Компост на цена от 7,50лв за тон

Публикувай отговор
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Компост на цена от 7,50лв за тон

Мнение от tili »

Вчера ходих до хан Богров и натоварихме със съседа един бус с компост за 4.50 пари :mrgreen: Топъл, рохкав, мек и лек, просто идеален! Сега мисля да наръся петсантиметров слой направо върху лехите с растения без да го закопавам. Ще го ползвам и за загърляне на розите върху малко конски тор около храста. Не зная самият компост доколко е тор, въпреки че има лека миризма, но като подобрител на глина и като зимно одеало е супер :) Изобщо съм очарована от тази находка :ieeemyzh:
Заводът и персоналът му са чудо на чудесата, дано да продължат все така :stiskam:
А едрата фракция хората я купуваха за отопление. Товарят направо с фадрома в камиони.
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Компост на цена от 7,50лв за тон

Мнение от renimoss »

Безкрайно благодаря за темата и за споделения опит :tzvetentze:
Ами това е идеален мулч! И на цвят и на консистенция. Пък щом има и различни фракции, още по-добре. А щом продават и на чували - какво повече да иска човек!
Моля споделете, ако имате впечатления за динамиката на наличностите, т.е. явно събота и неделя има най-голям наплив и се изчерпва, но как е през седмицата? :hmmm:
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Компост на цена от 7,50лв за тон

Мнение от tili »

Имаше една - две коли. Количеството е огромно. Аз ходих във вторник, може би през почивните дни е по-оживено.
И един съвет - като товарите гледайте купчината да е по-суха. Така ни посъветва един от работниците. Толкова любезен персонал на едно място не съм виждала :)
Аватар
Таралас
Кафе машина
Мнения: 3155
Регистриран на: Юли 3, '11, 12:47
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Компост на цена от 7,50лв за тон

Мнение от Таралас »

Искам да закупя по голямо количество, може ли някой който е закупувал да ми обясни как стават нещата с транспорта и ако някой от пловдив желае да се комбинираме с 20 тона примерно ????
VIBER tel 0877 28 88 40 Facebook https://www.facebook.com/georgi.goshev.9
[url=http://www.exoticplantsbg.com/][img]http://prikachi.com/images/194/7864194b.png[/img][/url]
Титаник е направен от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьор.
Аватар
kannamy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1445
Регистриран на: Яну 16, '12, 16:36
Местоположение: София/Богьовци
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Компост на цена от 7,50лв за тон

Мнение от kannamy »

Между двата празника се замъкнах за компост.И да ви кажа много съм доволна 220кг. за 1,56 лв..ситен хубав ,не е като снимката по-напред.Явно го разделят и всеки си избира според това какво му трябва.Ми то чувалчетата ми струваха повече, отколкото материала .За подобряване на почвата е супер .
Таралас , на твоя въпрос-отиваш с твой транспорт .Ако си като мен с чували си го насипваш ,ако си с голяма кола,демек камион ,там има багерчета ,ще ти го насипят .На влизане и излизане те мерят и разликата я плащаш по 7 и нещо на тон.Може би, ако е за по-голямо количество трябва да им звъннеш за по -сигурно.Абе най -добре е да проведеш един разговор с тях /телефона на директора е някъде по-нагоре в темата/
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Компост на цена от 7,50лв за тон

Мнение от renimoss »

Значи имат и ситна фракция. Супер!
А някой знае ли къде край София се намира нещо като хумусно депо? Т.е. място, където се складира горния хумусен хоризонт почва, който се маха при строителство и ако не се използва за насипване по закон трябва да се депонира на такова място (поне на теория). Мисля си, че такова място е потенциален източник на почва за насипване на по-големи количества.
MitkoGeorgiev
Виенско кафе
Мнения: 418
Регистриран на: Дек 30, '15, 18:36
Местоположение: София - 850 м. над морето
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Компост на цена от 7,50лв за тон

Мнение от MitkoGeorgiev »

Днес, след като се обадих на телефона по-горе, един не съвсем любезен глас ми каза да се обадя в отдел продажби, но да идвам имало компост. Взех бус и аз с колата и отидох, за да се уверя, че сме в България, че това дето го чета по горе не го вярвах. На портала ме посрешна пъдаря и каза компост няма. Опитах се да звънна на телефона на господина, който ме покани иииии разбира се не вдигна и аз си тръгнах. Така че да знаете вече нещата се урегулираха и в този завод - по български!!! Иначе видях вече да продават един чувал от завода за скромната цена от 12 лв. Надявам се разбрахте, при 1000 % печалба. Не ходете там!!!!
Алкохолът убива нервните клетки и така остават само спокойните!
anny
Виенско кафе
Мнения: 347
Регистриран на: Апр 9, '13, 20:48
Местоположение: София

Re: Компост на цена от 7,50лв за тон

Мнение от anny »

Еееееее това е толкова разочароващо! :eeeh: Тъкмо умувахме с близките ми как да си осигурим камионче, как ще се транспортира до вилата... Щеше да се отрази чудесно на скапаната почва там един слой дори и от по-едрата фракция
Аватар
iveliks
Виенско кафе
Мнения: 338
Регистриран на: Сеп 24, '10, 09:05
Местоположение: София

Re: Компост на цена от 7,50лв за тон

Мнение от iveliks »

Не мога да повярвям и тука ли станаха нещата като навсякъде.Не ми се вярва миналото лято ходих няколко пъти отношението беше наистина добро скоро мислех пак да отида направо съм учуден от такава промяна дори както сте го нарекли падаря беше сговорчив и учтив .
Жалко ако е така вече.
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Компост на цена от 7,50лв за тон

Мнение от Noel »

Да не би за различни места да става дума :hmmm:
Жалко,тъкмо и аз се гласях :snif:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”