Равносметката. Изтрезняване.

Публикувай отговор
kmm
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1220
Регистриран на: Сеп 13, '11, 14:06
Местоположение: Пловдив

Re: Равносметката. Изтрезняване.

Мнение от kmm »

Тази тема трябва да я забодете с червено в началото на форума!! :srofl: :srofl: :srofl: Всеки, който иска да участва в поръчките, да декларира, че я е прочел. 8-)
Как може цяла година да не съм я видяла?!? Една от най-великите теми тук. :tzvetoman: :D Така успокоително е да знаеш, че хората които са ти светъл пример за подражание, правят същите лудости като тебе, само дето са ги започнали по-отдавна. :hihihi:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Равносметката. Изтрезняване.

Мнение от calico »

Кмм, ама то идейката за темата е била да е като сигнална лампа за предупреждение, а не за насърчение, както ти я разчиташ :lol: :lol: :lol:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
kmm
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1220
Регистриран на: Сеп 13, '11, 14:06
Местоположение: Пловдив

Re: Равносметката. Изтрезняване.

Мнение от kmm »

А, много добре я разчетох аз идеята, но още по-добре проследих развитието. :D
Личният пример е най-заразителен. А като гледам хората, дето са писали тук... ами... не е като да не им срещам никовете из списъците за нови поръчки. :hihihi:
sasha

Re: Равносметката. Изтрезняване.

Мнение от sasha »

Е тази толкова важна тема не съм я видяла. Да споделя и аз моята равносметка - цвеКя садя в градина от поне 20 години - това е втората ни градина. Всичко, което прочетох съм преживяла, но с една екстра -не само аз, но и мъжът ми е зависим цветар. За пари - едва ли са по- малко от 7-8хил.лв. До някое време събирах опаковките или картончетата на покупките. След няколко дни ще снимам кутията с тези реликви и ще ви я покажа - умопомрачително е. Скоро си дадох сметка, че снимките на цветята ми са повече от снимките на внучетата ми. Много ме досрамя и се коригирах, че ако ме разберат децата - голям резил.В последните 2 год. малко се узъптихме/не знам така ли се пише тази прабългарска дума/. Но това не е важно. За мен отглеждането на цветя е като празника - очакване : да го купя, да се хване, да цъфне, да преживее зимата, сушата, кишата, внучетата, кучето на сина ми, котките ми и техните деца и така без край.Та най-хубаво му е очакването, останалото е просто постигната цел. Равносметката от живота ми - две деца, прекрасни, и две градини - останалото е суета.И като мисля, мисля... не се сещам за по-красиво занимание от това. Е, това е моята срамна изповед.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Равносметката. Изтрезняване.

Мнение от Гео, граф »

sasha написа: ... Равносметката от живота ми - две деца, прекрасни, и две градини - останалото е суета.И като мисля, мисля... не се сещам за по-красиво занимание от това. Е, това е моята срамна изповед.
Оооо, Саша, ти си изпълнила програма-максимум :nod: . Пожелавам ти дълги години да се радваш на децата си и на техните деца, а градините ти да стават все по-хубави !!! (което ме подсеща, че отдавна не съм виждала твои снимки :swait: )
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Равносметката. Изтрезняване.

Мнение от vodo-leika »

Моля администраторът да изтрие тази тема! Тя е обидна, дискриминационна и най-вече - изпълнена с много подвеждаща и крайно невярна информация! М дааа! :angel2: :angelche:
Аватар
Elyza
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1717
Регистриран на: Сеп 15, '10, 23:18

Re: Равносметката. Изтрезняване.

Мнение от Elyza »

Още преди да започна да създавам наново градината си, прочетох във форума ориентировъчна стойност на зацветяване 5000лв. и си казах, че това не може да е вярно.
Нямаше да е, ако не бях се прехласнала по розите, които от 6 лева при Димов и Флоров, станаха на по 30 лева за рози персики, сини нощи и последни моди в розарството. После ириси- реблуминги, мушката последни селекции, лалета -30-тина сорта...В крайна сметка дотук съм поне с 2 хиляди закопани в градината и саксиите :oops: И това за 150кв.м. градско дворче.
Но пък съм един много щастлив човек. Така че го възприемам го като инвестиция в себе си :angel2: .
Също като другите ми хобита, които минаха на заден план- скрапбуукинг/и там съм давала немалко суми за фотокниги/, пещерите ми/ за 3 дни пещерен туризъм в Родопите отиват 300лв/, а в гръцко и повече. Така, че това ни хоби е като всяко друго хоби.
Но трябва пак да започна пак да снимам и детето , защото се оказва, че няма да имам снимки за фотокнигите.
И ще садя домати покрай цветята, за да има и финансова полза от градинарската ми страст. :angelche:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Равносметката. Изтрезняване.

