Отровни растения

Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7268
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1277 пъти

Re: Отровни растения

Мнение от ljuboznatelna »

Аз продължавам да си търся опасните растения, защото явно познавам само непослушни деца :mrgreen: Те няма да изядат 10 глави чесън, но нищо не им пречи да изядат 10 плодчета джел. От един блог за сървайвъри научих кои растения са потенциално опасни, в случай, че не знаем нищо за тях:

- зърнестите ягоди и плодове на растенита с шипове и бодли могат да са опасни
- гъби - то е ясно (на моите поляни се появиха поне два вида :shock: )
- растения с лъскави листа
- растения с жълти , бели и червени плодове
- растения с цветове, наподобяващи чадърчета
- растения с млечнобял сок
- Не смятайте, че растение, което е ядливо в сготвен вид ще е ядливо и в суров
- Не приемайте, че растението е ядливо, ако сте забелязали животни да се хранят с него

Ту някой е бил достатъчно изчерпателен: http://forum.flowersnet.info/viewtopic. ... 0%B8%D1%8F" onclick="window.open(this.href);return false; , много хубава тема, не просто сухо изброяване, така че мисля да приключвам.
naa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1542
Регистриран на: Яну 16, '11, 13:12

Re: Отровни растения

Мнение от naa »

Мисля да реабилитирам махонията /Mahonia Aquifolium/ - не мога да намеря в момента къде съм чела, че от нея правят много вкусно сладко, което се продава.

Аз лично съм яла доста плодчета от нея през декември, бяха добре узрели и много вкусни.
Смятам да си направя такава градинка, едно местенце само от махонии, заради удобството да бера пресни плодове през декември.
Факт е също, че в интернет всеки може да пише каквото си иска, но човек сам избира на какво да вярва.

Факт е също, че се натрових с няколко чинии яхния от дребни лукови главички, не като дете, а като голям човек, защото яхнията беше много вкусна.
Лукът е отровен, но в малки количества е полезен. Всичко зависи от дозата.

Разум си трябва, и това е.
------------------------------------------------------------------------
http://shtastie.snimka.bg/nature/juni2013.797618" onclick="window.open(this.href);return false;

Чисто е не там, където чистят, а там, където не цапат.
Аватар
Bull
Дълго кафе
Мнения: 127
Регистриран на: Ное 10, '10, 20:48
Местоположение: Hell

Re: Отровни растения

Мнение от Bull »

Още една опасна красавица. :dovolen:

Мадагаскарска палма ( Pachypodium )

Изображение

Мадагаскарската палма не е най-доброто решение, ако имате малки деца или домашни любимци, тъй като съдържа силно отровен сок. Когато я пресаждате, задължително използвайте ръкавици.
Някои оставят нещо след себе си само когато клекнат!
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”