже и филмчето изгледах/на вентилатор обаче/ и се отчаях,ноооо мързелив си щом бодна в тревата тоз домат,но и точен-призна, че от таз любов бебе се не роди,та ще пропусна дизайнерите и чакам алеопатията :tzvetentze:
"Ако искаш да си щастлив - стани градинар"
https://picasaweb.google.com/1044019360 ... 741/132016" onclick="window.open(this.href);return false;
troll

Re: Системи за земеделие

Мнение от troll »

Начи, аз, не мога, за сега да си изясня същноста на алелопатията.
Дали, алелотоксина се изпуска при наличие на Враг или си сепроизвежда и изпуска превантивно и непрекъснато.
Туй така се заобикаля в повечето матеряли. Щото туй са две диаметрално противоположни неща, ма ще видим.
:hmmm:
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”