Изложба на цветя в Челси- 2011г. и още нещо...

Аватар
Elyza
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1717
Регистриран на: Сеп 15, '10, 23:18

Изложба на цветя в Челси- 2011г. и още нещо...

Мнение от Elyza »

Отварям си тази тема, която ще напълня с впечатления и снимки от Изложбата на цветя в Челси, Лондон от тази година.
Мечтах дълго, планувах всичко и се надявам да си изкарам страхотно. :stiskam:
Билетите купих преди пет месеца, постоянно проверявах кога ще ги пуснат и както всяка година свършиха почти веднага. Взех ги за цял един ден от 8 до 8 часа, защото знам, че и той няма да ми стигне.
Освен, че ще се възхищавам и ще снимам, ще се опитам да направя контакти с производители. Ще бъда репортера на форума :angelche: Ако някой иска да обърна внимание на нещо специално, нека да напише. За сега съм сигурна, че дълго ще разглеждам изложението на клематиси на Евисон, хойхерите на Плантагого и розите на Остин.
Програмата за следващите 10 дни, освен Челси, ще бъде много интересна. Ще има снимки от розовата градина на Кралица Мери в "Регентския парк". Планувала съм и екскурзия до Стоунхендж, Хемптън корт, Гринуич, Хайд парк, цял ден в Британския музей...
За съжаление, Розовите градини на кралското дружество са затворени и няма да мога да уважа поканата на една дама, с която до скоро си пишехме и която одобри проекта на моя розариум/подобрен после от Дал и Блу/. Също така ботаническата градина "Кю гардънс" остава за следващ път, защото има и ден за мъжки интереси- Музея на колите, Музея на Чърчил и др. И ден за шопинг по Оксфорд стрийт.
В момента пиша от Лондон и вече успях да разгледам някои градини пред къщички в един тих квартал и един парк. Много е поддържано, красиво и е толкова английско.... Розите са нацъфтели, много кампанули, кали, лоницера и огромни рододендрони има в градините. Уистериите за мое съжаление са преминали.
Това е засега. Утре съм на разходка в централната част и ще се включа в сряда.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Изложба на цветя в Челси- 2011г. и още нещо...

Мнение от libra »

Елиза,много се радвам за твоето цветно и не само,приключение!
Щом всичко си планирала толкова прецизно вярвам,че пътешествието ти ще бъде напълно успешно!
Ти си знаеш-снимаш всичко подред,а ние после ,т.е веднага, ние ще разчепкаме в дълбочина!
И аз сериозно се замислям!
Дай ,Боже , на всички ни!
denitsavm

Re: Изложба на цветя в Челси- 2011г. и още нещо...

Мнение от denitsavm »

Това е чудесно :nod: Всичко! Много се радвам, че осъществяваш твоя мечта и благодаря, че ще ни направиш съпричастни :ieeee: Очаквам с нетърпение фоторепортажите ти. Ще са ни интересни и снимките на обикновените хорски градини, които си видяла :nod: Въобще, колкото повече покажеш, толкова по-добре :D Пожелавам ти много приятно и ползотворно да прекараш ваканцията си :dovolen:
dal

Re: Изложба на цветя в Челси- 2011г. и още нещо...

Мнение от dal »

Браво! Ти заслужаваш , хубаво да изкарате и снимай и пиши :stiskam: :liubov:
Догодина ще взема да се наканя и аз :angelche:
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Изложба на цветя в Челси- 2011г. и още нещо...

Мнение от libra »

Ми,да направим група,а?
Че ,то, иначе на кое мило ще ми е интересно да въздиша над всеки бурен ,който са посадили в Англия?
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5148
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 206 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Изложба на цветя в Челси- 2011г. и още нещо...

Мнение от mileni »

Елиза,страхотен маршрут си начертала :D
Няма начин ,да не прекараш добре,като ще обикаляш толкова цветна красота.
За розите,може ли да видиш ,дали някъде я има Eyes for you :tzvetentze:
Имам молба и за рододендроните :oops: ,ако може повече снимки.
Преоткрих ги съвсем скоро,голяма красота е .Не знам ,досега защо съм ги пренебрегвала.
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Elyza
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1717
Регистриран на: Сеп 15, '10, 23:18

Re: Изложба на цветя в Челси- 2011г. и още нещо...

Мнение от Elyza »

Благодаря за пожеланията!
Програмата е много изморителна, но към момента се преизпълнява и в понеделник ще успея да видя и Кралските ботанически градини.
Посетих до сега 3 розови градини- на Кралица Мери, в Хамптън корт и Хайд парк и преживяването да се видят стотици английски рози на живо е вълнуващо. В първата градина има огромна леха с разцъфнала Носталгия, което е гледка, спираща дъха. Там харесах 2 рози, които определено ще проуча и намеря- Бел Епок и Валенсия. Друга- Тоскана суперб, която преди не си купих заради еднократния цъфтеж, сега искам с нови сили, защото в градината я видях от метри сред другите рози. В Хамтън корт са предимно рози на Остин, от които определено Scepter`d Isle, ме спечели с обилен нежен цвят и интересен аромат не само на роза, а на нещо като мускус. В Хайд парк буквално се влюбих в една роза с огромни цветове на топки преливащи в бяло, розово, прасковено. Направо изумителна- дано да я разпознаете :stiskam: . Там нямаше табелки с имена. Розите са разположени в смесени бордюри в много сполучливи комбинации.
Утре ще има премиера на Роза "Чърчъл" на Питър Беалес. Вече има много снимки, а ще има и още. :nod:
Освен цветята, впечатленията ми от Лондон са много положителни- чисто е, красиво, хората са много любезни. Града е буквално блокиран от полиция, заради посещението на американския президент, с който се засичаме 2 пъти- до Бъкингам и до Хайд парк корнър :dovolen: , но мерките за сигурност не пречат на тълпите от туристи. Има и прекрасни шоколадови мъфини ;)
До скоро!
Аватар
Debi
Баш кафе майстор
Мнения: 2074
Регистриран на: Ное 28, '09, 09:53

Re: Изложба на цветя в Челси- 2011г. и още нещо...

Мнение от Debi »

С нетърпение чакам да прочета за впечатленията ти и разгледам снимките ти Елиза :dovolen:
Приятно изкарване и пълно с много цветни и не само преживявания! :tzvetentze:
just

Re: Изложба на цветя в Челси- 2011г. и още нещо...

Мнение от just »

Браво, Елиза !!!
Страшна програма си спретнала, а какво ще видиш и изпиташ :liubov2: Страхотни емоции ти пожелавам и аз :angelche:

Ето това са мечтите - за да се сбъдват :tzvetoman:

Благодаря ти в аванс за всичко, на което ще ни направиш съпричастни.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Изложба на цветя в Челси- 2011г. и още нещо...

Мнение от Мария Николова »

Елиза, желая ти от душа да мобилизираш всички сили и всички сетива, за да издържиш на този маратон на емоциите! Чакаме те с нетърпение!

Пък за догодина групата може от сега да започне да се "групира" :swait: - я парички де се отделят в неприкосновен фонд, я да се мисли за четириногите, я да се придумва милото отдалеч малко по малко и накрая да си повярва, ;) че идеята е негова и затова е толкова добра. :lol: :lol: :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”