Защо градинарстваме ?

Публикувай отговор
wenche

Re: Защо градинарстваме ?

Мнение от wenche »

Julieta7777 написа:Градинарстване - панацея!!!

http://agronovinite.com/10-prichini-da- ... dinarstvo/
Хахаха :P Националното градинарско бюро ( в Илинойс ) е можело да си спести време и пари, ако беше чело тук :P
sasha

Re: Защо градинарстваме ?

Мнение от sasha »

Родена съм и съм живяла в София, преди да забележа Сръчко и да го оженя за себе си. Та преди този момент бих се усмихнала снизходително на всяко твърдение, че на стари години ще живея на село и ще бъда щастлива от това.
Отначало идвахме в Тъжа само в събота и неделя, но от няколко години живеем постоянно тук. Няма по-ценно от това. Опитвам се да измисля подредени думи за да опиша защо, но нищо не излиза.
Всъщност за мен градинарстването е като подготовка за празник. На празника хубавото му е във вълнението по подготовката и очакването. Кого ще поканим, дали ще дойде, менюто...,как да го приготвя, коя рецепта е най-подходяща, дали нещо няма да ме провали в последния момент, какво да облека/това последното ми е най-малко важно, само от приличие и уважение/ и прочие вълнения. Самият празник бързо прелита, няколко часа и...остават само спомени. Така е и с градината: това дали е презимувало, ще се покаже ли от земята, дали се развива добре, сянка ли му е или слънце, дали не го преполях, ще направи ли цветоноси, а има, дали ще ги задържи, ще цъфне ли, ааааа цъфна какъв празник :ieeemyzh: . В това време някой друг леко показва носле от земята и така целия сезон. А зимата ли? Зимата мечтая, избирам нови мечталки, планирам кое къде ще предислоцирам, за да отворя място на новите и...пак идва безкрайният празник.
И така не усещам, че лошотиите минали покрай мен и въобще не съм ги отразила. А Убавиньите, аааа тях си ги отмятам подобаващо.
Много ми е важно, някой да се съласи да му покажа какво е преживяло зимата, какво е цъфнало и колко е порастнал някой друг.В този ред си намерих точното място с идеята да представям градината си на гости на Павел баня, защото те дали от неудобство, дали от други съображения ме изслушват търпеливо и аз мога да си разказвам на воля. Разбира се, по-важно ми е да споделям тук, в този НЕВЕРОЯТЕН ДОМ - форума, но не винаги мога да цъкам фотки за всяка кека и да очаквам да ръкопляскате и да изпадате в телешки възторг, щото ей таз тревица е извадила още едно стръкче
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Защо градинарстваме ?

Мнение от Tanet »

http://www.arenamedia.net/na_arenata.ph ... u_id=16047" onclick="window.open(this.href);return false; - жените градинарки живеят по-дълго
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
лалесъм

Re: Защо градинарстваме ?

Мнение от лалесъм »

“Бяхме изненадани да наблюдаваме такава силна връзка между увеличеното излагане на зеленина и ниската смъртност“, заяви Петер Джеймс от училището за обществено здраве към Харвардския университет.
:lol:
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Защо градинарстваме ?

Мнение от Tanet »

Аз пък не мога да реша дали обосновахме или оборихме това заключение7
“ Той също така допълни, че учените са били още по-изненадани и от факта, че голяма част от ползите, свързани със зеленината, имат връзка с психичното здраве."
Предвид последните форумни драми :hihihi: :hihihi:
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
elena kirilova

Re: Защо градинарстваме ?

Мнение от elena kirilova »

https://sputnik.bg/mikrobi-antidepresan ... htastlivi/" onclick="window.open(this.href);return false;
спешно трябва да заровим ръце в земята :dovolen:
лалесъм

Re: Защо градинарстваме ?

Мнение от лалесъм »

нашият случай направо си е за ново научно изследване в Харвард :lol:
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Защо градинарстваме ?

Мнение от clock »

Tanet написа:Аз пък не мога да реша дали обосновахме или оборихме това заключение7
“ Той също така допълни, че учените са били още по-изненадани и от факта, че голяма част от ползите, свързани със зеленината, имат връзка с психичното здраве."
Предвид последните форумни драми :hihihi: :hihihi:
Тани, ще ме умориш :srofl: Представям си физиономиите на учените, когато са констатирали тия открития :srofl: Сега що се сетих за Луи дю Финес! :lol: :lol:
РОУЗ

Re: Защо градинарстваме ?

Мнение от РОУЗ »

Трябва да ни прожектират през зимата зеленина, както в Пекин им прожектират слънце. :lol:
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Защо градинарстваме ?

Мнение от Tanet »

"...Престригването на тревата и плевенето могат да се превърнат в начин на живот, сине мой....Защо ли? Защото те карат да се наведеш, поне за малко да обърнеш гръб на всички хора и на целия град, карат те да се поизпотиш и те смъкват долу до пръстта, където пак си спомняш, че имаш нос. А когато по този начин останеш сам със себе си, ти наистина идваш на себе си за известно време; останал сам, имаш възможност да обмислиш нещата из основи. Градинарството е най-хитрият начин да си пофилософстваш скришом. Никой не се досеща, никой не те укорява, никой не те подозира, а ти си се потулил тук, един Платон сред божурите, един Сократ, който прекопава боровата си горичка. Човек, помъкнал чувал с тор по своята ливада, е същински Атлас, който оставя Земята да се върти с лекота на неговото рамо... Копай в земята, рови се в душата..."

"Вино от глухарчета" Рей Бредбъри
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”