Компост на цена от 7,50лв за тон

Re: Компост на цена от 7,50лв за тон

Мнениеот tili » Сря Дек 16, 2015 5:38 pm

Вчера ходих до хан Богров и натоварихме със съседа един бус с компост за 4.50 пари :mrgreen: Топъл, рохкав, мек и лек, просто идеален! Сега мисля да наръся петсантиметров слой направо върху лехите с растения без да го закопавам. Ще го ползвам и за загърляне на розите върху малко конски тор около храста. Не зная самият компост доколко е тор, въпреки че има лека миризма, но като подобрител на глина и като зимно одеало е супер :) Изобщо съм очарована от тази находка :ieeemyzh:
Заводът и персоналът му са чудо на чудесата, дано да продължат все така :stiskam:
А едрата фракция хората я купуваха за отопление. Товарят направо с фадрома в камиони.
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот renimoss » Чет Дек 17, 2015 11:43 am

Безкрайно благодаря за темата и за споделения опит :tzvetentze:
Ами това е идеален мулч! И на цвят и на консистенция. Пък щом има и различни фракции, още по-добре. А щом продават и на чували - какво повече да иска човек!
Моля споделете, ако имате впечатления за динамиката на наличностите, т.е. явно събота и неделя има най-голям наплив и се изчерпва, но как е през седмицата? :hmmm:
Аватар
renimoss
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот tili » Чет Дек 17, 2015 12:25 pm

Имаше една - две коли. Количеството е огромно. Аз ходих във вторник, може би през почивните дни е по-оживено.
И един съвет - като товарите гледайте купчината да е по-суха. Така ни посъветва един от работниците. Толкова любезен персонал на едно място не съм виждала :)
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот Таралас » Нед Дек 27, 2015 3:13 pm

Искам да закупя по голямо количество, може ли някой който е закупувал да ми обясни как стават нещата с транспорта и ако някой от пловдив желае да се комбинираме с 20 тона примерно ????
СКАЙП - georgi_goshev, tel 0877 28 88 40
Изображение
Титаник е направен от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьор.
Аватар
Таралас
Кафе машина

Години: 44

Мнениеот kannamy » Сря Яну 06, 2016 1:16 pm

Между двата празника се замъкнах за компост.И да ви кажа много съм доволна 220кг. за 1,56 лв..ситен хубав ,не е като снимката по-напред.Явно го разделят и всеки си избира според това какво му трябва.Ми то чувалчетата ми струваха повече, отколкото материала .За подобряване на почвата е супер .
Таралас , на твоя въпрос-отиваш с твой транспорт .Ако си като мен с чували си го насипваш ,ако си с голяма кола,демек камион ,там има багерчета ,ще ти го насипят .На влизане и излизане те мерят и разликата я плащаш по 7 и нещо на тон.Може би, ако е за по-голямо количество трябва да им звъннеш за по -сигурно.Абе най -добре е да проведеш един разговор с тях /телефона на директора е някъде по-нагоре в темата/
Аватар
kannamy
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот renimoss » Сря Яну 06, 2016 1:29 pm

Значи имат и ситна фракция. Супер!
А някой знае ли къде край София се намира нещо като хумусно депо? Т.е. място, където се складира горния хумусен хоризонт почва, който се маха при строителство и ако не се използва за насипване по закон трябва да се депонира на такова място (поне на теория). Мисля си, че такова място е потенциален източник на почва за насипване на по-големи количества.
Аватар
renimoss
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот MitkoGeorgiev » Чет Мар 17, 2016 1:58 am

Днес, след като се обадих на телефона по-горе, един не съвсем любезен глас ми каза да се обадя в отдел продажби, но да идвам имало компост. Взех бус и аз с колата и отидох, за да се уверя, че сме в България, че това дето го чета по горе не го вярвах. На портала ме посрешна пъдаря и каза компост няма. Опитах се да звънна на телефона на господина, който ме покани иииии разбира се не вдигна и аз си тръгнах. Така че да знаете вече нещата се урегулираха и в този завод - по български!!! Иначе видях вече да продават един чувал от завода за скромната цена от 12 лв. Надявам се разбрахте, при 1000 % печалба. Не ходете там!!!!
Алкохолът убива нервните клетки и така остават само спокойните!
MitkoGeorgiev
Кафе с мляко

