Компост на цена от 7,50лв за тон

Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Компост на цена от 7,50лв за тон

Мнение от calico »

това на снимката за в почвата е едричко, обаче е чуден мулч ако е наистина без химикали и пр.
Жалко че съм далеч :eeeh:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Компост на цена от 7,50лв за тон

Мнение от zeleno »

ами ако е безвередно , аз бих го ползвала като подобрител на структурата на почвата без да очаквам нищо повече
за тежки сбити почви все ще помогне
Аватар
iveliks
Виенско кафе
Мнения: 338
Регистриран на: Сеп 24, '10, 09:05
Местоположение: София

Re: Компост на цена от 7,50лв за тон

Мнение от iveliks »

Не че нещо въпреки но вчера ходих до завода за да видя на място и говорейки с един от работещите там човека ми сподели колко много фирми го вземат на тази цена и го пакетират и продават на съвсем друга всеки знае колко върви един чувал с пръст(торфо-почвена смес) и как изглежда пръстта там минала е покрай торфа .Миналата година в Баумакс продаваха почвен субстрат който съдържаше кал , кори и дори не си спомням дали имаше перлит а беше вносно производство .Не навивам никой всеки сам си преценява аз просто споделих с вас нещо което на мен ще ми свърши добра работа .
А от тази година столична община подарява по 10кг от субстрата на всеки който си е платил данъците отиваш с бележката за платен данък и си товариш.
Аватар
kesten
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1218
Регистриран на: Дек 2, '11, 10:10

Re: Компост на цена от 7,50лв за тон

Мнение от kesten »

Ивеликс, супер е според мен. Не е точно компост, но със сигурност е почвоподобрител. А щом може да се вземе и по-малко от тон там съм с чувалите и колкото мога да натоваря.
Гледах сайта това е с.Яна- нали. Лесно ли се намира.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Компост на цена от 7,50лв за тон

Мнение от Гео, граф »

Тц, Кестен, не е Яна, а Хан Богров. Би трябвало да е между Долни и Горни Богров. Обаче там пък къде ще да е :hmmm: ??? Пътувам често в тази посока, не съм забелязала такива съоръжения. Да не би да е след разклона за Елин Пелин?

Иначе една баба викаше ''Хубава работа, ама малко циганска'' - направили инсталация за чудо и приказ за почти 40 млн.лв., а най-простичък сайт няма. И телефон дори :swonder: ...

ПП. Опа, вземем си думите назад. Имало сайт, ама съм минала с 200 покрай тази информация :oops:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
iveliks
Виенско кафе
Мнения: 338
Регистриран на: Сеп 24, '10, 09:05
Местоположение: София

Re: Компост на цена от 7,50лв за тон

Мнение от iveliks »

Значи такива инсталаций има и на Хан Богров и в с.Яна
Тази на Хан Богров е като минеш през долни Богров за пътя към Елин Пелин следваш табелите за Мусачево и след километър и по-малко след разклона за Елин Пелин е завода насред полето е и нямя как да го пропуснеш около него няма нищо друго а той е голям имам и телефон да се обадите за да проверите дали имат в момента налично защото ви казах че ежедневно го изкопуват .Телефон 0889 077 071 незнам името на господина но е супер отзивчив и подробен само попитайте .С кола и чували дори може и по късно през деня да се ходи няма проблем въпросът е че трябва сами да си го пълните във ваши чували или съдове,мерите колата на влизане мерите на излизане и плащате дори ми казаха 7,20лв .Суровината е лека .
Аватар
kesten
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1218
Регистриран на: Дек 2, '11, 10:10

Re: Компост на цена от 7,50лв за тон

Мнение от kesten »

Благодаря много Ивеликс. Непременно ще отида. Не можеш уплаши градинар че сам трябва да си пълни чувалите. Като събирам кори от временните складове за дървен материал, да не би горските духчета да помагат :daaa:

ПС: Пуснах търсене на маршрут в Bgmaps - и като се напише Хан Богров- директно излиза- Инсталация за биологично третиране.
Аватар
iveliks
Виенско кафе
Мнения: 338
Регистриран на: Сеп 24, '10, 09:05
Местоположение: София

Re: Компост на цена от 7,50лв за тон

Мнение от iveliks »

Работят и сега по празниците и събота и неделя просто се обаждайте да проверите има ли компост.
Аватар
kesten
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1218
Регистриран на: Дек 2, '11, 10:10

Re: Компост на цена от 7,50лв за тон

Мнение от kesten »

Искам да изкажа своята благодарност на г-н.Николай Савов директор на завода. Изключително отзивчив и любезен. Дай-боже на страната ни повече такива ръководители!!! /умишлено не пиша директори, защото да си ръководител се изискват много качества "да менажираш".

След събота и неделя исках да купя компост- но както той се изрази- "Буквално всичко се измете през уйк енда". Много хора са решили да пробват този компост, а той е СУПЕР!

След като няколко дена подред се обаждах да питам има ли, вече успях да купя и аз. Купя- не е точната дума, защото напълних колата си колкото можах с чували. Събра 125кг. и платих 85 стотинки.

Не знам за какво точно платих- за труда на любезните служители, за това че измериха колата два пъти- влизане и излизане, за това че служителя от портала дойде с мен до мястото на компоста и ми даде лопата и ми показа как да пълня чувалите /аз не че не знам, но той беше така любезен да покаже на клиента!/ или за самия компост?? :dovolen: .
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Компост на цена от 7,50лв за тон

Мнение от МГХ »

Жалко ,че съм далеко.При мен има дива гора и колкото си искаш клечки и угнили части от дървета и листа ,но няма кой да ми ги носи. :lol: :lol: :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”