Защо градинарстваме ?

Re: Защо градинарстваме ?

Мнениеот Гео, граф » Вто Авг 09, 2016 11:58 am

Неподражаемото обобщаване на общата ни мания, направено от Дал, трябва да се види от повече хора :nod: (за да не го слагам в Аксиомите, че шме бие 8-) )

dal написа:Мигленка , много хубава тема .
Обаче тука има някаква как да кажа , драма да речем - не че няма цинцифуции , има , има и тротоарна екзема и токчета имат
даже рокли на цветя не знам от къде дали от интернет , не съм питала
но повечето им пари и трепети са насочени другаде :D

Сега, знам че си учудена , че ако някоя кокошка завърти десет лева в джоба излишни може да не си купи лак или прашки , обаче тука е така , моментално се купуват 1 розичка в рае и дива чушка с вариегатни листа.
Тука омбрето им не е зцвят на коса ами е остинките да прелеят , разбираш ли в цвят - плавно а не натрапчиво
Тука сме без нокти защото къртичим. Поради маркучите ни се напукват петичките.
Заради градините нерядко с текезесарски тен на потник.
Устойчиви на химична атака поради пръскане на градините с кво ли не , никаква чувствителност- дебелокожи !
За парфюмите какво да ти кажа , тука владеят милиони туршии и сто вида сосове и запръжки , а за сладката не говоря , а всяка молска кокошка за три часа лови любовник па тука ловят рецепта френска селска и я правят на момента. Бият козунак в пералня на центрофуга.
Влизат нормални необременени нови хора и за три месеца или шест стават същите маскари.
Почват да ходат като зомбита да крадат от градините на хората и да светят в тъмното
Въртят гозби чорби и парфюмерията я разбират като да се хнадупиш и да помиришеш гюл .
Плетат , шият , бродират. Въртят дизайн. Ходят по битаците като клошарки. Поне три са събирали отпадъци по контейнерите , например стар куфар дето ще се впише на новата винтидж кухня под шапрона. Фотографки са много добри.
Разменят си всичко. Направили са си табелки.Тва е щото не си помнят пинкодовете . Даже мъжете им имат инициали да не ги губят по форумните срещи. Боледуват общо и си разменят рецепти китки и всякакви идеи за да успокоят психоотклонението.
Не помага много.
И аз не съм уред, хич . Даже може да се каже , вече съм напълно хронифицирала в някои аспекти.
Разбирам че молуването е култура . Парцалената индустрия жъне по цял свят небивал успех.
Ама тука за една вероника са готови да изкормят бронтозавър.
Знаеш ли те си внесоха от китай божури и от сингапур семки и от бразилия не помня какво , довлекоха рози от канада и сащ.
За костюмче вече не съм толкоз сигурна дали ще им трепне око :D

а ти имаш предвид конкретна мода , или само така си пишеш :lol:
''Защото да се живее е приключение опасно, несигурно и вредно, но пък приятно.'' - Мимет
Снимките ми!

И пътя е хубав, и пристигането е безкрайно.
Днеска го сАдим, утре го кОпам :-)
Аватар
Гео, граф
Чист кофеин

Години: 53

Мнениеот elena kirilova » Вто Авг 09, 2016 12:50 pm

да има го пратим в НАП,да им просветне
http://www.snimka.bg/?profile,uploadinf ... =6;#paging

''Не мога да се задоволя само с красиви мечти, искам и красиви реалности."
elena kirilova
Чист кофеин

Мнениеот сюзан » Вто Авг 09, 2016 5:19 pm

Ох, как съм пропуснала тази тема :ufff: :ufff: :ufff:
Изчетох всичко написано. Просто учудващо е колко еднакво мислим и чустваме всички. Мога да се подпиша под повечето от вашите мисли.
Какво да кажа за себе си? Аз също мисля, че имам тази любов към растенията по наследство. И моята баба, и майка ми бяха цветарки. А генът е голяма работа, да знаете!
Щастлива съм, че открих този форум и всички вас. Да сте живи, здрави и все така луди.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикенсън
Аватар
сюзан
Кафевар/ка/

Години: 67

Мнениеот Noel » Вто Авг 09, 2016 11:53 pm

Извървях дълъг път на дисекция последните месеци.Отлюспвах парче по парче душата ми,за да се родя отново.Та и до тази тема стигнах-защо градинарствам?
Гени,тръпка,потребност от грижа,стремеж към красиво...може.Но най-значимото,което разбрах това е страстта към живота.Ако тя излинее,ако посърне ,мигом градината загубва цвят.И никоя сила не може да ни върне там ако ще и най-свидното ни цвете да загива.Само желанието отново да сме живи ни връща обратно при земята.Това е.
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
Noel
Наркоман

Години: 49

Мнениеот дара » Сря Авг 10, 2016 10:34 am

Noel :tzeluvka: :gush: :tzvetentze:
Аватар
дара
Чист кофеин

Мнениеот Julieta7777 » Сря Авг 10, 2016 12:06 pm

Ноелка,

Този красив подарък ЖИВОТ, трябва да се живее жадно..... докато.... свърши! Без капка суетене, колебание и с много вяра в доброто и човека!!!!
Аз така я карам и добре е някак си :ieeee: :ieeee: :ieeee:

Обичам те, градинарствай и се грижи за себе си!!!! :tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka:
Аватар
Julieta7777
Виенско кафе

Години: 59

Мнениеот Мария Николова » Сря Авг 10, 2016 1:32 pm

Noel написа:Извървях дълъг път на дисекция последните месеци.Отлюспвах парче по парче душата ми,за да се родя отново.Та и до тази тема стигнах-защо градинарствам?
Гени,тръпка,потребност от грижа,стремеж към красиво...може.Но най-значимото,което разбрах това е страстта към живота.Ако тя излинее,ако посърне ,мигом градината загубва цвят.И никоя сила не може да ни върне там ако ще и най-свидното ни цвете да загива.Само желанието отново да сме живи ни връща обратно при земята.Това е.

