табелки

Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

табелки

Мнение от vodo-leika »

Дайте идея от какво да си направя табелки за саксиите. Миналата година лепях на самите саксии бележки, покривах с тиксо, но не стана. Паднаха и маркерът се размазваше. :|
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: табелки

Мнение от mucunka »

Режеш ленти,по-точно табелки , от кофички от кисело мляко.Пише се лесно с маркер и не се изтрива.
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: табелки

Мнение от vodo-leika »

mucunka написа:Режеш ленти,по-точно табелки , от кофички от кисело мляко.Пише се лесно с маркер и не се изтрива.
Добра идея! :tzeluvka:
denitsavm

Re: табелки

Мнение от denitsavm »

mucunka написа:Режеш ленти,по-точно табелки , от кофички от кисело мляко.Пише се лесно с маркер и не се изтрива.
И аз така правя, даже и в градината с маркер за дискове, че е по-устойчив :nod: Друго, което измислих за по-красиво - дървени бъркалки за кафе или от сладоледите пръчиците - само, че събрах само 5 -6 засега, а бъркалки не знам откъде да си купя пакет направо /за дървените говоря/
Аватар
ZAPLESKA
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1360
Регистриран на: Май 2, '10, 18:53
Местоположение: до Пловдив
Обратна връзка:

Re: табелки

Мнение от ZAPLESKA »

магазините за домашни потреби :) там има и в магазин за един лев има
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11807
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 184 пъти
Обратна връзка:

Re: табелки

Мнение от johnstalker »

Мда.. ще си търся пирограф да си надписвам сладоледените клечки. :) хем стилно, хем издръжливо ще стане.
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: табелки

Мнение от el pistolero »

Aзи си бях купил от кактусарските пластмасови бели етикетчета 10 х 1,3 см от един чех- много добра цена извади в сравнение с германски подобни. За 50 бр само 20 крони, което е към 1,60 лв.
Лятото купувах от него кактуси, които също бяха доста изгодни и разнообразни, на сайта му има и много тиландсии и те са на ниски цени, както и много сукуленти. лошото е че траснпорта излиза ужасно скъпо, защото тоя не вади растенията от саксиите, а го праща барабар с тях натъпкани с торф и пръст :x Така 10 ина кактуса тежаха над 3кг и вместо пощенски 10-ина евро, струваше 24 евро само транспорта, на артикули за 36 евро.
да не говорим и за невъзможната комуникацията с него - на 3 мейла с въпроси за цените, пощенските и т.н. писани на английски, тоя отговаряще на немски нещо от сорта _ Здарсти- пътуват скоро... Да ще струват пощенските 10-ина евро. И накрая изневиделица праща искане за палщане на 60 евро. Като му поисках разценка на артикулите в евро и колко са пътните и видях кака не надут шипинга- му казх,че се отказвам от поръчката :P А оня ми вика- Ама аз вчера ги пратих по пощата :mrgreen:
Е, направих се на добър и му платих, ама не пропуснах да му тегля една лекция, че трявба да си комуникира с клиента преди да праща, още повече, че магазина му не е съвсем автоматизиран и беше изцяло на чешки барабар с всички менюта и наименования + това 3 пъти му писах въпроси за цената на транспорта и наличностите. Прясно си беше открил пейпал- та поне лесно стана плащането.
Е, сега е направил и чатсичен превод на менютата на англиски и немски, ама откъм комуникация ще си е същият :x

Ей това е сайтчето: http://www.kakteen.cz/index.php?cislopo ... 5&jazyk=en" onclick="window.open(this.href);return false;

Предполагам, че веднага ще има бурна вълна от желаещи форумисти да си накупят по един чувал тиландсии, кактуси, саксии, табелки и т.н., но трябва да се има предвид как ги праща- с почвата и саксиите и колко много се надува теглото и цената за транспорт по този начин.
Казвам това предупреждение, защото сигурно сега или към пролетта някой ще скокне към темата за бъдещи поръчки с това линкче.
От това което разбрах от него, а и от няколко човека от кактусарския форум- аз съм му бил първия клиент от България, а и съответно никой не е знаел за неговият сайт доскоро (май сайта е открит тая година). Но определено няма да съм достатъчно търпелив, ако трябва да водя отново "коуникация" с този луд чех. :sboi:
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11807
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 184 пъти
Обратна връзка:

Re: табелки

Мнение от johnstalker »

Ше пазаруваме от него, ясно е кат бел ден :)
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: табелки

Мнение от el pistolero »

Вземи един чешки разговорник, че да го убедиш да праща по гол корен само :D
Нещо като: - Eй кактусаренко Хертуш(Хер Хертуш), пращанко кактусами само по голим кореним, да нимамо многинку кронинки за пощенку...че да нимаму посленку "Маминко я съм се посрала" :hihihi: :hihihi: :hihihi:
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
denitsavm

Re: табелки

Мнение от denitsavm »

Дааа, сигурно ще се набутаме за поръчка, но пък си имаме съфорумка в Чехия - може нея да помолим за изпращане
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”