Казуса с околоблоковите градини

Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Казуса с околоблоковите градини

Мнение от Гео, граф »

От другата тема:
къщичка написа:... Защото ти, създавайки тази градина разбираш, че това е обществено място, но любовта към растенията е по-голяма и хората наоколо, живущите, минаващите, та дори и кучето, пикаещо под елхичката трябва да им е кеф! И когато стане ситуация като тази, това да вълнува всички. Да го наречем съвест, отговорност, морал, възпитание и най-вече стремежа към това да ни е хубаво...
Браво, Къщиче :daaa: ! Аз на това му казвам гражданско общество! Защото ние живеем в тези градове, в тези квартали, в тези блокове и ние сме отговорни за тях - те са нашите домове и е редно да се отнасяме към тях като към такива - с любов и внимание. Трольо го обобщи прекрасно:
troll написа:... Общината е на хората, живеещи в нея и задължение им е да я правят по-красива, кой как може.
А общинските власти трябва да помагат, както могат...
Преди няколко дни ги избрахме новите ни общинари. Да изчакаме да минат балотажите и да ги натиснем яко. Ние сме ги сложили там и ние, в качеството си на суверен, делегирал им права, ще им изискаме да си вършат работата. По законите, разбира се, затова Иса чете и цитира и се аргументира, защото ние не сме разбойници-престъпници, а граждани на тази държава :!:

По въпроса за съветите към Ноел да си потърси дом с място за градина. Същото можете да ми го кажете и на мен. И аз го искам, ама много го искам, НО :swait: ! Моя Шеф през половината си живот е живял в къщата, която баща му е построил с ръцете си. Преди трийсетина години я събориха за реконструкция на булеварда и ни обезщетиха с този апартамент. И сега той дума не дава да издумам за къща, като всеки път ме пита риторично:"Ти знаеш ли как се поддържа къща???" И аз млъквам. И се забивам в градината пред блока :sdull:...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
wenche

Re: Казуса с околоблоковите градини

Мнение от wenche »

troll написа:За пръв и последен път пиша на таз тема.
Считам, че нещо не ви е наред!
Некой ти изкоренил китките, а ти викаш:
"Ми то, ся, тъй е по закон."
:twisted:
България е на всички българи, красотата в България трябва да се пази и умножава, а не да се унищожава.
Някой да е против туй?
Общината е на хората, живеещи в нея и задължение им е да я правят по-красива, кой как може.
А общинските власти трябва да помагат, както могат.
Трябва да ги скъсате от жалби, до тях , до вестници и телевизия, масмедии тъй да се рече.
Пуснете филми по ютууб и където ви дойде на акъла.
Направете си организация и организирайте национална кампания"Нашата община не е Борово."
Мога да приказвам до утре на таз тема, но за да се сади си трябва почва.
На камък не става.
Аз пък защо мисля, че Трол е прав, ама не съвсем. Твърде общопожелателно ми звучи. И Канада е на всички канадци, но предполагам, че си имат правила как и къде да садиш и как да копаеш с багер.
В България много неща вървят на самотек и когато нещо се обърка, тогава виждаш, че всички са в нарушение и накрая виновен няма.
А когато действаме по правилата, тогава вече можем да имаме претенции.
Да, Ноел, Гео, Зеленко и много други наистина творят красота, но на мен ми боде очите ето тази бахчичка до моя блок,
Изображение
Изображение
цвъкната всред сравнително добре поддържани трева и дървета.
Изображение
Миналата година жената ми скачаше, че докато е жива, нейната градинка ще я има, но тази година не е стъпила в нея и всичко е буренясало, а тревата е съсипана.

