цвете с история

Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

цвете с история

Мнение от vodo-leika »

Всеки от нас има поне по едно такова цвете. Цвете, което е малко по-различно от другите, което свързваме с човек, история случка или период от живота ни. Нека разкажем историята му. :nod:

Моите специални цветя са две . :dovolen:
Първото е един зокум. Принадлежал е на прабаба ми, която имах честта да познавам, защото умря на 95 ;) . Гледаха го зокумчето в двора на къщичката си. За мен е много важен, защото всичко каквото са имали цели поколения наред след тях, го дължим именно на тяхната предприемчивост. Когато умряха, го взехме вкъщи. Крайно издържлив - в един период зимуваше навън, после го нападнаха щитоносни въшки и никой не му обърна внимание с години. Бяхме го отписали, особено след като после го накачулиха и белокрилките. НО това лятоза пръв път от незапомнено време цъфна(след като най-накрая ликвидирах всички буби) и страшно му се радвам. :D Толкова е голям, че почти ми пази сянка и е немислимо да го извадя от делвата, в която прабаба го е насадила. :dovolen: :
Изображение

Другото е кампанулката, която съм ви показвала. Подарък ми е от дядо ми, лека му пръст. Когато празнуваха златна сватба, тяхната беше цъфнала по същия начин и я бяха внеси вътре, да им е като булчински букет. Винаги когато я видя, си спомням този ден:
Изображение
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: цвете с история

Мнение от vodo-leika »

Малко да отупам темата от прахта.
Миналата година ми подариха една розова хризантема, въшляса много сериозно и я приготвих на балкона за хвърляне. Саксията замръзна, стана на буца лед и така до пролетта. Март месец, като разчиствах за петуниите, я взех и на път към кофата гледам - едно малко стръкче срамежливо се подава насред подгизналата почва. Ето я сега тази чудна хризантема, още си е в транспортната саксия, която беше напълно замръзнала. Можем само да се учим от цветята и жаждата им за живот! :dovolen:
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”