Грижи за цветята при отсъствие от дома

dal

Re: Грижи за цветята при отсъствие от дома

Мнение от dal »

абе...аз дето се казва се сетих кога да питам , но я ми обяснете за сортовите хибита-аз моите до сега ги гледам лятото от април до ноември на двора-на пек , до стена и поливам наред ; Та , марковите хибискуси какво да ги правя ? и тях ли така? Търпят ли пряко слънце? Да не би да искат пулверизиране? къпане със дъждовалката траят ли? и т.н. :lol:
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Грижи за цветята при отсъствие от дома

Мнение от evita »

Моите сортови хибита бяха в парника миналото лято,на як пек,на жега.
Номера е да свикнат,постепенно да се изкарват на слънце.
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3594
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 595 пъти

Re: Грижи за цветята при отсъствие от дома

Мнение от ptiholov »

Дал,няма значение какви са хибискусите-всички обичат светлина и топлина.Всички на жегата.Моите всички са на югоизточна тераса. :nod: :daaa: Можеш да пръскаш,но само ако са вече на сянка.Все пак внимавай,ако ги вали дъжд,въпреки,че имах тази година едни големи хибита,които бяха в двора и ги валеше,и град ги удари и нищо им нямаше,но все пак внимавай. :dovolen:
dal

Re: Грижи за цветята при отсъствие от дома

Мнение от dal »

темата нали е за отсъствие и грижи...и аз се сетих че лятото често ни няма , и то за периоди 5-7-10 дена...
, пък който ме замества в поливането...малко е сложно -ще бъде каквото за другите това и за тях :stiskam:
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Грижи за цветята при отсъствие от дома

Мнение от evita »

Нямаше ме за 10 дни лятото и оставих хибитата ,които са в парника в легени с вода и на шарена сянка.В прекрасно състояние ги заварих.Нямах загуби.Орхитата издържат,само тия окачените на пънове ги дадох на отглеждане при Стефчева.
Аватар
Milena Orchid
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Ное 26, '09, 18:09
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

Re: Грижи за цветята при отсъствие от дома

Мнение от Milena Orchid »

Хе хе, Еви тя Дал за хибитата пита, ти сега за орките и говориш :lol: Надушвам заговор тука ;) то не че и аз не участвам де... Дал, почвай да учиш там китайски ли беше, сечуански ли :hihihi:
dal

Re: Грижи за цветята при отсъствие от дома

Мнение от dal »

Блеки написа:Хе хе, Еви тя Дал за хибитата пита, ти сега за орките и говориш :lol: Надушвам заговор тука ;) то не че и аз не участвам де... Дал, почвай да учиш там китайски ли беше, сечуански ли :hihihi:
Блеки , мила , аз съм човек откровен и директен до безобразие на моменти...
Днес като чух в слушалката "Взимам ти орхидейка и идвам-има извито и цветове на върха" и се сетих за всичко тука четено гледно за темата със съветите и за твоите снимки...и направо ми остърче косата.
без една мога прекрасно , с една няма да остана , за това си поръчах една вносна водка и нещата си придобиха нормален оттенък... а аз не пия по принцип :mrgreen:
не може и вън китки, и вътре китки , пороците кой ще им слугува :liubov2:
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”