Та Троле, смятам, че съвсем сме си наред като си блъскаме главите, търсейки правилния път. :tzvetentze:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Казуса с околоблоковите градини

Мнение от Гео, граф »

Вени, а ти помогна ли й на женицата? Нямаше ли да стане по-хубаво и не такава бахча, ако й беше ударила едно рамо? Явно тя сама толкова си може. Ти с твоето естетично чувство и умереност можеш да внесеш красотата в този опит, нали :nod: :daaa: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 816 пъти
Получил благодарност: 1731 пъти

Re: Казуса с околоблоковите градини

Мнение от Мария Николова »

Въх! Посочена съм за "аршин". :oops:
За свое оправдание мога да кажа само това, че единственото, което ми носи най-голяма радост, е да разпращам китки, понякога в "1 пратка от 2 броя", като не мога да се спра навреме. :hihihi: Да зарадвам с нещо дребно колкото може повече хора, Слънчева моя, за мен е същото, както за теб е създаването на красота за всички околни, а не само за себе си.
Разликата е пренебрежимо малка. :mrgreen:
Може пък да се появи възможност сама да се убедиш. :daaa: :ieeee: :gush: :liubov: Добрите хора се променят към по-добро. :dovolen:
(С лошите, тип "сбъркан козунак", посмъртно не може да се случи. :twisted: )
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Казуса с околоблоковите градини

Мнение от mimivd »

Сега видях новата тема, и разбрах какво посегателство е извършено над сътвореното с много любов от Noel.
Noel,бъди силна и несъкрушима,но заедно с момичетата търсете начин за по-спокойно бъдеще! Има бездушни хора,има празни души,които не можем да превъзпитаме,но това не означава,че трябва да се предаваме.Трябва ти сигурност,обаче,за да не загубиш хъс. :tzeluvka:
Сигурна съм,че в края на тунела има светлина! :tzeluvka:
bell

Re: Казуса с околоблоковите градини

Мнение от bell »

Гео :gush:
Венче, ама защо така бре градинска душо. Да са живи и здрави баби, като твоята, защото само благодарение на тях в последните 20 години има из боклуците и бетона цъфнало ранно кокиче, чепка здравец или китка. Дето се казва всеки блок има по една такава жена, която се опитва. Обикновено живее на първия или втория етаж и знае всичко. Това е нейният рай! Какво му е грозното на това заградено с подръчни материали петънце, отново в опит да се опази от всичко и всички. Мен не само не ме дразни, ами ми харесва, това са нейните китки гледани с любов. Защо просто не й помогнете да стане още по-красиво местенце :hmmm:
По същата тази логика, утре идва някои в градината на Ноел или Гео или при Зеленко вади 5 растения и казва, че иска да си гледа друго и какво правим? Търпимост и разбирателство си трябва, а и не вярвам човек, който гледа китки да е толкова грозен в душата си, че да не можеш да се разбереш. Защо я охули тази женица?
РОУЗ

Re: Казуса с околоблоковите градини

Мнение от РОУЗ »

Мери :tzeluvka:

Венче, защо ти боде очите? Не е стилно ли? Оградката ако не ти харесва, винаги можеш да помогнеш с личен труд или средства, да агитираш и останалите хора от блока...или аз нещо не разбрах? :hmmm:
Пред нашия блок имаме това:

Изображение

На мен не ми допада, но пък всеки път като мина оттам ме кара да се усмихна, заради ентусиазма на хората, които го издялкаха саморъчно, децата, които ги зяпаха в ръцете, изобщо - кипеше колективен съзидателен труд, а и не е само то, имаме и каручка, и вятърна мелница.
Колкото хора има, толкова и различни представи за естетика, но това всъщност и няма кой знае колко общо с темата, и с проект градината на Ноел щеше да е същата, защото тя щеше да я направи пак така, не някой друг, с пейките, с пътечките, с тревите, с прелестните съчетания..., бабата от блока ви щеше пак така да насади и пак така да огради, пред нас пак щеше да има черешово топче измежду китките.. :mrgreen:
bell

Re: Казуса с околоблоковите градини

Мнение от bell »

Аз уших байрака... :D ....еее големи сте хайдути :lol: покрай теб трябва да се преминава тихичко, че знае ли човек с какви пушки са опасани съседите.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Казуса с околоблоковите градини

Мнение от Гео, граф »

Роуз, удари ни у земи с тоя топ :shock: :lol: :lol: !!! Скица безподобна си, явно и около теб се събират такива :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
РОУЗ

Re: Казуса с околоблоковите градини

Мнение от РОУЗ »

:mrgreen: Да не съм чула да се оплаквате!
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”