Разни неща от ботаническите потайности - БАН

Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Разни неща от ботаническите потайности - БАН

Мнение от vodo-leika »

Великолепни са! :tzvetentze:
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Разни неща от ботаническите потайности - БАН

Мнение от dobis »

малко ми е неудобно , но една малка поправка за името на гаменчето - Remusatia vivipara , при зъмовете както им казвам, заради отровата - Змиярникови (Araceae)

И е завряно еди си къде си точно щото обича да е завряно на сянка , горе до вандите ще му е малко топличко на изродчето.
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Разни неща от ботаническите потайности - БАН

Мнение от Албена »

Изображение

Това да не е роднина на онова "ултрагаменското суперфосфатно нещо отначало"? Е,това е по-скромно от към цвят и ултра :lol: ,обаче расте до оградата в селският ни двор.Обича сенчица и влага.
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Разни неща от ботаническите потайности - БАН

Мнение от dobis »

Определено му е братовчедче. Даже май змиярник точно трябва да се казва , има си и латинско естествено и естествено аз не го знам точно. Имаме и петнист змиярник по наште гори , листенцата му са шарени , групата им е много голяма- най- познати роднини са картофените палми и калите , аризаемите , драконкулус , арумите. Наистина са много , не ми се изброяват.
Penkov
Виенско кафе
Мнения: 430
Регистриран на: Мар 8, '10, 09:48

Re: Разни неща от ботаническите потайности - БАН

Мнение от Penkov »

Arum maculatum???? Петнист змиярник???? Не мога да кажа със сигурност...
Penkov
Виенско кафе
Мнения: 430
Регистриран на: Мар 8, '10, 09:48

Re: Разни неща от ботаническите потайности - БАН

Мнение от Penkov »

[quote="dobis"]малко ми е неудобно , но една малка поправка за името на гаменчето - Remusatia vivipara , при зъмовете както им казвам, заради отровата - Змиярникови (Araceae)
Да, сигурно е така... Тия не са ми силната страна, а и етикетът беше малко нечетлив. Да не говорим за паметта ми! :tzeluvka: :ieeee:
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Разни неща от ботаническите потайности - БАН

Мнение от dobis »

Пенков , все едно какъв е арума , там наистина е гелпо с имената...отделно че и класификациите не са установени , току ги сменят и местят и аз нали с една гънка и тя обикновено изправена ...не се зоря да ги помня. За собствена употреба съм ги натикала в мойта група змийчета и толкоз.
Бебе дракчо обаче се е показал , цели 10 см се е вдигнал мъника. Който има градина , атракция би бил с неговите 2 м , красиви листа и отличителния змийски цвят отгоре , ама червен .... :lol: :lol: а и нали понася сянка, в някое кюше да не се пречка и ще запълни някоя дупка. Харесвам го тоя гад, расте с часове и не ще нищо , не го мислиш за зимата , не го пренасяш и подмяташ , а е ефектен , отделно че е и билка , но много внимателно с него , че е отрова все пак.
Mike
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1599
Регистриран на: Яну 12, '10, 19:01
Получил благодарност: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Разни неща от ботаническите потайности - БАН

Мнение от Mike »

Че е атракция Драконункулуса -атракция е -обаче как смърди като цъфне. Имах глупоста миналата година да изтипосам грудката /може би с големина на детска глава вече/ на входа на вилата -цяла седмица бързо притичвахме покрай нея. Есента пак я върнах в края на градината - да се гледа от 10 метра растояние поне :lol:
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Разни неща от ботаническите потайности - БАН

Мнение от dobis »

Голяма грешка , Майк , да си я беше оставил ...сега трябва куче пазач да храниш на входа :hihihi: :hihihi:
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”