Мнение от Мария Николова »

Elyza написа:Още преди да започна да създавам наново градината си, прочетох във форума ориентировъчна стойност на зацветяване 5000лв. и си казах, че това не може да е вярно.
Нямаше да е, ако не бях се прехласнала по розите, които от 6 лева при Димов и Флоров, станаха на по 30 лева за рози персики, сини нощи и последни моди в розарството. После ириси- реблуминги, мушката последни селекции, лалета -30-тина сорта...В крайна сметка дотук съм поне с 2 хиляди закопани в градината и саксиите :oops: И това за 150кв.м. градско дворче.
Но пък съм един много щастлив човек. Така че го възприемам го като инвестиция в себе си :angel2: .
Също като другите ми хобита, които минаха на заден план- скрапбуукинг/и там съм давала немалко суми за фотокниги/, пещерите ми/ за 3 дни пещерен туризъм в Родопите отиват 300лв/, а в гръцко и повече. Така, че това ни хоби е като всяко друго хоби.
Но трябва пак да започна пак да снимам и детето , защото се оказва, че няма да имам снимки за фотокнигите.
И ще садя домати покрай цветята, за да има и финансова полза от градинарската ми страст. :angelche:
Може ли за непосветените като мен да кажеш нещо повече за фотокнигите? :mrgreen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Elyza
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1717
Регистриран на: Сеп 15, '10, 23:18

Re: Равносметката. Изтрезняване.

Мнение от Elyza »

Това са книги, с меки или твърди корици, като фотоалбуми, но снимките са принтирани на луксозна гланцирана хартия.
Аз си правя мой дизайн и събирайки по няколко снимки на страница, ми излизат по-изгоден вариант от правенето на снимки на хартиен носител в някое фотостудио и после купуването на фотоалбум. Отделно са чудесен подарък за бабите :nod: .
От тук поръчвам, когато имам на пощата изпратени купони за безплатна книга. 20 страници от размер 20 на 20см. е към 13 лева, като това е само транспорта от ХонгКонг. Ето галерия, в която може да се разгледат книги. http://www.artscow.com/gallery/book-8x8
Предлагат се и в България вече, но цените са много над подобна сума.
Има и по-добри като качество сайтове от Кравата- Inkubook, Blurb и др.
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Равносметката. Изтрезняване.

Мнение от serena »

Много хубава тема. Живяла съм в къща с градина, за която се грижех, и тогава бях на такъв леко безконтролен етап. Преместването в апартамент малко ме поограничи и отрезви, но не спира порива ми да харесам всичко хубаво и да поискам да го имам. В следващия момент се сещам къде живея и се спирам. Така че у мен цветарската лакомия е в латентно състояние, но знам, че ако се случи така, че да заживея пак в къща с двор, охааа :potekoha: отсега се кефя на мисълта как ще се развихря, е, премерено все пак, заради финансите. Освен ако докато разкопавам двора, не открия имане :mrgreen:
Смятам, че всеки човек заслужава да влага пари в нещо, което му доставя радост и удоволствие, особено пък за такова красиво и облагородяващо околната среда хоби. Нали една от задачите на човека е да прави света по-красив. Наистина, както са написали и други, тръпката да избереш цвете, да го посадиш, да го чакаш месеци да порасне и цъфне е несравнима, тъй че винаги при възможност и според обстоятелствата гледам да не си отказвам тази прекрасна емоция. Ето например сега съм на тема орхидеи, отскоро имам двечки и обмислям как да поразместя наличните цветя, че да освободя подходящо място за поне още една-две, влюбих се в тях.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”