Изложба на цветя в Челси- 2011г. и още нещо...

Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1105 пъти

Re: Изложба на цветя в Челси- 2011г. и още нещо...

Мнение от ljuboznatelna »

Прекрасно!
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: Изложба на цветя в Челси- 2011г. и още нещо...

Мнение от Роза1924 »

Хиляди благодарности, Елиза, за преживяването, което поднасяш на всички нас :tzvetentze: Ами, ще се ходи май - няма как?!
Аватар
Elyza
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1717
Регистриран на: Сеп 15, '10, 23:18

Re: Изложба на цветя в Челси- 2011г. и още нещо...

Мнение от Elyza »

Връщам малко разказа си с един ден назад, преди Челси, когато видяхме първите забележителности- Биг Бен, Парламента, Уестминстърското абатство, Бъкингам палас. На път за Бритиш мюзиъм, минахме през парка Сейнт Джеймс, където снимах смесени бордюри от дигиталиси, божури, еремуруси и др. Аз не бях виждала еремурус на живо и не се досетих кое е това двуметрово гигантско цвете. Реших да попитам един човек, който прилежно подстригваше тревата с ножици. Той ми каза, госпожо аз отговарям за тревата и не мога да ви помогна. Това се казва тясна специализация. :D
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Целия следобед беше отделен за музея, но разбира се той не ни стигна. Когато ни изгониха, открих пред него изложба на екзотики, които бяха надлежно заснети.Изображение ИзображениеИзображение
Аватар
Elyza
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1717
Регистриран на: Сеп 15, '10, 23:18

Re: Изложба на цветя в Челси- 2011г. и още нещо...

Мнение от Elyza »

След това реших да отидем до мечтаната розова градина на Кралица Мери. Определено не прецених разстоянията, нито до нея, нито в самия Реджънст парк. Вече към 19 часа бях там, много уморена, но пък беше идеалното време за снимки. Нямам думи да опиша такава красота от цвят, аромат, а и оформление и поддръжка. За това имам снимки:
Розовата градина е кръга на картата:Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
В нея са разположени предимно чаени хибриди и храстови рози. Розите на Остин са в страни от нея и след самата градина навътре в парка. Публикувам снимка с етикет и в близък план.
Изображение
Имаше над сто корена божествено разцъфтяла "Носталгия" и това е гледка, която винаги ще помня.
Изображение
Изображение
За тази роза ще намеря място в моята градина. Не знам как не съм я забелязала по-рано. Бих я определила като бронзово слънце. В масив е впечатляваща гледкаИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
Имаше "Дабъл делайт", но само с един разцъфнал цвятИзображениеИзображение
Роза "Клеопатра"- интересен двуцветен огромен цвятИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Аватар
Elyza
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1717
Регистриран на: Сеп 15, '10, 23:18

Re: Изложба на цветя в Челси- 2011г. и още нещо...

Мнение от Elyza »

Другата роза, която ме впечатли много- "Валенсия". Снимах цвета с ръцете си за мащаб и се надявам да придобиете представа за огромния размер. Аромата е божествен.ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
Изображение
Изображение
Още една чудесна и обилно цъфтяща роза. Направи ми впечатление високата резитба на която са били подлагани. Стъблата на всички рози бяха стари с лишеи по тях.
ИзображениеИзображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Elyza
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1717
Регистриран на: Сеп 15, '10, 23:18

Re: Изложба на цветя в Челси- 2011г. и още нещо...

Мнение от Elyza »

Тази роза я видях от метри в лехите. Макар и еднократно цъфтяща е толкова прекрасна, че се замислям да я имам.
"Tuscany superb"ИзображениеИзображение
"Anne Boleyne" също ми стана мечта- има лек прасковен отенък, като Дарби
ИзображениеИзображение
И една роза, която много исках да видя на живо. Лек синкав отенък:
ИзображениеИзображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Утре следват градините на "Хамптън корт"- двореца на Хенри осми. Сега трябваше да сложа розата Ан Болейн, но избързах ;)
Ще завърша този пост отново с "Бел епок"
Изображение
Marti
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1203
Регистриран на: Дек 12, '10, 21:41

Re: Изложба на цветя в Челси- 2011г. и още нещо...

Мнение от Marti »

Да онемееш от красота.Благодаря ти Elyza за разходката :tzvetentze:
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Изложба на цветя в Челси- 2011г. и още нещо...

Мнение от rumivarna »

Елиза, толкова съм ти благодарна..... :tzeluvka: :tzeluvka: :liubov: И торкова много ти завиждам :lol: :mrgreen: :hihihi: , че си сред всичката тази красота на живо, натюр и наистина /това е една благородна и зарибяваща завист от моя страна :oops: / И искам от всичко дето си показала. Давай още и още снимки :ieeee: !
Много благодаря, наистина! :sbow: :slove: :skiss:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Elyza
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1717
Регистриран на: Сеп 15, '10, 23:18

Re: Изложба на цветя в Челси- 2011г. и още нещо...

Мнение от Elyza »

Руми, Марти, радвам се, че ви харесват снимките. Много приятно ми беше през цялото пътешествие, като знаех, че имам на кой да покажа видяното, че ще се възхити и оцени :nod:
Продължавам с ден втори- Хамтън корт и по-точно прекрасните градини, в които са се разхождали кралски особи. Това беше едниствения от десетината дни, в които имаше слънце през целия ден. Много хубаво време за тази разходка, но неподходящо за снимки.
Изображение
ИзображениеИзображение
Розовите градини, в които имаше предимно рози на Остин/всичко разположено централно, а чаени хибриди и храстови бяха покрай стените/. Разбира се, ние знаем, че по времето на Хенри осми, розите са били еднократно цъфтящи, в еднообразни багри, но на тази градина съвремените английски рози много й подхождат.Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Това е най-старият запазен лабиринт, създаден още през 17 век.Изображение Когато влязох в него си представих как придворните дами са си играели и са се криели с часове.
Когато човек походи половин час в него и види загубени хора като себе си, майки с колички, възрастни хора и всеки търсещ изхода или центъра, според целта в живота, представата за грандиозния замисъл на лабиринта става по-сериозна. Направен е от иглолистно растение/заприлича ми на вида от който са оформени дърветата от следващите снимки/ с опора от метални решетки и към момента е поне с 2 метра височина. Вижда се само небето. Има много пътеки без изход. Аз намерих центъра :nod: , но апарата остана в съпруга, който пък намери изхода. Чак в България му казах какво имаше в центъра :D А за вас ще остане тайна. Нека всеки сам открие.ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Elyza
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1717
Регистриран на: Сеп 15, '10, 23:18

Re: Изложба на цветя в Челси- 2011г. и още нещо...

Мнение от Elyza »

След като разгледахме двореца и градините, напуснахме миналото и с влак се пренесохме отново в центъра на Лондон, за да видим прочутия Хайд парк. Не знаех, че и тук ще намеря розова градина и ще видя една от най-красивите рози, за съжаление без етикет. Ще моля да ми я познаете, защото ми грабна сърцето.
Изображение
Разположена е симетрично в четирите края на градината в съчетание с други многогодишниИзображение
Всеки цвят има в себе си жълто, розово и бяло и са събрани в огромни ароматни гроздове. Малко прилича на 'Bouquet Parfait', но не съм сигурна, че е тя.Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Целувка в рая.Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”