Палудариума на Bull

Аватар
Bull
Дълго кафе
Мнения: 127
Регистриран на: Ное 10, '10, 20:48
Местоположение: Hell

Re: Палудариума на Bull

Мнение от Bull »

johnstalker написа:По дървото може и някоя дребна тиландзия да закачиш. :daaa:
:daaa:
Някои оставят нещо след себе си само когато клекнат!
Аватар
Bull
Дълго кафе
Мнения: 127
Регистриран на: Ное 10, '10, 20:48
Местоположение: Hell

Re: Палудариума на Bull

Мнение от Bull »

Днес докато обикалях горите си набарах този мъх:

Изображение

Въпроса ми е какъв е и дали може да се адаптира в палудариума по това време на годината?
Някои оставят нещо след себе си само когато клекнат!
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Палудариума на Bull

Мнение от dobis »

Ще ти кажа само едно , опитай , ако стане добре , ако не ... знаеш ...Но нашия мъх през лятото в жегите спи , разбужда се някъде през септември , с първите дъждове , сега е заледен , но е жив , малко да отпусне времето и пак е свеж. Та от тоя си гледам вътре в стаята ,естествено заловен е за стари чукани , има насяти булбота в него , пръскам заради орките , е , и заради мъха ,кисна в легена, много е топло и сухо в стаята, но е жив. Ако се аклиматизира при тебе на влагата , можеш да потърсиш и други видове , има още поне 4-5 които си заслужават.
А за нещо за цвят в левия ъгъл дали едни малки бромелиеви , червенеещи, от които нищо не разбирам , но редовно ги срещам по снимки на паладариуми, дали те няма да се чувстват добре в товя чудо ?

Имаше и един испански мъх/не съм сигурна дали така се казва/ , върти ми се че в сайтове с тиландзии го имаше, сивкав , добре се провесва , дали няма да намери място някъде по клонака и да висне там? Който го гледа в къщи , може да помогне със съвет.

А ще мърда ли нещо вътре ?
Аватар
Bull
Дълго кафе
Мнения: 127
Регистриран на: Ное 10, '10, 20:48
Местоположение: Hell

Re: Палудариума на Bull

Мнение от Bull »

Левия ъгъл не съм го пипал защото още не ми се е изяснил в кратуната.А тиландсии ще има задължително както и акорус.Дано да се адаптира мъха което много ми се иска,но това ще проличи в скоро време. :dovolen:
Някои оставят нещо след себе си само когато клекнат!
Аватар
Bull
Дълго кафе
Мнения: 127
Регистриран на: Ное 10, '10, 20:48
Местоположение: Hell

Re: Палудариума на Bull

Мнение от Bull »

Вече съм готов и с дъждовалната система.Единственото което ми липсва е таймер на 12V но и на него ще му дойде времето.Ето какво ми беше нужно за сглобяването на системата.

1. 5 броя дюзи за 6.50 от "Бриколаж".
2. няколко тройници и лепки за 2-3 лв
3. няколко метра маркуче имах го в къщи
4. една стара но работеща бензинова помпа
5. един стар акумулатор

Така съм навързал цялата система:

http://img91.imageshack.us/img91/9650/sma.jpg

и ето как работи:
P1050510
Някои оставят нещо след себе си само когато клекнат!
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”