Цветни планове 2013

Аватар
ra4eto
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1034
Регистриран на: Мар 1, '11, 14:49
Местоположение: Габра,София

Re: Цветни планове 2013

Мнение от ra4eto »

Ах Дени,последните няколко дни обстойно разглеждах тази градина :D и смятам и на мен някой да ми зглоби тези кръгли конструкции :daaa: Много ми харесват,ноо преди тях ето какво ми предстои..
Изображение
(извинявам се за лошото качество)
1.само малко да поизсъхне и да се прекопае мястото за бъдещата трева,плюс поредното премахване на кореноща и бурени(това е насип от горски горен слой ,пълно е с какво ли не :ufff: )
2.да се изкопаят ограничители м/у тревата и зацветените места коите в момента са разделени визуално от колчета и канап :D
3.нови канали за поливна.Но пръскачките трябва да са доста компактни за да не пръскат китките,тъи като на готовото място леко ми мокрят розите,просто започнах да превземам моравата и се оказах неподготвена :hmmm:
4.оххххх,каменни плочи за пътеки към комшуто и мъжкото царство......
Спирам с броенето че лошо ми става,само като гледам тези грозни и опърпани дувариииии,там съм засадила бръшлян(от ляво)И изчаквам да видя как ще се развиват разтенията преди да набивам средства за още,тъй като под насипа който е около 40-50см.одтолу е нямам думи(там имаше стари постройки)глина и скала,гаден насип,с лоста правихме дупки за по големите :x
Това е основното занимание за идната пролет,лято......
denitsavm

Re: Цветни планове 2013

Мнение от denitsavm »

Като каза за разделяне на тревата /и малко извън темата :oops: /, някой да е виждал или поне да знае какви са тези разделители :hmmm: , прилича ми на нещо пластмасово/гумено, което е обло в горния край, а надолу си е плоско и разделя тревните площи от цветните бордюри. Виждала съм го и по FLN да го слагат, но така и не разбрах точно какво е Изображение
Аватар
Murof
Кафе машина
Мнения: 3115
Регистриран на: Ное 18, '11, 23:57
Местоположение: София
Дал благодарност: 37 пъти
Получил благодарност: 444 пъти

Re: Цветни планове 2013

Мнение от Murof »

denitsavm написа:Като каза за разделяне на тревата /и малко извън темата :oops: /, някой да е виждал или поне да знае какви са тези разделители :hmmm: , прилича ми на нещо пластмасово/гумено, което е обло в горния край, а надолу си е плоско и разделя тревните площи от цветните бордюри. Виждала съм го и по FLN да го слагат, но така и не разбрах точно какво е
Ако е това, не съм виждал по магазините , само къдравия ограничител какъвто ти имаш...
http://www.wayfair.com/Master-Mark-Plas ... I1004.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.wayfair.com/Master-Mark-Plas ... I1003.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Нито една градина не е идеална.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13702
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 177 пъти
Получил благодарност: 362 пъти

Re: Цветни планове 2013

Мнение от zeleno »

Раче , дивата лоза ще ти скрие по-бързо от бръшлян оградата
Имам много
Като идваш за някой рози да ти наскубя ?
Аватар
ra4eto
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1034
Регистриран на: Мар 1, '11, 14:49
Местоположение: Габра,София

Re: Цветни планове 2013

Мнение от ra4eto »

zeleno написа:Раче , дивата лоза ще ти скрие по-бързо от бръшлян оградата
Имам много
Като идваш за някой рози да ти наскубя ?
Благодаря ще се възползвам от предложението,само ММ малко да пооправи стената да не е ту тухла ту бетон.....и ще засадя :liubov: Но там след 12h е доста плътна сянка,правя план със сенкоюбиви.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10105
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Цветни планове 2013

Мнение от МГХ »

И аз се моля на ММ за обелиск и две арки ,че едната е паднала и му опира в главата.Точно пред входа е.Въпреки това не ми дава надежда,че ще се заеме скоро.За това ще си забия по един здрав висок стълб и ще завъртя розите по тях /докато дочакат арките/.Мисля и да плета нещо от клонки от леска.Имам приготвени ,ама време все не ми остава.
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”