помощ - котки

Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: помощ - котки

Мнение от calico »

Ан, портокалите са силен репелент, но скъпичко излизат. :lol:

аз ползвам от левчето най-евтините одеколони и дезодоранти, по 1,50 лв.колкото по-остра и силна миризма, по-добре
Вършат работа за ден два, после пак
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 366 пъти
Обратна връзка:

Re: помощ - котки

Мнение от botan »

Индрише и Плектрантус (бившите колеуси и соленостемони) са две различни растения, пък и на тебе ти трябва определен вид така че едва ли ще го намериш от някоя баба. ;)
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: помощ - котки

Мнение от ann »

calico написа:Ан, портокалите са силен репелент, но скъпичко излизат. :lol:
:lol: Calico, затова ли като им хвърля портокалова коричка да си играят, те се наежват, съскат и отскачат назад?

Botan, мерси за разяснението. Сподели , моля те, кое точно е растението и откъде се снабдяваме с него? За лятото ще ми е от полза - тоалетните на съседските котки са в корените на моите рози :hmmmmmm:
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: помощ - котки

Мнение от ann »

http://www.bezvrediteli.com/%D0%9F%D1%8 ... D0%B8.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Това някой пробвал ли го е ?
Аватар
Benitka
Виенско кафе
Мнения: 361
Регистриран на: Фев 7, '13, 08:31

Re: помощ - котки

Мнение от Benitka »

Някой да е намерил начин за справяне с котките? Записвам се да следя, понеже и аз имам проблем с котките.
До скоро само съседската котка се разхождаше из двора, но напоследък се появиха доста други котки. Целия ми двор мирише. Забелязах ги, че пишкат по розите, и живия плет. Притеснявам се, не толкова за растенията, а защото имам малко детенце, което рови навсякъде из двора и понякога от любопитство лапа разни неща, преди да съм успяла да го спра.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: помощ - котки

Мнение от calico »

Да ти кажа Бени, по ще ти е лесно да научиш детето да не лапа разни неща, отколкото да се справиш с котките. Сега им е размножителния период и затова са така активирани, после това ще понамалее. Какво да се прави, трябва да се учим да живеем заедно с животинките, все пак тази планета не е само наша, пък животинките нотариалните актове не ги бръснат за нищо :lol:
Все пак купи си портокалова есенция, миризмата на портокали много ги гони :daaa:, и корите от портокалите разхвърляй
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Benitka
Виенско кафе
Мнения: 361
Регистриран на: Фев 7, '13, 08:31

Re: помощ - котки

Мнение от Benitka »

Благодаря, Calico. Ще пробвам с портокала. Поне няма да навреди :)
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: помощ - котки

Мнение от Мария Николова »

Котките от нашата махала харесват рохкавата почва в лалеената полянка и с голям кеф си копаят безброй WC, около които след тях се търкалят поникнали лалета. :svekurva: Крещя им "марш от тук", а те ме гледат и се подхилват под мустак "Леле, че ме уплаши!" :stongue:
Просто вървя подире им, чистя им и връщам луците на мястото им. :snif:
Когато много бързат, си вършат голямата нужда направо върху почвопокривни флоксове или туфите мускари.
За любовните си игри категорично предпочитат туфите на хемерокалисите. :twisted: Но и бодлите на розите не им пречат. :lol:
Ще поръчам портокалова есенция. И ще ям портокали. :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Benitka
Виенско кафе
Мнения: 361
Регистриран на: Фев 7, '13, 08:31

Re: помощ - котки

Мнение от Benitka »

А, аз се чудя защо намирам от време на време изровени луковици :shock:
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”