Години: 52

Мнениеот anny » Чет Мар 17, 2016 9:21 am

Еееееее това е толкова разочароващо! :eeeh: Тъкмо умувахме с близките ми как да си осигурим камионче, как ще се транспортира до вилата... Щеше да се отрази чудесно на скапаната почва там един слой дори и от по-едрата фракция
anny
Виенско кафе

Години: 28

Мнениеот iveliks » Чет Мар 17, 2016 10:01 am

Не мога да повярвям и тука ли станаха нещата като навсякъде.Не ми се вярва миналото лято ходих няколко пъти отношението беше наистина добро скоро мислех пак да отида направо съм учуден от такава промяна дори както сте го нарекли падаря беше сговорчив и учтив .
Жалко ако е така вече.
Аватар
iveliks
Виенско кафе

Години: 37

Мнениеот Noel » Чет Мар 17, 2016 10:07 am

Да не би за различни места да става дума :hmmm:
Жалко,тъкмо и аз се гласях :snif:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
Noel
Наркоман

Години: 50

Мнениеот renimoss » Чет Мар 17, 2016 10:15 am

Еееее, мила РОдино!!!!!!!!!!!! :evil:
И аз се бях приготвила да ходя тия дни.
На сайта им пише с дата 23.09.2015:
"Продажбата на компост от ИБТ Хан Богров се извършва по предварително утвърден график от Директора на ОП "СПТО".
Всеки, който желае да закупи компост от ИБТ Хан Богров предварително трябва да си заяви количество на тел: 0887 099 042!"
Аватар
renimoss
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот Таралас » Чет Мар 17, 2016 11:20 pm

renimoss написа:Еееее, мила РОдино!!!!!!!!!!!! :evil:
И аз се бях приготвила да ходя тия дни.
На сайта им пише с дата 23.09.2015:
"Продажбата на компост от ИБТ Хан Богров се извършва по предварително утвърден график от Директора на ОП "СПТО".
Всеки, който желае да закупи компост от ИБТ Хан Богров предварително трябва да си заяви количество на тел: 0887 099 042!"

Компоста им е шит, говорих с колега който е товарил от там, така ми каза, и аз съм разочарован, защото си правих планове, ако искаш да е добър то трябва да му вкараме микроорганизми, за да стане инак бил шит
Изображение
Аватар
Таралас
Кафе машина

Мнениеот tili » Чет Мар 17, 2016 11:48 pm

Не знам за професионалисти. Аз съм доволна от самото угниване и разпадането на този компост, За моята почва е полезен. Жалко ще е ако няма да иамаме достъп до него вече .
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот renimoss » Пет Юни 17, 2016 2:41 pm

Ето прясна информация от днес.
Компост дават при предварително записване от предишната седмица. На сайта има инструкции, само че не се обаждайте на посочения телефон, както пише в сайта, а пуснете мейл на посочената в наредбата поща. Е, малко се забавиха с публикуването на графика (във вторник вечер), което по наредба трябва да е в петък за следващата седмица, но пък като им се обадите, че сте си пропуснали деня, няма проблем да отидете на следващия ден. Бяха много любезни. Търсете графика в раздел "Начало-Закупуване на компост", а не в "Новини" където се мъдрят стари графици.
В момента предлагат компост дребна фракция, която е идеална за смесване с почва в градината. Малко дребна ми се вижда за мулч. Казаха ми, че за сега няма да предлагат от едрата фракция. Дребното, ако се пресее, става и за саксии.
Направи ми изключително добро впечатление цялата инсталация, организацията на работата, техника и въобще - всичко! Наистина е по европейски, колкото и изтъркано да звучи. В различните части имаше компост в различни етапи на преработка. Почистват го от други примеси, напр. пластмасови и т.н. Това, което аз получих срещу 7.50 лв./тон беше идеално чисто.
Изводът за мен е, че тази инсталация е едно много добро като идея и реализиране предпиятие, което върши работа и можем да си пожелаем така да е и занапред :tzvetentze:
Аватар
renimoss
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот Таралас » Вто Сеп 26, 2017 10:54 pm

Този компост за нищо не става
Изображение
Аватар
Таралас
Кафе машина

ПредишнаСледваща

Назад към Други цветарски теми