Пролетна Флора 2011

Публикувай отговор
денси
Кафевар/ка/
Мнения: 784
Регистриран на: Сеп 18, '10, 20:58

Re: Пролетна Флора 2011

Мнение от денси »

тити нека да я изуча пък после а и тя не бърза май при мама и тати е по добре
денси
Кафевар/ка/
Мнения: 784
Регистриран на: Сеп 18, '10, 20:58

Re: Пролетна Флора 2011

Мнение от денси »

тити ако искаш да ме посрещнеш и да ми дадеш от така исканите хибита за които така се изпокарахме че ни разбраха всички .Майтапя се
Аватар
cherry_lady1984
Дълго кафе
Мнения: 117
Регистриран на: Дек 14, '10, 14:49

Re: Пролетна Флора 2011

Мнение от cherry_lady1984 »

орхидеи има-на щанда на люлинската борса са по 2 и 3 лв но не са цъфнали не знам струва ли си да се купуват?иначе на други места май не видях.казвайте за орхидеите че имате повече опит от мен!
Аватар
tanya1602
Виенско кафе
Мнения: 311
Регистриран на: Ное 29, '09, 07:50
Местоположение: София

Re: Пролетна Флора 2011

Мнение от tanya1602 »

денси написа:оф явно ще ме клати влака до софето ами да не се объркам че моят мъж каза че няма да ме пребира .Ужас
Кротни се с тия калии- нали съм ти поръчала... :angel2:
Аватар
Denis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1358
Регистриран на: Юли 11, '10, 16:48

Re: Пролетна Флора 2011

Мнение от Denis »

Днес минах следобяда много набързо, защото пътьом си смених маршрута :lol:
Наистина е все по-бедно. Не помня цени отпреди, но и аз имам усещането че цените са нагоре. Основно- гладиоли и бегонии, обаче тях отдавна ги подминавам. Имаше хемерокалиси, флокс, астилибета-що-годе някакъв избор, а и няколко вида божур и хости, 2вида агапантус, доста рози с номера, на 2 ет. остинки в контейнер-по 30лв и мисля, че Reine des Violettes пак в контейнер-май 8 лв, освен да не съм видяла добре/за нея се замислих, но бързах/.
Напазарувах си -дреболии и аксесоари от варн.фирма и от още една до тях са -разни нещица-много пипнати :nod: /от англ.фирма-може и да са чайна но са добра изработка, за който си пада по джундужурии за интериора/, а и 2ириса :lol:
Забравих-имаше и доста лилиуми-обаче покрай тукашната поръчка-не ми бяхя интересни.
И тук да попитам саксия летен гербер :o -8лв. Част от тях бяха лилави и бели остеоспермуми според мен-същите като тези дето сях мин.пролет. В крайна сметка какво наричат летен гербер.
Как можеш да знаеш какво искаш, докато не получиш каквото искаш и не видиш дали ти харесва?
polli
Kъсо кафе
Мнения: 75
Регистриран на: Яну 11, '10, 13:14
Местоположение: София

Re: Пролетна Флора 2011

Мнение от polli »

Reine des Violettes беше точно 8лв.Летните гербери за същата цена и според мен бяха остеоспермуми.На същия щанд имаше разцъфтяли бугенвилеи над метър високи-лилави и червени за 17 лв.Пак там големи саксии с добре развити мушкати различни цветове, включително едно от кремаво жълтите,10лв.
dal

Re: Пролетна Флора 2011

Мнение от dal »

ако има хора да дават по 30 лв за рози няма да е учудващо догодина и на 40 да ви ги изкарат....
напълно съм убедена , че благодарение на форума всеки който е запознат с нещата тук е завинаги излекуван от заигравките на едро по флори фауни и т.н.
не е въпросът само до парите
време е да възпитаваме вътрешен пазар , не мислете че няма да успеем -тук вече доста крупни търговци си мерят температурата
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: Пролетна Флора 2011

Мнение от isa »

И аз отскочих до флората и да ви кажа не само ОАКПЛАНТ продаваха остинки по 30 лв. Имаше още една фирма, хем нещо свързано с Фидус, хем бяха на друг щанд и с различен асортимент. Понеже ми стана интересно, имаха и реклама за он-лайн магазин, та го записах- naturavera.bg Изглежда са някакво разклонение на Фидус плант, защото имат еднакви адреси. Те също продаваха Остин рози и някои други лицензирани както ми обясниха, все на цена 30 лв. По обикновенните но с неизвестни за мен имена бяха по 5 лв. Очевидно първата стъпка на официален внос вече е направена. В интерес на истината и на двете фирми, розите бяха в перфектно състояние, в контейнер и с дебели ниско отрязани стъбла и вече с листенца. Само че не видях нито един заинтересован. Не мисля че ще имат повече от 2-3 продажби за изложението пък и после...
Аватар
cherry_lady1984
Дълго кафе
Мнения: 117
Регистриран на: Дек 14, '10, 14:49

Re: Пролетна Флора 2011

Мнение от cherry_lady1984 »

съгласна съм за пазара,но според мен трябва да се възпитат тези които продават.цените особенно на подобни изложения трябва да спаднат и за да не влизам в излишни обяснения-като на борсата в люлин-шефлера за 5 лв вместо за 10 и да продадеш днес 5 вместо 1.крайно време е.иначе няма нищо лошо в подобни изложения,най-малкото на тях човек трябва да си свери часовника.а мушкато за 10 лв извинявайте ама си е скъпо.
и друго-стига с лъжите към клиентите.днес се интересувах за грозде и най-нагло ме излъгаха за сорта.прибрах се и погледнах в нета за справка,сещате се как се почувствах.а ако си го бях купила?сорта е коренно различен от това което търся а те ми казаха обратното.другото да имате предвид-розите на фидус плант са по 6 лв а същите в сортови семена са по 3.50.това не можах да си обесня.
Аватар
evkall
Кафевар/ка/
Мнения: 999
Регистриран на: Дек 3, '09, 08:29

Re: Пролетна Флора 2011

Мнение от evkall »

И аз ходих, за розите е така, Оукплант стоеше като паметник, чак ми домъчня. Давам си сметка, че хората с такава култура сме във форумите, а съответно си купуваме същите рози на доста по-ниски цени!!! Т.е. този, който разбира от такива рози - няма да си купи за 30лв. Фидус също продаваха сортови по30лв., наистина едните и другите бяха в много добро състояние, а въпросните Фидус - разбрах, че фирмата са се разделили на 2. аз пък отидох специално за люляците, да не си купя двуметрови от бриколаж, че ми се видяха много умрели - тия смотаняци точно на флората не носеха от големите. :ufff: Купих си от малките, дано поне догодина цъфнат и то такива за каквито ги взех, взех си и два хибискуса от тях, една лозичка, круша, малко семенца и формички за разсад, дори Флориан с торовете, които много мии трябваха не видях... :hmmmmmm:
Всеки ангел си носи посланието и това остава непроменено с времето!
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”