СЛЕД ОТПУСКАТА ...

Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: СЛЕД ОТПУСКАТА ...

Мнение от milena02 »

Тази тема ми се видя най-подходяща да си кажа грижата. "След отпуската", която си давам цяло лято от софийското ми жилище, заварих до едно измрели, убити от преполиване (ММ е виновен!), всички стайни растения у дома. Той каза: "Ми те така и така не вървяха!" и донякъде е прав, обаче аз цяла зима без едно живо стръкче около мен ще загина на свой ред. Дайте, моля, акъл за стайни растения за тъмна къща. У нас е страшен мрак, защото апартаментът е на втория етаж и е засенчен от околните сгради. Това е причината на година-две да подменям растенията, залиняват и това е. Само кухнята е светла, но там има място единствено върху хладилника и върху абсорбатора над печката.
naa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1542
Регистриран на: Яну 16, '11, 13:12

Re: СЛЕД ОТПУСКАТА ...

Мнение от naa »

milena02 написа:Дайте, моля, акъл за стайни растения за тъмна къща. У нас е страшен мрак, защото апартаментът е на втория етаж и е засенчен от околните сгради. Това е причината на година-две да подменям растенията, залиняват и това е.
Дифенбахии и еухарис.
Но все пак и ти си там, а хората са казали, че "там, където не влиза слънцето, влиза доктора", а също и че "здраве не се купува с пари", така че помисли как да излезеш оттам, а не как да оставаш. Самите растения ти казват и показват какво става, като се живее на тъмно. И те все пак са живи същества.
------------------------------------------------------------------------
http://shtastie.snimka.bg/nature/juni2013.797618" onclick="window.open(this.href);return false;

Чисто е не там, където чистят, а там, където не цапат.
Аватар
vivianna444
Кана кафе
Мнения: 595
Регистриран на: Юли 29, '12, 22:06
Местоположение: Sofia

Re: СЛЕД ОТПУСКАТА ...

Мнение от vivianna444 »

milena02 написа:Тази тема ми се видя най-подходяща да си кажа грижата. "След отпуската", която си давам цяло лято от софийското ми жилище, заварих до едно измрели, убити от преполиване (ММ е виновен!), всички стайни растения у дома. Той каза: "Ми те така и така не вървяха!" и донякъде е прав, обаче аз цяла зима без едно живо стръкче около мен ще загина на свой ред. Дайте, моля, акъл за стайни растения за тъмна къща. У нас е страшен мрак, защото апартаментът е на втория етаж и е засенчен от околните сгради. Това е причината на година-две да подменям растенията, залиняват и това е. Само кухнята е светла, но там има място единствено върху хладилника и върху абсорбатора над печката.
:gush: Миленче, същото е положението и у нас - мрачен хол, а ММ полива ли полива... :ufff: и като тактично обясних, че някои растения не обичат много вода се тръшна като дЕтЕ - нямало да ги пипне вече... абе детска му работа... :hmmm: детска, детска ама за малко да ми затрие колекцията от сансевиери :svekurva:

При тези условия при мен се справят:
Стайната лоза (Cissus)
Сансевиерите (обожавам ги тези растения) :slove:
Спатифилум
Ктенанте
Маранта
Монстера
като цяло повечето змиярникови понасят тъмничко
с цъфтящите обаче е по-голям зор :snif:
Освен спатифилума (който не се скъсва да цъфти) имам антуриум и така...

Дано нещо от това ти е от полза :daaa:
dal

Re: СЛЕД ОТПУСКАТА ...

Мнение от dal »

попитай за лампи с крушки заместващи дневната светлина
не ща да те карам да станеш у би ксенон навсякъде , ама и в тъмницата не става
а и ако го ползваш зимата това жилище , хептен , то ти едвам се аклиматизираш след условията на вилата
попитай , тук имаше хора дето си правеха такива лампи за колекциите и доосветяваха
в тъмницата нищо не върви , не и ценно или красиво
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: СЛЕД ОТПУСКАТА ...

Мнение от milena02 »

Благодарности за съветите! Преписах си чинно растенията. За лампите за първи път чувам, ще се провери тази работа, добре звучи.
naa написа:Но все пак и ти си там, а хората са казали, че "там, където не влиза слънцето, влиза доктора", а също и че "здраве не се купува с пари", така че помисли как да излезеш оттам, а не как да оставаш.
То аз, Naa, толкова и оставам. Само зимата съм софиянка и от март нататък не мож ма прибра от къра. :liubov2:
naa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1542
Регистриран на: Яну 16, '11, 13:12

Re: СЛЕД ОТПУСКАТА ...

Мнение от naa »

който търси начин, намира, който търси причина - също.
И в двата случая човек намира, каквото търси.
------------------------------------------------------------------------
http://shtastie.snimka.bg/nature/juni2013.797618" onclick="window.open(this.href);return false;

Чисто е не там, където чистят, а там, където не цапат.
Аватар
mdental
Кафе с мляко
Мнения: 236
Регистриран на: Авг 21, '11, 09:46
Местоположение: софия

Re: СЛЕД ОТПУСКАТА ...

Мнение от mdental »

milena02 написа:Тази тема ми се видя най-подходяща да си кажа грижата....Дайте, моля, акъл за стайни растения за тъмна къща. У нас е страшен мрак, защото апартаментът е на втория етаж и е засенчен от околните сгради. Това е причината на година-две да подменям растенията, залиняват и това е. Само кухнята е светла, но там има място единствено върху хладилника и върху абсорбатора над печката.
Аз гледам 50% от растенията на изкуствена светлина -фито лампи. :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”