Защо градинарстваме ?

Публикувай отговор
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 307 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Защо градинарстваме ?

Мнение от Di_Va »

краси кубарелова написа:Сега, като се оправи Цвети :stiskam: , ще направим пак нова голяма среща :ieeee: и ще има втора част на Книгата на Дал :angelche: и първа на Милена :angelche: ! :stiskam: Мисля, че може да не са те единствени...
Подкрепям с две ръце, но настоявам за по-голям тираж, че да има за повече хора! И да се преиздаде Първата книга на Дал!
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Защо градинарстваме ?

Мнение от Tanet »

Ей това пък го е написала Дал за градинарстването:
dal написа:мислех си за цветарството като краста..лесно е да те обвземе
ако не ти достига естетика и хубост по повод работата
ако няма как да ти е хоби да събираш салфетки и сапуни щото си пораснал ,
марки пощенски защото е скъпо и твърде застопорено ,
антики тъй като се стреля на месо ,
да ходиш на лов защото не си чак толкова гладен за да стреляш по сърни и зайци ,
ако хората са ти дошли до гуша с простотиите си и кашите , в които се забъркват ,
ако няма как да заиграеш комар и бинго тъй като си наясно , че системата е изначално изчислена принципно да губиш ти , а не "банката" ,
ако готварството те отегчава с палитрата клепане миризми и подсъзнателното усещане , че твориш заготовки, които до след 10-14 часа ще бъдат изсрани /извинете ме за израза/
ако мъжете като хоби отдавна са ти омръзнали и си убеден, че колкото и тона пясък да прехвърлиш надали ще извадиш бисери , а само капачки от бира ,
ако алкохолът като хоби пред очите ти е причина за проблемите на 80% от клиентите ти ,
ако не си падаш клептоман
и ти е пипкаво да шиеш гоблени
то тогава питам се-какво толкова ни остава , освен цветята?!
поливаш , ториш , разчоплиш и цъфне-радва ти очите и си мълчи :D
Ех Вале, и двете с Цвети си идвайте при нас :tzeluvka: .
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Защо градинарстваме ?

Мнение от milena02 »

Ооооо класата на Дал е недостижима! Тя е Виктор Юго, аз съм Емилиян Станев примерно.
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 307 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Защо градинарстваме ?

Мнение от Di_Va »

Екстра сте и двете , различни, но удоволствието за четящите е голямо! :liubov:
Аватар
darusha5k
Виенско кафе
Мнения: 319
Регистриран на: Яну 14, '11, 17:28
Местоположение: Пловдив

Re: Защо градинарстваме ?

Мнение от darusha5k »

:daaa:
Di_Va написа:Екстра сте и двете , различни, но удоволствието за четящите е голямо! :liubov:
jesi
Кана кафе
Мнения: 533
Регистриран на: Мар 12, '10, 17:02
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Защо градинарстваме ?

Мнение от jesi »

А при мен беше едно бодване на цвете тук и там и толкова.Градинката ми е малка.Но една година ме съкратиха/е после пак ме съкращаваха,но цветята ме спасяваха/и ме обхвана такава депресия.Чудех се къде да се дяна.Един ден дъщеря ми ми показваше как се работи с интернет...и какво мислите беше нещото,което изписа първо "цветя"/каза ми мамо ти обичаш цветята/и тогава Ви открих и се започна едно цветарстване....и пак градинката ми е малка и пак не мога да направя много от нещата,които искам,но ми доставя истинско удоволствие да съм сред цветенцата си.Малко в стаята,малко на терасата и малко в градинката и се получава.Сега имам едно малко цветарче на 4 годинки,което е плътно до мен,когато се занимавам с цветенца и то сее,полива...явно го заразих.Така и аз като повечето от Вас избягвам от нервите,тревогите и проблемите.Аз имам един лаф,че внук ми ми е валерианчето,но сега се замислих,че преди него бяха цветята,а сега в комбинация е още по-лековито!
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Защо градинарстваме ?

Мнение от Titi »

Градинарствам, защото ми е заложено в гените. За майка ми цветята и градината са едно от най-важните неща в живота, та тази страст ми е предадена генетично. Заради това се опиянявам от мириса на влажна почва и обожавам да си заравям ръцете в нея.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
спатифилия
Кана кафе
Мнения: 694
Регистриран на: Май 22, '12, 13:13
Местоположение: видин

Re: Защо градинарстваме ?

Мнение от спатифилия »

Ей ся ма разревахте! :cry:Хеле след поста на Дал! :cry: :cry: :cry: От ЕГН-то ли е,критиката ли ме гони или просто вие сте толкова....Абе,обичам ви!!! :liubov: :sheart: Нищо,че не ви познавам реално,нищо че не съм ви докосвала и разговаряла с вас!
Досега със земята ви прави толкова земни и в същото време толкова мъдри! :tzeluvka:
Благодаря на съдбата,че ме срещна с вас! :tzvetentze:
Извинявам се за спама! :oops:
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Защо градинарстваме ?

Мнение от Noel »

спатифилия написа:Ей ся ма разревахте! :cry:Хеле след поста на Дал! :cry: :cry: :cry: От ЕГН-то ли е,критиката ли ме гони или просто вие сте толкова....Абе,обичам ви!!! :liubov: :sheart: Нищо,че не ви познавам реално,нищо че не съм ви докосвала и разговаряла с вас!
Досега със земята ви прави толкова земни и в същото време толкова мъдри! :tzeluvka:
Благодаря на съдбата,че ме срещна с вас! :tzvetentze:
Извинявам се за спама! :oops:
Любовта не може да е спам :nod: А любовта ни към земята...тя ни доближава до небесата :liubov:
Спатифилия :gush:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
РОУЗ

Re: Защо градинарстваме ?

Мнение от РОУЗ »

Защото градинарстването е най-естественото нещо на този свят. Природа, цветя, дръвчета, храстчета, треви, езерца, рибки... а сред тях - човеци. :dovolen:
Тук е пълно с толкова много красота, съзидателност, любов...всичко е по много, извира отвсякъде и се усеща една цялост, и в щастието, и в тъгата. Толкова различни и толкова еднакви, като един организъм сте!
:liubov:
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”