Боже, Слънчева, от къде го знаеш, като не съм ти го казвала!
Никое цвете не ми е по-важно от човека, но никой човек не ми е по-важен от форум Hobbykafe.
Аватар
Мария Николова
Наркоман

Години: 74

Мнениеот clock » Нед Яну 08, 2017 12:17 am

Купих си една тетрадка. Красива, специална, шита, с твърди корици. Купих си я няколко дена след като попаднах сред вас. В нея казах, че ще си записвам всяка важна информация, която откривам тук. Правя го, но малко. Повече записвам мечти и разсъждения. За градината. Та тази тетрадка започнах именно така: "Ако някой ми беше казал преди време, че ще се запаля по градинарстването щях да му се присмея. Ако пък същият този някой ми беше казал и че ще заобичам рози, тогава вече щях да му предложа и термометър да си премери температурата." И сега се смея на себе си и челото си опипвам от време на време. Не, всичко ми е наред и не съм болна. Просто пораснах. От дете съм бунтарка. Всички направо - аз накриво. Бунтове всякакви и за всичко. Лигавщини не понасям. А пък прехласването по китки беше една от върховните лигавщини. Обичах Природата и това е! Всякакви засукани цветенца за мен бяха човешки създаден изкуственяк. Откраднах си от природата три - четири корена папрат и тя беше моята гордост в градината. Плюс диви теменужки и детелинки. После дойде смъртта. Майчето почина, после леля, после баба. Три любими жени и на трите улових последният дъх, бях до тях. Труден урок. След него дойдоха размислите, откритията, проглеждането. С проглеждането видях и красотата. Нежността и цвета. Аромата. Накъдрените крайчета и трептящите тичинки. Зеленината като приливна вълна свежест. Сладостта от всичко направено. От мен и за мен. И за останалите у дома. Изхвърлих доста вещи и дрехи. Непотребни вече никому. Стари или на заминали си хора. Но в градината си имам няколко божура. Свекърва ми ли ги е садила, нейната свекърва ли, не знам. Но те са там и красят всяка година градината. Вече не ми се бунтува. Търся спокойствието, красотата, минутката близост. Градината не ми запълва липси, тя ме създава и аз съм благодарна. Така нова се харесвам повече.
Аватар
clock
Кафе с мляко

Години: 44

Мнениеот Lois » Нед Яну 08, 2017 12:40 am

clock, много красиво :dovolen:
Аватар
Lois
Баш кафе майстор

Мнениеот clock » Нед Яну 08, 2017 12:42 am

Lois :gush:
Аватар
clock
Кафе с мляко

Мнениеот Гео, граф » Чет Яну 12, 2017 11:43 pm

clock написа:Купих си една тетрадка...
... Градината не ми запълва липси, тя ме създава и аз съм благодарна. Така нова се харесвам повече.

О, Часовниче, осополивих се заради теб :sworried: ...
''Защото да се живее е приключение опасно, несигурно и вредно, но пък приятно.'' - Мимет
Снимките ми!

И пътя е хубав, и пристигането е безкрайно.
Днеска го сАдим, утре го кОпам :-)
Аватар
Гео, граф
Чист кофеин

Мнениеот Noel » Чет Яну 12, 2017 11:51 pm

Clock :liubov:
Разтърсващо!
Боже,колко истински хора има по този свят.....
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
Noel
Наркоман

Години: 49

Мнениеот clock » Пет Яну 13, 2017 12:03 am

Гео, Ноелка, представете си моята изненада когато аз открих вас!
Мислих, че съм сам самичка в света и изведнъж попадам тук. Огледах се, ослушах се - не можех да повярвам на очите и ушите си - имало място, където се били събрали Човеци! От онази по- добрата порода. От тогава съм сред вас. И ми е уютно.
Благодаря ви, момичета! :liubov: Обичам ви!
Аватар
clock
Кафе с мляко

Мнениеот calico » Пет Яну 13, 2017 8:21 am

Clock :liubov: :liubov: , много сме, луди сме!!!

Икигай.

Значението на японската дума икигай може да се опише по различни начини: „причината, поради която ставаш от леглото всяка сутрин“; „радостта да си винаги зает“; „страстта, която ти носи удовлетворение и радост“... Но всички те водят към едно – причината да живееш!

Японска притча разказва следното:
В малко японско градче една жена била на смъртно легло. Изведнъж тя почувствала, че душата й се отделя от тялото, извисява се в небесата и се озовава пред духовете на своите предци. Тогава чула силен глас, който я попитал:

- Коя си ти?
- Аз съм жената на кмета – отговорила тя.
- Не те питам кой е твоят мъж. Отговори коя си ти!
- Аз съм майка на четири деца. И съм учителка в местното училище.
- Нима те попитах колко деца имаш или къде работиш? – казал гласът и продължил да й задава въпроси, докато накрая тя казала:
- Аз съм една жена, която всяка сутрин се събужда, за да помага на своето семейство и да учи децата в училище.
След това тя се върнала в своето тяло и болестта й наскоро била излекувана. Жената открила своя икигай.
Моят селски двор
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
calico
Наркоман

Мнениеот clock » Пет Яну 13, 2017 10:14 am

Calico, :gush: както винаги мъдростта е в теб! :sbow:
Аватар