Системи за земеделие

Публикувай отговор
Аватар
Вискяр
Кафевар/ка/
Мнения: 709
Регистриран на: Окт 24, '11, 18:49
Местоположение: В полите на Вискяр планина
Обратна връзка:

Re: Системи за земеделие

Мнение от Вискяр »

Миша написа: щом е от задния двор значи е екологично
За баби, зеленчукови градини, агрономи и химия
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 708 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Системи за земеделие

Мнение от Гео, граф »

Чудих се къде да сложа този материал, който ми се видя доста интересен и открих тази прашасала тема. Днес намерих малко време да се заровя в сайта на Храсти.ком и открих ТОВА - култивиране на хълм (пиша го на нашенски, защото нямам идея как се чете на немски :hmmm: ). Намирам, че е любопитен начин за земеделие, а пък спокойно може да се ползва и в градините ни за оформяне на релеф върху равни площи или на скален кът. Аз имам нещо подобно в градината пред блока, измисли ми го преди години Иса, за да мога да осигуря почва върху бетонния канал на ВиК комуникациите. Това е малкото месетнце, където имам слънчице и ми беше безкрайно ценно, затова изградих някакво подобие на хълмче с основа от счупени тухли, бетонни отпадъци и всевъзможни подръчни материали, като накрая го покрих с почва. И растения разбира се. Може на някой да му е от полза. Не че не сме говорили за повдигнати лехи, но този способ също ми се видя интересен :nod:

Изображение

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”