Есенна флора 2011

naa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1542
Регистриран на: Яну 16, '11, 13:12

Re: Есенна флора 2011

Мнение от naa »

Да, mama_li на втория тур го видях, но преди това, рано сутринта, видях в пощата си ЛС от една съфорумка с изключително съпричастна душа, която предложи да ми прати от него.
------------------------------------------------------------------------
http://shtastie.snimka.bg/nature/juni2013.797618" onclick="window.open(this.href);return false;

Чисто е не там, където чистят, а там, където не цапат.
Аватар
Denis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1358
Регистриран на: Юли 11, '10, 16:48

Re: Есенна флора 2011

Мнение от Denis »

Днес набързо минах, видях и... си тръгнах с недекларирана торбичка луковици :lol: Основно нарциси, но и лалета/просто ги обожавам и нямаше начин/. Втория етаж го пропуснах почти, малко ми е тъжно, че новогод.украса, биолечение, разни паници и "сувенири" и т.н. са доста голяма част от щандовете, все пак е за цветя. Цветарските щандове отново са по-малко от мин.есен - май вече се броят на пръстите на двете ръце :snif: -заради кризата ли, или май си е вече тенденция /Дочух от един щанд, че от догодина май Флората щяла да бъде на друго място, защото наема в НДК им бил висок/
Това, което си помислих мин.есен-пролет се оказа пак така- за мен най-качествените луковици - големи - 12 -12+ за лалетата напр., здрави -бяха на щанда на Сортовите/но не на Сортови сем. и р.з.-те пак не участват, а на тези другите-дето мисля са на Сточна г./-е, избора в събота не беше особено голям, но поне качествен. Пиша за това, защото според мен е важна не само цената, а и вида и големината на луковицата.
П.С. Направих он-лайн-поръчка от БГ/за първи път/ лятото-само 5 вида луковици лалета - взех си ги преди празн.-ами малки са, ужким 11-12, ама по-скоро са къмто 10 размер, на всичкото отгоре са едни такива влажни и меки-все едно дъжд ги е валял-фирмата известна, хвалят я някои във форума, незнам ;) Имам луковици купени не от Бг-пак обявени 11-12, ами изглеждат на фона на предните като 13.
П.С.2 Най-хубавото от всичко е, че случайно се срещнахме с мама Ли и Дени, а след това с Дени си изкарах чудесно :tzeluvka: -най-после да си поговоря на живо за китки със сродна душа :nod:
Как можеш да знаеш какво искаш, докато не получиш каквото искаш и не видиш дали ти харесва?
denitsavm

Re: Есенна флора 2011

Мнение от denitsavm »

И аз си тръгнах с малко луковички - някакви ботанически лалета микс и 2 пакета мускарита, които си ми станаха мания :mrgreen: Взех си една роза на флоров :shock: , червената, на която отдолу венчелистчетата са бели.... тактиката им с букетите си оказа влияние ;) Взех и на Заблеса борче, а на този същия щанд имаше доста интересни лъжекипарисчета, но се въздържах.... Взех си и розов еремурус и май това е...


Благодаря на МамаЛи за приятната компания за пазаруване :gush: и на Денис за приятния следобед сред нейната прекрасна градина :tzeluvka: , и оттам не си тръгнах без подаръчета :angelche:
Аватар
NO CARRIER
Двойно кафе
Мнения: 157
Регистриран на: Яну 29, '10, 15:59
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

Re: Есенна флора 2011

Мнение от NO CARRIER »

Аааа, бедна беше Флората, бедна. :twisted:

Изображение

Много се радвам, че се запознах на живо с Ravik, както и че се видяхме със Заплеска и още много хубави хора. :liubov2:
http://natribu.org/bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ZAPLESKA
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1360
Регистриран на: Май 2, '10, 18:53
Местоположение: до Пловдив
Обратна връзка:

Re: Есенна флора 2011

Мнение от ZAPLESKA »

:lol: само аз се прибрах с 3 саксиики в една чантичка ;)
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Есенна флора 2011

Мнение от vodo-leika »

За пръв път я изпуснах :snif: , не бях в София тези дни, така че колкото повече разказвате как нямало нищо, толкова по-благо ми става на душицата :lol: !
Въпреки че напоследък освен с луковици, си тръгвах и с доволна доза прахосъбирачки :D !
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”